Wybierz wiadomości od
# do # FAQ
[/[Drukuj]\]

Łuski .223 do masowej produkcji
Forum Elaboracji => Komponenty

#1: Łuski .223 do masowej produkcji Autor: Dino1984 PostWysłany: Wtorek, 19 Grudzień 2017, 18:20
    —
Hej,

Jakie łuski polecacie do masówki .223? Ma być karma dla Beryla, więc ma być tanio.
Nie mogą to też być łuski z odzysku - nie mam czasu ich trymować (a z tego co rozumiem to po formatowaniu trzeba ztrymować).

Z góry dzięki.

#2:  Autor: Gunfighter PostWysłany: Wtorek, 19 Grudzień 2017, 18:25
    —
... Beryl łyka wszystko i bez trymowania do 5 elaboracji ...

#3:  Autor: sokalSkąd: Warszawa PostWysłany: Wtorek, 19 Grudzień 2017, 18:32
    —
Pytasz o nowe łuski?

#4: Re: Łuski .223 do masowej produkcji Autor: likker_runner PostWysłany: Wtorek, 19 Grudzień 2017, 18:35
    —
Dino1984 napisał:
Hej,

Jakie łuski polecacie do masówki .223? Ma być karma dla Beryla, więc ma być tanio.
Nie mogą to też być łuski z odzysku - nie mam czasu ich trymować (a z tego co rozumiem to po formatowaniu trzeba ztrymować).

Z góry dzięki.

Sformatuj łuski, ustaw suwmiarkę na sprawdzian (max. długość łuski wg. CIP / SAAMI minus 0.1 - 0.2mm dla świętego spokoju), przepuść wszystkie łuski, na koniec odczytaj czy suwmiarka się nie rozjechała i masz odpowiedź czy łuski wymagają trymowania.

#5:  Autor: Dino1984 PostWysłany: Wtorek, 19 Grudzień 2017, 18:46
    —
Ale ja nie chcę odpowiedzi czy trzeba je trymować, tylko po prostu nie chcę ich trymować Razz

sokal napisał:
Pytasz o nowe łuski?

Tak, nowe.

#6:  Autor: likker_runner PostWysłany: Wtorek, 19 Grudzień 2017, 20:31
    —
Skoro łuski nie wymagają trymowania, to możesz ich nie trymować. Chyba lepiej sprawdzić łuskę na długość niż kupować za 1.34 PLN sztuka - taniej nowych nie widziałem. Za tyle plus koszt spłonki to można kupić cały nabój przyzwoitej firmy jak się dobrą promocję trafi.

#7:  Autor: wozziSkąd: Hamburg PostWysłany: Środa, 27 Grudzień 2017, 13:33
    —
Czy aby nowych łusek nie trzeba trymować? Coś, kiedyś, gdzieś na ten temat czytałem, ale ze sam nowych nie używam... ;)

#8: Re: Łuski .223 do masowej produkcji Autor: donpablos PostWysłany: Środa, 27 Grudzień 2017, 13:39
    —
Dino1984 napisał:
Hej,

Z góry dzięki.

Twoje założenia do elaboracji są SPRZECZNE

1) ma być tanio
2) ma być na nowych łuskach

punkt 1 przeczy punktowi 2 , tak się po prostu nie da.

#9:  Autor: matthius PostWysłany: Środa, 27 Grudzień 2017, 14:32
    —
Beryl ma tendencję do wgniatania łuskom ścianek oraz zaginania do środka szyjki. Z mojego doświadczenia, 1/4 łusek była pogięta, część nieodwracalnie - nie dało się wyprostować szyjki w matrycy.
Do tego karabinek wyrzuca łuski jak siewnik - niektóre przelatywały nad wałem i ginęły bezpowrotnie.
Jeśli więc ma być tanio i bez odzysku, to tylko Barnaul.

W .223 prędzej łuska pęknie, niż konieczne będzie jej przycinanie.

#10:  Autor: Dino1984 PostWysłany: Środa, 27 Grudzień 2017, 14:41
    —
matthius napisał:

Jeśli więc ma być tanio i bez odzysku, to tylko Barnaul.

