Accu Trigger

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Accu Trigger

Post autor: goostav »

Byłem dziś na strzelnicy z nowym nabytkiem Savage 12 BTCSS (kupiony z drugiej ręki) i okazało się, że spust nie zawsze działa, czasem po przeładowaniu napina się tak,że nie w zasadzie nie można go ruszyć,a czasem poprostu nie odpala,tzn jest ten właściwy trzask ale nabój nieodpala. Musiałem bardzo powoli przeładowywać i ściagac spust 'w osi'. Jak temu zaradzić?
Goostav
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Może zdemontuj go, po prostu...
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Wywalić Accutrigger w p.....u :lol:
Piotr
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

ok,wywalić,a co wstawić zamiast?
Goostav
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Nic. Wywal tylko blaszkę accutriggera. Jak wyjmiesz broń z osady zobaczysz co trzeba wyjąć żeby go wymontować. Sam pozostały spust jest akceptowalny ....
Piotr
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

hm.... trochę więcej szczegółów poprosze [-o< no i jeszcze martwimnie to,że spust czasami 'pstryka' ale iglicy nie zwalnia....
Ostatnio zmieniony piątek, 23 grudnia 2011, 19:15 przez goostav, łącznie zmieniany 1 raz.
Goostav
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Najczesciej wystepuje jeden z 3 problemow:
nie ciagniesz spustu z bezpiecznikiem osiowo(prosto do tylu), zrywasz go w bok
spust jest ustawiony za lekko,
cos niegra ze sprezyna

Po podniesieniu i powrotnym pouszczeniu raczki powinien sie odblokowac.

Przeczytaj to:
"WITH SAFETY AS OUR PRIMARY CONCERN, THE ACCUTRIGGER DESIGN REQUIRES THE SHOOTER PLACE THEIR FINGER SQUARELY OVER THE ACCURELEASE. PULLING THE TRIGGER FROM THE SIDE OR NOT DIRECTLY REARWARD WILL CAUSE THE SEAR TO DISENGAGE AND BE BLOCKED BY THE ACCURELEASE. ALTHOUGH A CLICK MAY BE HEARD, THE SEAR IS BLOCKED WHEN THIS HAPPENS. THE BOLT MUST BE RAISED AND LOWERED TO RE-COCK THE FIREARM"

Ogladnij to video to zrozumiesz.
http://www.youtube.com/watch?v=IXNKD9A-vXo[/url]
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Albo nauczyć się równolegle ściągać spust.
Ja się nie nauczyłem i Savage sprzedałem. :D
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

w czterech posiadanych savage wywaliłem tą blaszkę i problemy sie skończyły.....
Piotr
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

ok,ale którą konkretnie?
Goostav
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Tą którą masz w środku spustu -
Na tym filmie - http://www.savagearms.com/accuracy/accutrigger/ srebrna w dzwigni spustowej z dwoma otworami - która się czerwieni na końcu na myśl o tym jaka jest gó..niana.... :lol:
Ostatnio zmieniony piątek, 23 grudnia 2011, 21:25 przez PiotrL, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

ok,dzięki wielkie!!!
Goostav
snajper
Posty: 551
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Jak nie wiesz którą to nie wywalaj.
masz w komplecie taki mały kluczyk do regulacji spustu,dokreć pół obrotu i powinno pomóc.
Jak wywalisz i masz lekki spust (a na pewno masz) możesz mieć nie kontrolowane strzały przy energiczniejszym zamykaniu zamka.
Napisz czy pomogło jak nie pójdziemy dalej :D
Jaki to kaliber ?Czy używasz go na strzelnicy czy na polowaniu. :?:
RAFAŁ
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 22:44
Lokalizacja: Legnica

Post autor: RAFAŁ »

A może zapytaj doświadczonego rusznikarza w czym problem ,z początku też myślałem po co ten ACCU .Teraz nie robi mi on różnicy ,ale jak na moje oko to problem jest w iglicy i jej sprężynie ... a nie zaczynajmy szukać problemu od końca .Zapytaj poprzedniego właściciela ,czy nie miał też takie problemy .Accu jest tylko dodatkiem .
Savage 10 FCP-K
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

@goostav
Jeżeli ten "acu" Ci nie przeszkadza to zostaw.. szukaj "drogi" w dokładnym ryglowaniu zamka...
Mnie też się wydawało, że "cuś" nie tak bo czasami "spust sie blokował"- sparwa była banalnanie dociagałem raczki zamka dokładnie w dół.. :oops:

ps. ten "acu" nauczył mnie prawidłowego ułozenia palca :P :halo- na spuście.. a wcześniej go przeklinałem, bo przecież nie jest potrzebny..... :idea:
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Jeśli wolno zapytać ,........ co to za spust, którego nie da się kontrolować?
Horndy
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 30 lipca 2010, 18:57

Post autor: Horndy »

Ja bym rozebrał spust na części przemył, przesmarował a później jak napisał ,,snajper&#8221; wyregulował
Co do blaszki nie demontował bym jej bo ona chroni przed niekontrolowanym wystrzałem
Pomyśl sobie co by było jak by się zwolniła iglica podczas zamykania zamka, mocniejszego puknięcia jak by nie było tej blaszki. Dla mnie jest wielkim plusem to zabezpieczenie
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Horndy pisze: Pomyśl sobie co by było jak by się zwolniła iglica podczas zamykania zamka, mocniejszego puknięcia jak by nie było tej blaszki.
Znam dziesiątki modeli broni w których mocne zamykanie zamka, pukania nie powodują niechcianego strzału a nie mają blaszki. :D
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Najlepiej wymontować iglicę - wtedy będzie jeszcze bezpieczniej.... :lol:
Piotr
Horndy
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 30 lipca 2010, 18:57

