Hornady A-max 52grain H335

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
RobertK
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:27
Lokalizacja: Warszawa

Hornady A-max 52grain H335

Post autor: RobertK »

Witam.
To mój drugi wpis(pierwszym było powitanie) :halo- Zwracam się z prośbą , czy ktoś z użytkowników dysponuje Manualem Hornady? Chodzi mi o orientacyjne porównanie tego co zaleca Hornady dla pocisków A-max 52grain dla proszku H335 z moja koncepcją.Moja jest taka: łuska Lap (poj ok 30grain wody),COL 57.60,splonka (gorący winchester :D )WSR,H335,HNY A-max 52grain
START 23.5, STOP ok 25.3. Staartuje dlatego tak nisko ponieważ wedlug obliczeń QL przy tej pojemności łuski i COL moge uzyskać prędkość która mnie satysfakcjonuje ok 920m/s przy zadowalającej oczywiście celności (będe próbował choć wielkiej nadziei nie mam przy takim wypełnieniu).Jeżeli chodzi natomiast o naważki "górne" to właśnie myśle zakończyć na ok 25.3 w zależności od tego co powie (gorący winchester :D ) nie wykluczam ,że będzie to wyżej jeżeli jeszcze grupki będą przyzwoite lecz nie chce raczej przekraczać 1000m/s :D
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Domyślam się, że chodzi o 223Rem :-k .

Dlaczego masz wątpliwości co do wypełnienia, powyżej 85% powinno być nieźle.

Wg manuala Hornady:
COL 2.23" (56.64mm), 22,3-25,4 gr H335

Wg manuala Hodgon dla podobnego pocisku Sierra MK 53gr:
COL 2.20" (55.88mm), 24.0-26.0 gr H335
darzbór!
Paweł Morawski
Awatar użytkownika
RobertK
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RobertK »

Naturalnie, chodziło o 223 :oops:
Dzięki za zainteresowanie tematem i błyskawiczną odpowiedz \:D/
Spora rozbieżność w danych ,może ze względu na te 2mm różnicy w długości pociskow ,długości części wiodącej nie mam jak porównać.
Co do wypełnienia to wątpliwości mam, ponieważ moj sztucerek fajnie strzela na małych wypelnieniach ale wszelakiego typu flat base-mi natomiast BT-ami raczej nie.Dochodzi jeszcze element niepewności związany z tym proszkiem, jest dość wolny i mi nieznajomy :D ale faktycznie warto może spróbować troche niżej :-k
Jeszcze raz dzięki :halo-
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Rozbieżność nie taka duża, zaledwie 0.6gr w maksymalnej naważce. Różnica w COL też nieznaczna &#8211; 0.75 mm. Wszystkie manuale podają maksymalne naważki z dużym marginesem bezpieczeństwa a Hodgon znany jest z tego, że ten margines nieco zawęża w stosunku do innych.

Puder faktycznie nie za szybki, zapewne będzie pluć ogniem z lufy.
darzbór!
Paweł Morawski
Awatar użytkownika
RobertK
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RobertK »

Właściwie to chodziło mi o róznice ale na "starcie" .
Góre jakoś ustale 8-) :D
Jeszcze raz dzięki.
ODPOWIEDZ