Decapping Die

Moderatorzy: wierzba, P_iter

mirekkos
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 07 czerwca 2008, 23:28

Decapping Die

Post autor: mirekkos »

Kupiłem standardową decapping Die firmy LEE.
Paweł pisze w swojej książce ,że do usuwania małych spłonek używa się innych matryc, ponieważ będę również małe kalibry,gdzie takie spłonki występują to mam dylemat czy mogę użyć swojej matrycy?
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

Moze być, że wystarczy Ci tylko ta jedna matryca uniwersalna.
Bardziej zależy to od średnicy kanału ogniowego w łusce, a nie od kalibru. Jeszcze parę lat temu do usuwania spłonek z łusek Hirtenbergera czy Lapuy sztyft wybijający musiał być średnicy poniżej 1,5 mm ( inaczej poszerzał kanał ogniowy ). Obecnie naprawdę rzadko można spotkać łuski z wąskim kanałem, prawie we wszystkich ma średnicę ok. 2 mm.
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Maciek,
dokładnie 1,96 mmm ...... :D :D :D :D :D :D
"Uwielbiam chorał ruski..."
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Lee usuwa wszystkie spłonki - SR i LR. Nie spotkałem łuski w której otwór byłby mniejszy niż sztyft z tej matrycy. Nie wiem jak w 6BR - Ludz musiałby powiedzieć
Piotr
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

Używam LEE także do 6BR, ktora ma bardzo waski kanalik ogniowy, z tym, ze zeszlifowalem igle na papierze sciernym, tak zeby sie miescila.
Pracowalem na tej matrycy na kilkunastu kalibrach (zdecydowana wiekszosc popularnych w polsce + kilka nietypowych ;;pelenluz ) bez awarii (mam dwa zapasowe trzepienie - poki co, leza od dwoch lat w oczekiwaniu na wszelki wypadek, ktory prawdopodobnie nie nastapi :)).
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

lu.dzie pisze:...poki co, leza od dwoch lat w oczekiwaniu na wszelki wypadek, ktory prawdopodobnie nie nastapi :)).
c

Farciarz! :lol:
Masz małe szanse na trafienie "Berdana"...
Wojtek
Posty: 373
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

A ja sobie kazałem taką machnąć. Obsługiwć może cały wachlarz kalibrów. Na fotce są jeszcze bez pina bo majster coś nawala ostatnio.
Załączniki
hunter bandit unit
hunter bandit unit
amatr.jpg (216.53 KiB) Przejrzano 543 razy
DB
SP9IUM
ODPOWIEDZ