Quick Load - pierwsze kroki

Moderatorzy: wierzba, P_iter

MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Quick Load - pierwsze kroki

Post autor: MADMAX »

Szanowni !

Zainstalowałem właśnie QuickLoad. Na początek dwa pytania:

1. W bazie pocisków jakoś mizernie. Jest jakaś możliwość aktualizacji ?
2. Wiem że jest program spolszczający amerykańską wersję. Skąd wziąć ?

Z góry dzięki !
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Re: Quick Load - pierwsze kroki

Post autor: Maciej Krawczak »

MADMAX pisze:Szanowni !

Zainstalowałem właśnie QuickLoad. ...1. W bazie pocisków jakoś mizernie. ...
Z góry dzięki !
Niekoniecznie> :)
Wejdz kursorem na : Datei:/QLOADFW.BUL ( po prawej stronie nad okienkiem z pociskiem ), kliknij. otworzy się tabela z której wybierasz konkretnego producenta.
Pozdrawiam.
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Rzeczywiście ! Są ! Dzięki. Teraz jeszcze spolszczenie.

Interesuje mnie .300 WM. Na liście nabojów w tym kalibrze, są dodatkowe oznaczenia w postaci literek (@), (F), (N), (R), (W).
O co chodzi ?
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

MADMAX pisze:(@), (F), (N), (R), (W).
O co chodzi ?
Federal, Norma, RWS/Remington?, Winchester.
(@) - Tej "małpy" też nie jestem pewien.... :D
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

To spolszczenie trudno nazwać programem. Jest to po prostu tłumaczenie plików językowych, podstawione za nieistniejący ale przewidziany pakiet francuski. Ściągnij na dysk i uruchom, jeśli zmieniałeś położenie programu, to wskaż właściwy katalog.
http://www.elaboracja.pl/adds/menu.exe
darzbór!
Paweł Morawski
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Nie jestem biegły w sprawach komputerowych. Mam jakiś problem z wypakowaniem zawartości do folderu programu QL. Mogę to wypakować gdzieś indziej i coś podmienić ?
Czy po poprawnej instalacji menu.exe, w QL pojawi się do wyboru inny język ? U mnie jest tylko angielski. Mam wersję programu na Amerykę, Meksyk, Australię i Nową Zelandię.
To znaczy, w okienku języków jest: German, English, French, Russian, ale podświetlony jest tylko angielski.
Czyżby w moim QL nie dało się zainstalować polskiej nakładki ?
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

MADMAX pisze:Rzeczywiście ! Są ! Dzięki. Teraz jeszcze spolszczenie.

Interesuje mnie .300 WM. Na liście nabojów w tym kalibrze, są dodatkowe oznaczenia w postaci literek (@), (F), (N), (R), (W).
O co chodzi ?
Podane oznaczenia przyporządkowane są konkretnemu producentowi. Chodzi o róznicę w objętości łuski - podana w grainach wody.
W rzeczywistości wartości te zmieniają się nawet dla innej partii produkcyjnej u tego samego producenta.

Najlepiej w swojej łusce zatkaj kanał ogniowy spłonki zapałką ( ale tak żeby nie weszła do komory prochowej łuski ). Następnie zważ łuskę. Kolejno wypełnij łuskę wodą ( tak żeby nie było menisku ani wypukłego ani wklęsłego ) i wtedy zważ. Różnica wagi łuski wypełnionej wodą i pustej da Ci objetość w grs H2O. Wtedy wystarczy zmienić wartość podaną w QL na zmierzoną przez Ciebie.
a40tomek
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: a40tomek »

Maciej Krawczak pisze:
Najlepiej w swojej łusce zatkaj kanał ogniowy spłonki zapałką ( ale tak żeby nie weszła do komory prochowej łuski ). Następnie zważ łuskę. Kolejno wypełnij łuskę wodą ( tak żeby nie było menisku ani wypukłego ani wklęsłego ) i wtedy zważ. Różnica wagi łuski wypełnionej wodą i pustej da Ci objetość w grs H2O. Wtedy wystarczy zmienić wartość podaną w QL na zmierzoną przez Ciebie.
Mam kolejne pytanie niedoświadczonego elaboranta:

