Lyman kontra RCBS Combo

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Lyman kontra RCBS Combo

Post autor: P_iter »

Czy mógłbyś dać króciutką reckę zestawu Lyman 1200? (Oczywiście nie w tym dziale.) Jestem szalenie ciekaw jak się sprawdza. Na zagramanicznych forach za najlepszą uważa się RCBS ChargeMaster Combo 1500.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

P_iter pisze:To mniej niż połowa ceny! :shock: Na zagramanicznych forach za najlepszą uważa się RCBS ChargeMaster Combo 1500.
Sorry za OT - P_iter, mam obydwa urządzenia. Reszta Świata ma chyba rację... :lol:
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

SławekP pisze: mam obydwa urządzenia.
No to jest szansa na drugą recenzję... :lol:
Także przepraszam za OT.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

...No i jakaś taka dziwna precyzja w Big Boss II .. Co masz na myśli?
Piotr
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

MarcinR pisze: Waga Lyman pokazuje taką samo wartość jak RCBS 1500 i RCBS 1010 ;) (to tak do tej reszty świata ).
M.R..
Marcinie, nie zżymaj się :lol: - w moim przekonaniu RCBS Chargemaster 1500 jest po prostu wygodniejszy w użyciu od
Lymana 1200 DPS. Co do wag RCBS-a - nie pokuszę się o wypowiedź, ale własne zdanie mam. Kiedyś krążył filmik na Youtube, jak gostek traktował młotem wagę 10-10, zdaje się to nawet nasz krajan był, z miasta Rio de Ś.....n ... :lol: :lol: :lol:
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Sorki - trochę namieszałem. Chciałem odłączyć dyskusję sprzętową od ogłoszenia o sprzedaży wagi - co zresztą tam napisałem w temacie - aby nie zamazywać samego ogłoszenia
Piotr
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Nie mogę wypowiadać się na temat Lymana, ale Kombolota RCBS-a mam, więc kilka zalet mogę wymienić.

Czytelny wyświetlacz.
Wskaźnik ustabilizowanej naważki.
Rewelacyjna jeśli chodzi o usuwanie prochu po pracy.
Na wykonanych około 500 (?) naboi, tylko raz przesypała.
Intuicyjna obsługa. Nawet bez czytania instrukcji. (Oczywiście nie piszę tutaj o programowaniu pamięci urządzenia.)
Dobre sygnalizowanie dokonania pomiaru.
Nie rozsypuje prochu. :)


Dosyć skomplikowana metoda zerowania. Składa się o ile pamiętam z 5 czy 6-ciu kroków.
Wolna. - tu wyjaśnienie. Wolna, bo muszę czekać na kolejny zasyp. Wygląda to tak: Po odmierzeniu naważki przesypuję proch z tacki do łuski, samą tackę odstawiam na wagę i przyciskam przycisk odmierzający koleją dawkę proch. W trakcie gdy urządzenie odmierza, ja łuskę z prochem osadzam w prasie, nakładam pociski i scalam nabój. (Trzy razy z przesunięciem kątowym.) Gotowy nabój odstawiam do pudełka i ...czekam na skończenie zsypu kolejnej dawki. Czasami się przytrafi, że waga będzie szybsza. Oczywiście robiąc wszystko na manualnej wadzę, stracę około 50-70% czasu więcej.
Czuła na przeciągi.
Cena. W USA ca. od 330 USD w górę.

Jedna uwaga. Należy zamawiać wersję na 110 volt. Przystosowana do prądu 230 V jest około 30 $ droższa. Różnią się tylko zewnętrznym zasilaczem który w Polsce kosztuje około 15 złotych.

To tak na szybko z pamięci.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

P_iter,po co po kolejnym odstawieniu tacki naciskasz przycisk DISPEN/
U mnie po uruchomieniu urządzenia,nastawieniu dawki i naciśnięciu DISPEN,maszynka uzyskuje stan nastawiąnej dawki co obwieszcza sygnałem akustycznym,po następnym położeniu tacki na urządzenie zeruje sie ono i gdy sie wyzeruje następuje automatyczny nasyp następnej dawki tak że już nic nie naciskam w obszarze tego nastawu,tylko zdejmuje i nakładam aż wykończe ilść planowanej seri naboi.

Po za tym, to tak jak piszesz o tym RCBS ChargeMaster Combo 1500,wszystko sie zgadza.
:halo-
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Pewnie ma jakąś dużą łuske - to i musi czekać..... :lol:
Piotr
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Tylko ja podaje wstępnie wielkość naważki i nic więcej. Może trzeba podać długość serii aby zadziałało tak jak piszesz?
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Dokładnie tak jest jak pisze Huskys. Jak nacisniesz DISP to po połozeniu szalki dozownik zaczyna działac i sypie do zadanej wczesniej raz nawazki. Jak nasypie wydaje sygnał dźwiekowy. Jest to akurat tyle czasu aby nasypac,wstawić do prasy i osadzic pocisk
Piotr
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

PiotrL :lol:
P_iter,zgodnie z intrukcją kalibracji tymi odważnikami,działa u mnie od początku tak jak opisałem. :D
Nie określam długości serii ;;pelenluz
Powodzwnia :halo-
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Ciekawe porównania urządzeń dozujących ze strony 6mmBR:
http://www.6mmbr.com/powderdispensers01.html
http://www.6mmbr.com/powderdispensers02.html
BEST PRODUCT and EDITOR'S CHOICE: RCBS ChargeMaster Combo :lol:
ODPOWIEDZ