Post autor: Horndy »

Savge niestety to nie broń z górnej pułki z spustem anschutz regulowanym wszelkich możliwych płaszczyznach i naciskach
:D
Trzeba wybrać regulacje na strzelnice tak jak u mnie 300-400gramm i liczyć się ze mocniejsze zamkniecie bądź naciśniecie pod katem spustu uniemożliwi strzał
Bądź wyregulować na 600-700 polować i strzelać bezproblemowo

PiotrL powiedz mi jak:
pomyśl czuł się strzelec na Longshot który w swoim super remingtonie z super wyregulowanym spustem oddał niekontrolowany strzał przy zmykaniu zamka co wykluczyło go z zawodów
Powiem Ci tak strzelec z Savage oryginalnym spustem Accutriger przeładował by i strzelał dalej
=D> :D
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Koledzy, ogólnie jest tak, że nie ma prawa paść niekontrolowany strzał. Czy to na strzelnicy czy w łowisku. Broń ma być bezpieczna. Jeśli ktoś wywala z Savage Accu, to broń nie może być ustawiona na "piardnięcie komara".
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Horndy - ten strzelec będzie czuł sie dokładnie tak samo jak wielobojowiec któremu Accutrigger spadł blokując spust dzieki czemu zaliczył jajo w przebiegu dzika - a dodatkowo elaborujacy na gwint i wysypujacy proch przy próbie przeładowania :D Z savage strzelałem 3 lata - po usunieciu Accutriggera i ustawieniu spustu na 500 g nigdy nie miałem niekontrolowanego strzału. Masz racje ze nie jest to broń z górnej półki - sam pomysł accutriggera może jest i dobry / choc dla mnie kompletnie bez sensu/ ale luzy boczne czy technologiczne systemu spustowego powodowały wielokrotnie blokowanie spustu na strzelnicy. Inna sprawa że nie widze potrzeby bardzo dynamicznego przeładowania - takiego żeby aż iglica spadała sama - zawsze regulowałem do spadnięcia - i pół obrotu śruby mniej. Pod koniec zresztą wymieniłem cały spust.
Piotr
Horndy
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 30 lipca 2010, 18:57

Post autor: Horndy »

Nie ma to jak mój spust w IZH-18 ok. 2kg do dzika w przebiegu strzelam bezstresowo a i na polowaniach nie trzeba zdejmować rękawiczek :D
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Rzecz gustu....ja przy 2 kg szybko bym się zmęczył.... :D
Piotr
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Horndy pisze: PiotrL powiedz mi jak:
pomyśl czuł się strzelec na Longshot który w swoim super remingtonie z super wyregulowanym spustem oddał niekontrolowany strzał przy zmykaniu zamka co wykluczyło go z zawodów
Powiem Ci tak strzelec z Savage oryginalnym spustem Accutriger przeładował by i strzelał dalej
=D> :D
tylko z jakim wynikiem by skończył :-k
Pewnie niekoniecznie lepszym jak z jednym jajem :-k
Horndy pisze: Nie ma to jak mój spust w IZH-18 ok. 2kgdo dzika w przebiegu strzelam bezstresowo a i na polowaniach nie trzeba zdejmować rękawiczek Very Happy
Moje gratulacje, szczególnie z tego w przebiegu =D>
IZH-18 + ok. 2kg to musi być niezła jazda :whistle:
forester
snajper
Posty: 551
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Napisałem żeby kol. goostav nie wyjmował blaszki,poniewaz po jego poprzednich postach widać było ze nie wie o co chodzi.
A jak się nie wie to lepiej przy broni nie grzebać.
swego czasu miałem spust z Accutriggerem ustawiony na 250gram, oczywiście po wcześniejszym dopieszczeniu w/g uznania :D
250g była to najniższa bezpieczna waga spustu.Poniżej był nie do zaakceptowania,występowały właśnie tego typu blokowania i brak strzału również przy zamykaniu zamka.
Uważam ze jeżeli ktoś chce ustawić spust na minimum to Accutrigger powinien zostać na miejscu.
Ale ustawiając w okolicach np. 700g i więcej jak napisał PiotrL może być zbędny.
To właśnie nieprawidłowe ściąganie tej blaszki (pod kątem)przy bardzo lekkim spuście powoduje blokowanie.
Przy jej braku i odpowiedniej wadze spustu problemu nie będzie.
I tak chyba już nie ma ponieważ koledze chyba już strzela dobrze po tym co pisze w dziale Elaboracje.

Pozdrawiam.
GEER
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:35
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GEER »

Przerabiałem to wszystko z Acccutriggerem o czym piszecie kilka lat temu.
Sama broń jest jak najbardziej w porządku ale ten spust jest jej najsłabsza
stroną- poczynając od tandetnego wykonania a kończąc na tym wszystkim
co w postach powyżej
Fakt jest bez bezpieczny, ale czy z blaszką, czy bez jest przy próbach regulacji
na niskim oporze kicha. Po kilku zerach na dziku na waznych dla mnie zawodach
wyleczyłem się z niego.
To
http://www.riflebasix.com/index.php?mai ... cts_id=182
okazało sie skutecznym lekarstwem. Broń nadal jest w uzyciu.
Pozdrawiam
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

I to jest najlepsze wyjście... :D
Piotr
ODPOWIEDZ