Czy taki sposób pomiaru objętości łuski nie pomija objętości pocisku osadzonego w łusce?
I czy objętość pocisku bierzemy w ogóle pod uwagę przy wyliczaniu objętości łuski i w konsekwencji % wypełnienia prochem ?
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

a40tomek pisze:
Maciej Krawczak pisze:
Najlepiej w swojej łusce zatkaj kanał ogniowy spłonki zapałką ( ale tak żeby nie weszła do komory prochowej łuski ). Następnie zważ łuskę. Kolejno wypełnij łuskę wodą ( tak żeby nie było menisku ani wypukłego ani wklęsłego ) i wtedy zważ. Różnica wagi łuski wypełnionej wodą i pustej da Ci objetość w grs H2O. Wtedy wystarczy zmienić wartość podaną w QL na zmierzoną przez Ciebie.
Mam kolejne pytanie niedoświadczonego elaboranta:

Czy taki sposób pomiaru objętości łuski nie pomija objętości pocisku osadzonego w łusce?
I czy objętość pocisku bierzemy w ogóle pod uwagę przy wyliczaniu objętości łuski i w konsekwencji % wypełnienia prochem ?
Nie jest to brane pod uwage. Chodzi o calkowita objetosc luski. Dlatego program prosi o podanie glebokosci osadzenia pocisku, bo wtedy to jest brane pod uwage.
a40tomek
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: a40tomek »

Adeb pisze:
a40tomek pisze:
Maciej Krawczak pisze:
Najlepiej w swojej łusce zatkaj kanał ogniowy spłonki zapałką ( ale tak żeby nie weszła do komory prochowej łuski ). Następnie zważ łuskę. Kolejno wypełnij łuskę wodą ( tak żeby nie było menisku ani wypukłego ani wklęsłego ) i wtedy zważ. Różnica wagi łuski wypełnionej wodą i pustej da Ci objetość w grs H2O. Wtedy wystarczy zmienić wartość podaną w QL na zmierzoną przez Ciebie.
Mam kolejne pytanie niedoświadczonego elaboranta:

Czy taki sposób pomiaru objętości łuski nie pomija objętości pocisku osadzonego w łusce?
I czy objętość pocisku bierzemy w ogóle pod uwagę przy wyliczaniu objętości łuski i w konsekwencji % wypełnienia prochem ?
Nie jest to brane pod uwage. Chodzi o calkowita objetosc luski. Dlatego program prosi o podanie glebokosci osadzenia pocisku, bo wtedy to jest brane pod uwage.
W programie QL - OK.
A jeśli wyliczamy samodzielnie ? np. dopasowujemy łuski inne niż podane w manualu do naważki i danego typu pocisku.
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

Troche się zgubiłem. Jakie inne łuski?
Możesz je trymować na pewną długość ale to już wszystko co możesz zmienić. Będziesz miał inną długość i co za tym idzie inną pojemność. Wszelkie dane możesz podać ale chyba się nie odbieramy na tych samych falach. Rozwiń prosze dokładniej, co masz na myśli - skoro dyskutujemy o QL......
a40tomek
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: a40tomek »

Niepotrzebnie namieszałem w wątku o QL :oops: .

Zapytam o szczegóły w temacie, który już założyłem:

http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopi ... =7248#7248
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

MADMAX,
Wypakuj gdziekolwiek &#8211; zostanie utworzony katalog lan zawierający 24 pliki. Wyłącz program i wszystkie przenieś do katalogu lan (podkatalog QuickLoad), po ponownym otwarciu będziesz miał podświetlone: Deutch, English, Polski, Russian
darzbór!
Paweł Morawski
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Krakus
Działa ! Dzięki.
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

a40tomek pisze:
Adeb pisze:
a40tomek pisze: Mam kolejne pytanie niedoświadczonego elaboranta:

Czy taki sposób pomiaru objętości łuski nie pomija objętości pocisku osadzonego w łusce?
I czy objętość pocisku bierzemy w ogóle pod uwagę przy wyliczaniu objętości łuski i w konsekwencji % wypełnienia prochem ?
Nie jest to brane pod uwage. Chodzi o calkowita objetosc luski. Dlatego program prosi o podanie glebokosci osadzenia pocisku, bo wtedy to jest brane pod uwage.
W programie QL - OK.
A jeśli wyliczamy samodzielnie ? np. dopasowujemy łuski inne niż podane w manualu do naważki i danego typu pocisku.
Po prostu wpisujesz w QL objętość łuski zmierzoną przez Ciebie.
jasno
Posty: 133
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 12:59
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jasno »

