szyjka łuski

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

pniewa
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:09
Lokalizacja: Ciechanów

szyjka łuski

Post autor: pniewa »

Nie wiem czy tak powinno być, ale formatowane łuski "zwężają się" tylko na około 1 mm. Problem to czy nie? Np. w 8mmS fabryczne ustawienie jest .350 cala, po strzale 0,360 na łusce. Matryca zawęża tylko owy 1mm i po osadzeniu jest znów 0,350. Czy robię coś nie tak? Każda firma z posiadanych formatuje tak samo (1mm).
Matryca lee do ósemek - dryl, sztucer
hornady do 30-30, reszta to rcbs ('30, siódemki).
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Jeżeli trzyma pocisk to jest OK
Piotr
pniewa
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:09
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: pniewa »

trzyma,ale zdarza się, że niekiedy ma trudność przy załadowaniu lub pocisk potrafi "wejść" do środka jak się "stuknie" od przodu (np. przy upadku)
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Takie osadzanie ma sens/ oczywiscie zakładając ze ma tez sens z innych powodów/ tylko przy ładowaniu pojedynczym. Przy ładowaniu z magazynka pocisk musi byc trzymany pewnie - a długość musi być dostosowana do magazynka i przeładowania
Piotr
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Spytam z nieco innej strony, jakiej produkcji są łuski?
Podobny przypadek miałem tylko raz w 30-06 z łuskami Winchestera &#8211; znane są z bardzo cienkiej ścianki (czasem to zaleta, większa pojemność) i po sformatowaniu &#8222;trzymały&#8221; wymiar zewnętrzny ale wewnątrz szyjka była za luźna. Problem rozwiązałem zamawiając ciaśniejszy bushing, zanim doszedł crimpowałem pociski.
darzbór!
Paweł Morawski
pniewa
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:09
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: pniewa »

w 3006 ostatnio rws, geco i federal. W pozostałych przeważnie czechy.
Przeczytałem wypowiedź Krakusa w innym temacie. I zrozumiałem dlaczego amo w 3006 mega 12 g, idealnie ustawiona na czeskich łuskach (3 strzały zakryte 1 groszem) "rozleciała się po tarczy" w łuskach rws :shock: . Nie bardzo za to kojarzę z tsx-em. testowany na czechu, zrobiony na geco, ale "formę" trzyma.
Przekładam resztę z megi na czechy :)
Awatar użytkownika
Adico
Posty: 218
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adico »

Miałem podobnie w łuskach 8x60S. Stare łuski rws fabrycznie ładowane na T-Mantel były ok, ale już z nowych DK miały cieńsze ścianki i po formatowaniu pocisk dało sie palcem wcisnąć. Rozwiązałam problem stosując matryce od 8x57.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Można ekspander wyjąć.....
Piotr
ODPOWIEDZ