spłonki

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

pniewa
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:09
Lokalizacja: Ciechanów

spłonki

Post autor: pniewa »

Mam pytanie; próbował ktoś ze spłonkami magnum w zwykłym kalibrze?
Problem jest taki; czy na tej samej naważce w 3006, zmiana spłonki ze zwykłej na magnum znacząco wpływa na ciśnienie, a co za tym idzie efekt strzału? Chodzi o czas tak jak teraz, pociski 9,7 - 12g.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Co rozumiesz jako efekt strzału?
Piotr
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

PiotrL pisze:Co rozumiesz jako efekt strzału?
Zmianę średniego punktu trafienia w porównaniu do takiego samego naboju tylko ze zwykłą spłonką?
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

To na pewno.... :D
Piotr
pniewa
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:09
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: pniewa »

tak jak powiedział P_iter, ale również czy gorzej "zaboli" oraz o wpływ na broń. Jeśli tylko o efekt strzału (swoja droga, to przestrzeliny pójdą wyżej?), to można zrobić cała partię i da się żyć :)
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Jeżeli nie robisz na granicznych ciśnieniach to dla broni mozna teoretyzowac ze jeżeli prędkość wzrośnie o pi razy drzwi 30m/s to broń wytrzyma nie 10 tys strzałów tylko najwyżej 9976. Skupienie może się rozjechać albo poprawić - zalezy jak trafisz z kombinacją nawazka-ciśnienie-prędkość-drgania lufy. W niektórych kalibrach zaleca sie nawet robienie na spłonkach magnum w warunkach zimowych aby miec lepszy zapłon - np 7x64 - jednak strzelałem z 7x64 w zimie z normalnymi spłonkami - a mój śp. Przyjaciel elaborował 7 rem mag na spłonkach zwykłych - i nigdy nie miał problemów z zapłonem czy czymkolwiek innym. Jednak kiedy zrobił na LRM - przestrzeliny zrobiły się w znacznie lepszym skupieniu. Podobne kombinacje z 243 nie dały nic.Trzeba to po prostu sprawdzić
Piotr
pniewa
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:09
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: pniewa »

wypełnienia łuski są w granicach 90%, najlepiej chodzi, proch to N140 - i tu właśnie mam pewne obawy
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Ale co chcesz osiągnąć? wiedzę? szybkość? skuteczność? większy huk? Jak masz obawy to zastanów sie czy warto próbować - przecież tu też sprawdzi sie sposób "ciśnieniowej " drabinki
Piotr
pniewa
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:09
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: pniewa »

mam 100 sztuk spłonek magnum i szkoda wyrzucić. A brak zwykłych, u mnie nie ma, muszę bujnąć się do W-wy, a nie mam czasu :(
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

To rób na magnum - dla zasady dwie pierwsze zrób na mniejszej naważce - np 5% i 2,5% - i zobacz na tarczy
Piotr
ODPOWIEDZ