Czy polska wersja językowa działa również w wersji 3.6? Zapytuję, bo u mnie jakoś nie chce zaskoczyć.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

spróbuj wybrać francuski. u mnie francuski=polski
forester
jasno
Posty: 133
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 12:59
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jasno »

To wiem, problem jest w tym, że przy wyborze języka podświetla mi się tylko niemiecki i angielski.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Czy na pewno 3.6 działa ze spolszczeniem to nie wiem ja mam wersje 3.2. Być może brakuje ci plików ze spolszczeniem. Przy instalacji mojego QL też napis french nie był aktywny. Kolega z forum podesłał mi odpowiednie pliki podmieniłem je i wersja francuska sie uaktywniła. Po jej wybraniu miałem wersje polską. Być może u ciebie jest podobnie. Oprócz tych 3 wersji językowych jest jeszcze rosyjska. Zobacz tam gdzie jest program zainstalowany czy masz pliki z oznaczeniem french czy tylko german i english.
Jeżeli brakuje tych z oznaczeniem french to musisz je tam dorzucić może wtedy będzie działać.
sniper4
Posty: 154
Rejestracja: środa, 07 marca 2012, 15:57

Post autor: sniper4 »

Witam!
Czy ktoś z kolegów orientuje się czy z quick load-a v 3.2 można korzystać na systemie windows 7? Na windowsie XP działał bez zarzutu, teraz gdy zmieniłem system operacyjny nie mogę go ponownie zainstalować. Proszę o podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Z tego co przeczytalem u nich na stronie to mozna wymienic wersje 3.0 do 3.5 na zgodne z win 7 odsylajac orginalna plyta i doplacajac 15.95$ plus koszty wysylki.

"If you have version3.0 to version3.5 and are planning on using a Windows 7 machine you must install a Windows 7compatible QuickLOAD disk. Send in your old CD and we will replace it with a Windows 7 compatible CD (also works with Windows XP and VISTA) for $15.95 plus S & H. "
Pozdrawiam Bready
sniper4
Posty: 154
Rejestracja: środa, 07 marca 2012, 15:57

Post autor: sniper4 »

Tak, ale ja mam tylko instalkę.
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piotrpawel1 »

na 7 i na viscie wersja 3. nie działa. Najlepiej kupic stary laptop zainstalowac xp i mozna uzywac takze np na strzelnicy
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Jeżeli macie Windows 7 w wersji Pro lub Ultimate to możecie w ramach licencji odpalić na nim jedną maszynę wirtualną z Windowsem XP - dla nieobeznanych z tematem: po uruchomieniu Windows 7 w oknie staruje Windows XP.
Jeżeli macie Windows 7 w wersji Home Premium to też można uruchomić jedną wirtualkę XP ale to już niezgodnie z zasadami licencji.
Jeżeli macie starą licencję na Windows XP to możecie ściągnąć VMware Player i uruchomić tego XP jako maszyna wirtualna.

Ja w ten sposób używam QL w wersji 3.2 (oczywiście z aktualizowanymi bazami).
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
sniper4
Posty: 154
Rejestracja: środa, 07 marca 2012, 15:57

Post autor: sniper4 »

aha, ok.
Jeszcze jedno pytanie: czy można skądś pobrać aktualizacje do QL v 3.2?
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Można napisać do producenta i za drobna oplata "pobrać" update..
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

winek64 pisze:Czy na pewno 3.6 działa ze spolszczeniem to nie wiem .
Wreszcie dorobilem sie swojego QL ,wiec odpowiem.
Dziala ,ale po probie zrozumienia opisow ,zwlaszcza ze nie mialem programu wczesniej i braku opisu niektorych okienek szybko wrocilem do wersji angielskiej.
Kwestia nastepna ,jak miezymy dlugosc lufy do programu ?
Wydaje mi sie ze w programie chodzi o dlugosc od dna tloka zaporowego zamka do konca lufy.
Wskazuje na to parametr drogi przebytej przez pocisk w lufie + ogive ,i ma sie ni jak do tego co podaja producenci broni ,trzeba mierzyc.
Pozdrawiam Bready
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Zastanów sie czy to ma az takie znaczenie? Róznica tych kilku cm długosci i tak nie da większej róznicy V0 - zreszta szacowanej. Prędkości mierzone chrono w naważkach Vv rózniły sie o 4-6m/s, na accurate nawet o 100m/s. Oczywiście dochodzi jeszcze kwestia dokładności chronometru...
Piotr
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

