Waga

Moderatorzy: wierzba, P_iter

MADMAX
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Waga

Post autor: MADMAX »

Koledzy ! Jakich wag używacie ? Czy ktoś korzysta z wagi elektronicznej ? Z jaką dokładnoscią waga ta waży i jaką wykorzystujecie ? Czy zbyt dokładna waga nie przeszkadza przypadkiem w pracy, bo co ma być na drugim miejscu po przecinku jeśli ważymy w gramach ? O trzecim miejscu nawet nie wspomnę...


O kalibracji wag: http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=67
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Ja ważę na wadze elektronicznej z dokładnością do 1mg czyli 3 miejsce po przecinku i w niczym mi to nie przeszkadza. Na pewno trzeba włozyć w to więcej pracy niż w przypadku wagi automatycznej ale za to mam 100% pewność że moje naważki są bardzo dokładne i powtarzalne.
MADMAX
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Na pewno. Tyle, że tabele podają wartość w gramach do dwóch miejsc po przecinku. Co jest u Ciebie na trzecim ? Zero ?

Jeśli nie tajemnica - jaka waga to waga ? Firma i model.

Stoję przed zakupem i chciałbym dobrze wybrać.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Nie pamiętam jaki to model ale i tak jej zapewne nie kupisz bo kosztuje prawie 3000zł. Dodam od razu że nie kupiłem jej do elaboracji bo to raczej zbyt drogi zakup. Na 3 miejscu mam dowolną liczbę od 0 do 9.W zasadzie nie używam grain tylko gram ponieważ tylko w takich jednostkach operuje moja waga. Jeżeli chce mieć naważke np 42,5gr to będzie wtedy 42,5x64,8=2,754 gram na trzecim miejscu po przecinku będzie więc 4. Jedno ziarenko N160 waży niecałe 2mg a N140 troszkę ponad 1mg.
SKEE'dziak
Posty: 50
Rejestracja: niedziela, 08 lutego 2009, 23:31

Post autor: SKEE'dziak »

Używam tej wagi od 3-ch lat. Tania, dokładna i powtarzalna.

http://allegro.pl/waga-elektroniczna-20 ... 92860.html
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Elektroniczna używam do ważenia pocisków i łusek - podobna do tej z allegro - waży z dokładnością do 0,02 grs. Do wazenia prochu wole mechaniczną szalkową - osobiscie Lyman M5 produkowaną przez Ohausa dla Lymana- warte grzechu są też RCBS 10-10,5-10 i 5-05
Piotr
ODPOWIEDZ