Po badaniu rynku mam podobne wnioski, ale o Barnaula jest ogólnie ciężko....

#11:  Autor: andy7Skąd: co skad ? PostWysłany: Środa, 27 Grudzień 2017, 14:55
    —
Najlepsiejsze luski to te ktore nic nie kosztuja. W tym kalibrze jak sie jest skrupulatnym mozna sporo znalesc. JA generalnie kupilem trzy partie, Fiocci, Geco i pozbieralem okolo 500 roznych firm lacznie z Barnes'em

Wink

#12:  Autor: likker_runner PostWysłany: Środa, 27 Grudzień 2017, 16:36
    —
matthius napisał:
Beryl ma tendencję do wgniatania łuskom ścianek oraz zaginania do środka szyjki. Z mojego doświadczenia, 1/4 łusek była pogięta, część nieodwracalnie - nie dało się wyprostować szyjki w matrycy.

Na ten problem dobra jest uniwersalna matryca do robienia kielicha prod. Lee. Tylko trzeba ją ustawić przed robotą na dobrej, niewgniecionej łusce żeby nie zrobić czasem kielicha.

#13:  Autor: likker_runner PostWysłany: Niedziela, 31 Grudzień 2017, 08:40
    —
Sformatowałem ok. 70 łusek .223 zebranych na strzelnicy, matrycą Lee, i wnioski są mało optymistyczne. Poniżej 44.7mm było ok. 60% łusek GFL, 40% GGG, śladowe ilości militarnych S&B, żadna cywilna S&B oraz co ciekawe wszystkie F C (chyba Federal), ale może trafiły mi się elaborowane przez kogoś i mocno skrócone - wszystkiego 9 sztuk. Formatowanie wydłuża łuskę, więc pomiar zaraz po zbiorze nic nie mówi.

#14:  Autor: xxxam PostWysłany: Poniedziałek, 01 Styczeń 2018, 21:32
    —
Ja nie mierzę, jade wszystkie jak leci - wg mnie jest szybciej :

https://www.youtube.com/watch?v=jM7AwaPkwGg

#15:  Autor: TomaszMkSkąd: Bialystok PostWysłany: Poniedziałek, 01 Styczeń 2018, 23:15
    —
Ten trymmer w glowicy robi ci zaokraglenie wew i zew czesci ??
Czy to dopiero dalej robisz recznie?

#16:  Autor: xxxam PostWysłany: Poniedziałek, 01 Styczeń 2018, 23:50
    —
TomaszMk napisał:
Ten trymmer w glowicy robi ci zaokraglenie wew i zew czesci ??
Czy to dopiero dalej robisz recznie?

To Lee Quick Trim - obrabia też krawędzie :-) może nie idealnie ale do dynamiki wystarczająco

#17:  Autor: likker_runner PostWysłany: Środa, 03 Styczeń 2018, 22:49
    —
Country Boy Prepper poleca takie oto gizmo do szybkiego formatowania dużej ilości łusek:

http://www.giraudtool.com/Tri%20Way%20Trimmer.htm

Filmik jest tu:

https://www.youtube.com/watch?v=hS0347zstCA

trymowanie zaczyna się ok. 6:45

#18:  Autor: TomaszMkSkąd: Bialystok PostWysłany: Środa, 03 Styczeń 2018, 23:05
    —
Tylko ze ta cena 98 $ i ... dostepne za wielka woda.

Zakupilem wyrob forumowicza - dostepny na pchlim targu - "trymer do przycinania lusek".
Jest to kopia WFT tylko ze wykonana lokalnie. Tyle ze to zcina na rowno i niestety trzeba bedzie jeszcze obrabiac wew i zew powierzchnie.
Dziala bardzo ladnie, w dobre 2-3godziny zrobil prawie 2k lusek. Pozniej mi sie palce skonczyly do trzymania lusek. Rolling Eyes

Forum Elaboracji => Komponenty => Łuski .223 do masowej produkcji
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1