PiotrL pisze:Zastanów sie czy to ma az takie znaczenie? Róznica tych kilku cm długosci i tak nie da większej róznicy V0 - zreszta szacowanej. Prędkości mierzone chrono w naważkach Vv rózniły sie o 4-6m/s, na accurate nawet o 100m/s. Oczywiście dochodzi jeszcze kwestia dokładności chronometru...
Po prostu zaczelem uczyc sie uzywac programu ,i mi cos takiego wyszlo.
Dla broni dlugiej w zupelnosci sie z Toba zgadzam ,ale w przypadku rewolwerow czy pistoletow z krotka lufa moze to miec wieksze znaczenie chociazby na % spalonego w lufie prochu ,a wiec na dobor prochu pod wzgledem predkosci spalania.
Jak porownam wyliczenia dla Naganta to napisze cos wiecej na ten temat.
Pozdrawiam Bready
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Pewnie tak..niestety nie mam żadnych doświadczeń w broni krótkiej - zresztą dzięki tępocie komputerowej nie mam już problemów z QL....
Piotr
waskacz6
Posty: 158
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 14:06

Post autor: waskacz6 »

Czy ten program można kopiować?
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 346
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

Po co to pytanie? Przecież prawo autorskie nas wszystkich obowiązuje.Kupujesz i masz. Kopiujesz, masz i nie śpisz spokojnie......... Według moich szacunków "połowa" jedzie na skopiowanych i nielegalnych programach do czasu. Potem pojawiają się problemy z utratą pozwolenia na posiadanie broni za kradzież praw autorskich e.t.c... No, ale świat należy do odważnych........
aquater
Posty: 115
Rejestracja: czwartek, 19 października 2017, 00:19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: aquater »

koledzy a w jaki sposób dodawać i skąd po-zyskać bazy danych pocisków?

Chciałem sobie dodać do programu pociski ALSA 147gr
andrzej4670
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 05 listopada 2018, 20:25

Post autor: andrzej4670 »

Witam wszystkich :halo-
andrzej4670
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 05 listopada 2018, 20:25

Post autor: andrzej4670 »

Koledzy pytanie jak wyżej zaczynam przygodę z elaboracją nabyłem program 3.9 ale jest problem bo jest po angielsku gdzie znajdę jakieś
odnośniki po polsku?
eustachy
Posty: 327
Rejestracja: niedziela, 03 lipca 2016, 15:09

Post autor: eustachy »

Złota łopata się należy, ale nie mam wyjścia :)

Po awarii kompa postawiłem od nowa QuickLoad , ale bez polskiego tłumaczenia.

Czy któryś z Kolegów ma może plik spolszczenia do 3.9 ?

Edit. Jeden z Kolegów mnie poratował. Dziękuję :)
7,5x55;7,5x54,5; 7,5x53,5 swiss;7,5ord. 7,65 para
alguz77
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 29 stycznia 2022, 22:38

spolszczenie 3.9

Post autor: alguz77 »

Cześć - czy może mi ktoś pomóc jak dokonać spolszczenia Quickload 3.9

Edycja - poradziłem sobie
po prostu pliki konfiguracyjne są tutaj
C:\Users\Public\Documents\QuickLOAD
reszta wiadomo
lyskacz85klb
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 15 lipca 2022, 17:37

Re: Quick Load - pierwsze kroki

Post autor: lyskacz85klb »

Witam. Podpowie ktoś gdzie znajde link spolszczający do ql ? Bardzo ale to bardzo byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Re: Quick Load - pierwsze kroki

Post autor: Bready »

Nie warto.
Zainstalowalem spolszczenie i przestalem rozumiec terminologie w programie.
Wrocilem do wersji oryginalnej.
Pozdrawiam Bready
ODPOWIEDZ