Klej do gwintów Loctite- który wybrać?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

drsaron
Posty: 32
Rejestracja: środa, 01 kwietnia 2015, 13:20

Klej do gwintów Loctite- który wybrać?

Post autor: drsaron »

Witam,
Nie miałem wcześniej do czynienia z ww. klejem i zastanawiam się nad tym jaki klej wybrać aby nie okazał się za słaby oraz- nie okazał się na tyle mocny że skleiłby gwint na stałe.

Sprawa jest prosta- mam aluminiową rurkę przy osadzie do której na gwincie dokręcam stalowy odważnik.
Aluminium jest dość miękkie, do tego brak kontry i efekt tego jest taki, że po 2-3 strzałach odważnik się luzuje.

Jaki klej wybrać tak, aby jak najmocniej trzymał oraz kiedyś w miarę potrzeby byłą możliwość jego demontażu?



-------------------------------------------
Pytanie poboczne- do zwykłych gwintów jaki jest wystarczający? Zauważyłem, że w innej jednostce poluzowała się śrubka łącząca osadę z komorą nabojową.
grzesiek812
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 14:57
Lokalizacja: Podkarpacie, Sanok - Rzeszów

Post autor: grzesiek812 »

witam Ja używam Loctite 243 i jestem zadowolony zawsze odkręciłem śrubę a sama nie odkręciła
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Uzyj czerwonego, jak nie ´bedzie trzymac, to zawsze mzesz uzyc zielonego.

:wink:
Ryszard_Sz
Posty: 42
Rejestracja: środa, 05 listopada 2008, 16:59
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: Ryszard_Sz »

Poczytaj na temat Loctite 243.Powinien być dobry.
Awatar użytkownika
piurek
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 05 marca 2016, 14:20
Lokalizacja: Morąg

Post autor: piurek »

Ja do gwintów używam Loctite 2701. Nigdy nie miałem problemów z odkręceniem ani z samoodkręcaniem się.
Awatar użytkownika
davson
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 12:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: davson »

Kupisz w większym sklepie z częściami samochodowymi. Pytaj o stoper do śrub. Cena od 12 do 30 zł w zależności od pojemności. Niebieski średni odkręcisz tymi samymi narzędziami. Czerwony mocny. Odkręcanie śrub tego drugiego po podgrzaniu skręconej całości np.suszarką , opalarką itp.
drsaron
Posty: 32
Rejestracja: środa, 01 kwietnia 2015, 13:20

Post autor: drsaron »

Loctite 243 kupiony. Dziękuję za pomoc ;)
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Witam ja uzywam L.243 na sruby montarzy np.luneta poziomniczka itp.,szyna picantini na bron (w moim przypadku sako 338l.) zielony L.271 nigdy nie zawiodly.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Tak jak kalibry: 222,243,270 w zależności od potrzeb :D
forester
sebasbox
Posty: 1
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:12
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post autor: sebasbox »

Loctite 243 jest generalnie powszechnie używanym klejem przy montażu lunet (mam tu na muśli sklepy/rusznikarnie). Stosują go na gwinty montażu jak i pod obejmy (na styku luneta-montaż), chociaż jak ostatnio montowałem u siebie 2 lunety to jednak miałem duży opór żeby stosować ten klej na połączenie między lunetą a samą obejmą i ostatecznie z tego zrezygnowałem.
U mnie tak jak pisali już inni klej nigdy nie puścił a jak potrzeba gwinty nim zabezpieczone odkręca sie bez problemu.
KedART
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 23 października 2016, 15:04
Lokalizacja: Lubin

Post autor: KedART »

A ja stosuję klej anareobowy Technicol niebieski, kosztuje kilkanaście złotych w marketach budowlanych.
CHCESZ znajdzieszSPOSÓB NIE CHCESZznajdzieszPOWÓD
krzysiek8765
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2017, 14:34
Kontakt:

Post autor: krzysiek8765 »

Ja kleje gwinty Loctite, chyba taka najpopularniejsza firma. Trzeba sobie tylko odpowiednio dobrać klej. Bo niektóre trzymają na amen, nie odkręci się za nic. Na tej stronie www.benzyny.pl mają podstronę z klejami specjalistycznymi i tam jest dokładna rozpiska wszystkich rodzajów Loctite.
ODPOWIEDZ