spłonki

Moderatorzy: wierzba, P_iter

pniewa
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:09
Lokalizacja: Ciechanów

spłonki

Post autor: pniewa »

Witam, kiedyś miałem problem ze spłonkami fiochi. Moja wina, tzw.frycowe - nie poprawiony kanał ogniowy.
Teraz jest gorzej. Kupiłem, żeby zobaczyć jak chodzą, CCI granatowe pudełko. (ze sklepu z Katowic) Nie wystrzelałem połowy, a już 4 nie zbicia. Wszystkie poniżej zera st.C. Poprzednie przy -20 st.C, a teraz -3 st.C. Dziś miał szczęście lis. Ale jak trafi się przy dochodzeniu sporego dzika? Zwrzoszyłem się do nich. I stąd pytanie - jak sprawdzają się CCI jasne pudełko (z Parabelum), federal lub coś innego dostępnego w Polsce?
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Może trzeba wzmocnić sprężyne kurka lub iglicy. Odstrzeliłem parę tysięcy różnych spłonek w tym sporo CCI i nie miałem ani jednego niewypału.
pniewa
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:09
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: pniewa »

Może? Są bardzo delikatnie nakłuwane, ale broń raczej dobra - merkel
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Dziwne, nigdy nie miałem problemu z CCI. Zarówno w karabinie jak i pistolecie. S&B są twardsze i rewolwer czasami mi ich nie zbija za pierwszym razem. CCI, Remington, Winchester, Federal i Fiocchi nigdy nie sprawiały mi problemów. Innych producentów nie stosowałem.
Wojtek
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Ja posiadam jedynie CCI w granatowym pudełku odtzeliłem w ostatnim czasie pewnie z 200 sztuk z 6-7 różnych jednostek broni i nie było ani jednego niewypału. Może to jednak wina broni zbyt słabe zbicie spłonki może dawać od czasu niewypał.
SKEE'dziak
Posty: 50
Rejestracja: niedziela, 08 lutego 2009, 23:31

Post autor: SKEE'dziak »

Na pewno to nie wina samej spłonki. Wystrzelałem CCI 200 i CCI 400 razem około 6 tyś w 2 lata i ani jednego niewypału a kolega miał 4 niewypały na 50 szt. z Manlichera Pro Varmint
Tadek
Posty: 107
Rejestracja: wtorek, 17 czerwca 2008, 15:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tadek »

Miałem podobny problem. Czeskie naboje odpalały a Norma nie zawsze. Przygotowałem po trzy puste łuski S&B i Norma ze spłonkami Fiocchi. Spłonki w łuskach Normy nie odpaliły, były jak u Ciebie delikatnie nakłuwane. Okazało się, że spłonki w łuskach Normy wchodzą głębiej oraz że sprężyna dorobiona przez rusznikarza była kiepska. Po założeniu sprężyny od kurka „śrutowego” problem zniknął. Kupiłem nowe sprężyny ale jeszcze nie zamontowałem. Proponuję iść tą drogą.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Sprawdź w tych nabojach, które nie wypaliły czy spłonka jest zlicowana z denkiem, czy trochę głębiej schowana. Może to jednak wina łuski a nie spłonki. Jeśli spłonka - łuska jest ok, to wina broni. Chyba, że spłonki były źle przechowywane i zawilgotniały.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
PKU_Parabellum
Posty: 453
Rejestracja: czwartek, 09 października 2008, 16:43
Lokalizacja: Sulejówek
Kontakt:

Post autor: PKU_Parabellum »

Z tego co dobrze zrozumiałem we wcześniejszej rozmowie to te spłonki z Katowic były w opakowaniu niebiesko-szarym a nie ciemnogranatowym. O ile się nie mylę to tamte opakowania pochodzą z wcześniejszej produkcji. Być może tak jak mówi P_iter były źle przechowywane i w tym jest problem. Póki co nikt nie zgłaszał do nas problemów jakościowych odnośnie spłonek CCI.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Stawiam na system czy iglicę - może smar w zamku? Zwłaszcza że piszesz o delikatnym nakłuwaniu. Używałem CCI w opakowaniach sprzed ponad 10 lat - nawet białe pudełko już zżółkło - bez żadnych niewypałów. Na wszystkie spłonki które w życiu zużyłem - miałem tylko dwa niewypały
Piotr
pniewa
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:09
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: pniewa »

Rozebrałem nabój. Dno łuski "czyste jak szkło" tj. Nie było przejścia masy inicjującej (?), inaczej by było jakieś osmalenie. Przypomniałem sobie, podczas strzelania przy -20 st.C nie było jednego zbicia z 7x64, ale wtedy proch był nadpalony, ten czyściutki.
Spłonki są "dobrze dociśnięte", tj. "o piczny włos" głębiej jak dno łuski - podobno tak jest lepiej.
Spłonki były tego typu http://www.midwayusa.com/viewProduct/de ... ber=151578
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

To nowe pudełko...Kanały ogniowe obrabiasz? Wsadziłbym kilkanascie spłonek do łusek i odpaliłbym w cieple - tak na wszelki wypadek....
Piotr
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

PiotrL pisze:To nowe pudełko...Kanały ogniowe obrabiasz?
Pniewa napisał, że spłonki nie odpaliły o czym świadczy czystość łuski i brak nadpalenia prochu. Kanał musiałby być całkowicie zatkany a i tak w razie odpalenia coś by osmaliło.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Skoro amunicja jest już rozcalona to załadować te łuski do innej broni i spróbować odstrzelić. Merkel tak samo się psuje jak IŻ, tyle że zwykle jest ładniejszy i zdecydowanie droższy bo niekoniecznie już lepiej strzela.
Wojtek
Wojtek
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

Ewidentny feler broni...sprężyna(y) do wymiany...ot co - moim zdaniem. A próbowałeś wystrzelić ten nabój kilkukrotnie?
DB
SP9IUM
pniewa
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:09
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: pniewa »

nie, ale to jest myśl.
Nabój złożyłem na nowo, ale z inną spłonką, jak będę na strzelnicy, to zobaczymy.
Tą wadliwą spłonkę odszukam, i w innej łusce odpalę.
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Witam. Powiedz kolego prosze w którym sklepie w Katowicach kupowałeś CCI?
Wojtek
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

DB
SP9IUM
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Używam spłonek CCI od roku 1988. Do chwili obecnej nie spotkałem się z przypadkiem "nieodpalenia spłonki CCI". Nie pisze tego w ramach reklamy, ale tak jest. Miałem problem ze spłonkami Fiochi, były żle dobrane do kalibru.....
"Uwielbiam chorał ruski..."
pniewa
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:09
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: pniewa »

Będę testował z Sulejówka, kupią mi. W Katowicach to nie wiem, kupiono i przywieziono :)
ODPOWIEDZ