Regulacja iglicy.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

szubok
Posty: 109
Rejestracja: czwartek, 03 marca 2011, 21:55

Regulacja iglicy.

Post autor: szubok »

Witam w swoim M98 chciałem zmniejszyć siłę na spuście na początku regulacją spustu póżniej wpadłem na pomysł zmiany sprężyny w zamku.
Teraz spust jest do zaakceptowania zbija nawet spłonki :) ... ale trochę delikatniej.
Problem w tym, że sprawdzałem odpalenie na samych spłonkach CCI B2 brenchrest .... a amunicję kórą będę uzywał a nie bardzo mam możliwość sprawdzić w domu jest firmowa Lapua scenar 9gr. 6,5x55SE i nie wiem czy jej spłonki odpalą.
Jakie jest Wasze doświadczenie w tym względzie?
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Masz młotek - masz możliwość. Rozcal jeden nabój i strzel z samej spłonki.
szubok
Posty: 109
Rejestracja: czwartek, 03 marca 2011, 21:55

Post autor: szubok »

:D
Chodziło o Waszą opinię... po jednej spłonce z rozscalonej amo nie będę miał 100% pewności a tylko pewność...
Chciałem ja podeprzeć Waszą wiedząby na strzelnicy nie kombinować.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Myślę że niewielu Kolegów zmieniało sprężyny igliczne.
Mnie by to nawet do głowy nie przyszło :oops:
forester
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Sprawdź na jednej splonce . Jeśli odpali to resztę sprawdzasz już na strzelnicy. W końcu ze Scenara strzelasz tylko na strzelnicy. :)
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
szubok
Posty: 109
Rejestracja: czwartek, 03 marca 2011, 21:55

Post autor: szubok »

forester2008 pisze:Myślę że niewielu Kolegów zmieniało sprężyny igliczne.
Mnie by to nawet do głowy nie przyszło :oops:
... ale spust zrobił się bajkowy :)
Zobaczymy co na tarczy wyjdzie. W mauserze jest problem wyregulować cokolwiek - regulacja na spuście już mi się skończyła...
Najlepszy jest koszt zapłaciłem 20zł netto za dorobienie 4 sprężynek o różnych twardościach i to na zamówienie...

Tak dla wiadomości ogółu... zbiło bez problemu / nie ma róznicy pomiędzy CCI B2 a Lapua /
jednak ślad na spłonce jest delikatny ... iglica robi klap zamiast duzego trzasku ...
Ciekaw jestem czy nie wpłynie to na rozrzut ( ta miniminimalna zwłoka) plusem jest to że mam ciężki karabin.
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Wydaje mi się - ale to tylko z przemyśleń - że takie zabawy mogą niemiło zaskoczyć. Na przykład w bardzo niskiej temperaturze, np. - 20 C Twoja sprężyna może okazać się za słaba i niczego nie będzie zbijać. Nie wiem, bo nigdy tego nie robiłem, ale myślę, że regulacja spustu powinna odbywać się w obrębie mechanizmu spustowego. Są do Mausera dedykowane spusty wyczynowe z pełną regulacją. W dodatku niedrogie:

http://www.sinclairintl.com/.aspx/pid=4 ... an-Trigger

http://www.sinclairintl.com/.aspx/pid=4 ... -No-Safety

Osłabianie sprężyny iglicy to chyba droga ciemną doliną, w dodatku mocno naokoło. Ale jak tam kto sobie chce - byle bezpiecznie.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Zgadzam się z tym, co powiedział Madmax. Dodatkowo przychodzi, że byle zanieczyszczenie może spowolnić iglice na tyle, ze ta nie zbije spłonki, no i czas od naciśnięcia spustu, do wystrzału w ten sposób się wydłuża, co może wpłynąć niekorzystnie na celność.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
szubok
Posty: 109
Rejestracja: czwartek, 03 marca 2011, 21:55

Post autor: szubok »

Ciekawi mnie wpływ na celność ale myślę że przy 10kg karabinie nie będzie miało to większego znaczenia.
Co do spustów ... zszedłem bezpiecznie do około 220g tyle nie ma chyba żaden ze spustów w Mauserze 98 bez przyspiesznika ( na spuście Recnagela jak podaje producent 400gram )

Madmax jak zawsze słusznie zauważa tym razem ,że może być problem z temperaturą... będzie trzeba grzać zamek pod pazuchą :)
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

szubok pisze:Ciekawi mnie wpływ na celność ale myślę że przy 10kg karabinie nie będzie miało to większego znaczenia.
Ciężar broni nie ma tutaj znaczenia. Chodzi mi o przesuniecie się celu w czasie miedzy naciśnięciem spustu, a uderzeniem iglicy. Im większy czas, tym większe prawdopodobieństwo zejścia z celu.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
szubok
Posty: 109
Rejestracja: czwartek, 03 marca 2011, 21:55

Post autor: szubok »

Wiem, lecz przy lżejszej broni myslę że może mieć jednak większy wpływ...
W mauserach czas i tak jest okropnie długi w porównaniu z bronią współczesną...
ODPOWIEDZ