Łuski Barnaul do elaboracji

Moderatorzy: wierzba, P_iter

bedzie1900
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 08 grudnia 2011, 07:05

Łuski Barnaul do elaboracji

Post autor: bedzie1900 »

Mam pytanie czy łuski Barnaul stalowe nadają się do elaboracji ? na forum nic niema w tym temacie
kal 30-06
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Stalowe bardzo trudno sie formatują. Sprawdz też czy nie mają berdanowych spłonek. Praktycznie bez sensu
Piotr
bedzie1900
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 08 grudnia 2011, 07:05

Post autor: bedzie1900 »

spłonka typu Berdan na 100%
PiotrL pisze:Stalowe bardzo trudno sie formatują. Sprawdz też czy nie mają berdanowych spłonek. Praktycznie bez sensu
dlaczego ? może kolega rozwinąć :-)
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Dlaczego że berdanowe czy dlaczego że stalowe?
Berdany trudno usunąć, trudno kupić, trudno założyć. Stalowe - po prostu mniej podatne bo twardsze niż mosiądz więc ponowne sformatowanie mało prawdopodobne z uzyciem porównywalnej siły. Próbowałem z ciekawości sformatować stalową łuskę z 7,62x39 - w prasie Big Boss - nie dałem rady a w końcu zakleszczyła się w matrycy
Jezeli chcesz robić 3006 to za niewielkie pieniadze mozna kupic porządne łuski i nie mieć problemów z formatowaniem - np na egunie
http://egun.de/market/item.php?id=3580138
Piotr
bedzie1900
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 08 grudnia 2011, 07:05

Post autor: bedzie1900 »

Chodziło mi o spłonki ale ok. Dzięki za wyczerpująca odpowiedź
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2627
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

bedzie1900, popatrz na budowę łuski na spłonkę berdan w porównaniu z boxer.

Już użycie standardowej matrycy formatującej spowoduje wyłamanie pinu (przekleństwo elaborantów). Berdany to te z dwoma kanałami ogniowymi.
Załączniki
250px-Berdan_vs_boxer2.jpg
250px-Berdan_vs_boxer2.jpg (14.01 KiB) Przejrzano 629 razy
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
bedzie1900
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 08 grudnia 2011, 07:05

Post autor: bedzie1900 »

P_iter
Dzieki już wszystko jasne. Ciekawe czy da sie jakoś to obejść, a zapytam jeszcze jakie łuski mają gniazdo na spłonkę berdan? poza Barnaul i S&B
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

do amunicji wojskowej stosuje sie system Berdan
S&B myśliwska to Boxer
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

walther pisze:do amunicji wojskowej stosuje sie system Berdan
S&B myśliwska to Boxer
[-X Oj nie każda, nie każda [-X
Pierwszego pin-a w HDY New Dim 7x64 złamałem na TRZECIEJ łusce :bh|: chociaż formatowałem tylko łuski odstrzelone z własnej broni. Myśliwska ammo S&B produkowana na przełomie 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku z całą pewnością była systemu Berdana.
forester
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

"""" Oj nie każda, nie każda
Pierwszego pin-a w HDY New Dim 7x64 złamałem na TRZECIEJ łusce chociaż formatowałem tylko łuski odstrzelone z własnej broni. Myśliwska ammo S&B produkowana na przełomie 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku z całą pewnością była systemu Berdana. """""

Oj prawda, oj prawda a zamiast "złamanych szpilek(pin-ów)" czasowo wykorzystywałęm sztyf ze "ślepych nitów" ( zrywalnych) bo też parę szpileczek szlag trafił.

Natomiast podzielę sie inną ciekawostką MADE in RUSSIA: MUROM spłoneczki: podoba mi się ich praca: albo lepiej zapalają proch albo bardziej równo, skupienei sprawdzonej elaboracji na CCI 200 jest imponująco mniejszy, tak jakby "COŚ" się poprawiło..... Czytałem gdzieś tam uwagę o "podobno niechlujnym ich wykonaniu" - bzdura, z uwagi na lepiej moim zdaniem ukształtowaną powierzchnię spłonki wchodzą poprostu doskonale do kazdego chwytaka i doskonale wciskają się do gniazda łauski ( RWS, SAKO, NORMA, WINCHESTER)
"Uwielbiam chorał ruski..."
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

oj nie kazda nie każda...................

myslałem że piszemy o " teraz " a nie o tym ze kiedys wprowadzono do sprzedazy amunicje z zapasów magazynowych lusek dla wojska -bo i to wojen wtedy chyba bylo mniej

teraz na każdej paczce pisze Boxer więc pomylić sie trudno a i piny nie łamia sie na łusce nowej tak jak tej wykopanej z ziemi
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

A ja zawsze usuwałem zużyte spłonki młotkiem używając odpowiedniej podstawy i wybijaka, robota idzie mi szybciej, syfu na prasie brak i nie łamię pinów.
ODPOWIEDZ