CZ 75 sp 01 shadow problem

Moderatorzy: wierzba, P_iter

evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

CZ 75 sp 01 shadow problem

Post autor: evo10 »

Witam mam problem z w/w pistoletem. Mianowicie byłem dzisiaj z nim 1 raz na strzelnicy amunicja fiochi 20m przestrzeliny ok 15-20cm nad punktem celowania, ta sama amunicja 50m strzelając w prostokąt ts-10 przestrzeliny układały się w rejonie głowy. Urzyczylem koledze jednemu drugiemu sytuacja podobna. Kolega urzyczył mi kilka sztuk amunicji s&b rezultat ten sam. Broń nowa. Celując równam górę szczerbiny z górą muszki. Co robię źle lub w czym problem? Strzelałem już z p-99, Glocka wszystko było ok.
Jacek W
Posty: 183
Rejestracja: środa, 06 grudnia 2017, 15:12
Lokalizacja: Wielkopolska

CZ 75 sp 01 shadow problem

Post autor: Jacek W »

Miałem to samo - wymieniłem przyrządy na regulowane i wszystko gra , jeśli chcesz zachować oryginalną szczerbinkę to zmień muszkę na wyższą .
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Re: CZ 75 sp 01 shadow problem

Post autor: donpablos »

evo10 pisze:Witam mam problem z w/w pistoletem. Mianowicie byłem dzisiaj z nim 1 raz na strzelnicy amunicja fiochi 20m przestrzeliny ok 15-20cm nad punktem celowania, ta sama amunicja 50m strzelając w prostokąt ts-10 przestrzeliny układały się w rejonie głowy. Urzyczylem koledze jednemu drugiemu sytuacja podobna. Kolega urzyczył mi kilka sztuk amunicji s&b rezultat ten sam. Broń nowa. Celując równam górę szczerbiny z górą muszki. Co robię źle lub w czym problem? Strzelałem już z p-99, Glocka wszystko było ok.
Na kartce z fabrycznego przystrzelenia broni (powinna być w kuferku) - jest informacja jakiej amunicji używano i jaki średni punkt trafienia wychodził.
Z tego co pamiętam CZ do testów używa amunicji S&B , FMJ, 115 grain - taką amunicją powinny się na 25m przestrzeliny mniej więcej w okolicach punktu celowania układać
(mniej czy więcej to już zależy od strzelającego)

jeśli cała grupa się układa sporo wyżej, no to jest problem - fabryczne nie mają regulacji -
wtedy zostaje albo
a) kupić regulowaną szczerbinkę + muszkę 7.5mm - full wypas, regulacja góra - dół, prawo - lewo
b) przyzwyczajać do "sportowego" ustawienia i celować w białe poniżej
c) tak jak kolega wyżej radzi, zmienić samą muszkę na wyższą - co obniży ŚPT - ale czy akurat o tyle ile trzeba ?
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Niestety na karcie przystrzelania jest tylko 9x19 s&b nie ma gramatury. Na karcie przestrzeliny układają się ok. 5 cm nad punktem celowania. Na chwilę obecną nie mogę sobie pozwolić na nowe przyrządy za 300zł.
Jacku jak wygląda twoja karta fabrycznego przystrzelania?
aquater
Posty: 115
Rejestracja: czwartek, 19 października 2017, 00:19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: aquater »

źle mierzysz....
muszka niżej :)
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Czyli świetlik muszki powinien być jak najniżej w szczerbinie?
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

a zrób taki test...zaklej światłowód.w kilku przypadkach pomogło w celowaniu :wink:
...
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Kumpel wyciągnął światłowód całkiem i teraz ma coś jakby muszkę tunelową, mówi że gdyby zrobił tak od razu po zakupie to nie zmarnowałby roku i wiadra amunicji.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

:lol: :lol: :lol: dokładnie... celowanie precyzyjne z światłowodu nie jest możliwe bo wzrok ustawi ostrość na najbardziej jaskrawym punkcie i wtedy się okazuje że wyciągamy muchę z szczerbiny o ładnych kilka dziesiątek milimetra a może i więcej co skutkuje wyższym układaniem się przestrzelin .Światłowód fajny do szybkiego oddania strzału na krótkim dystansie.
...
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Spróbuję.
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Noi po testach. Niestety wyjęcie światłowodu nic nie pomogło. Byłem na strzelnicy celując normalnie na 25m ok 25 cm wyżej niz cel na 50m też dużo za wysoko. Celując tak aby otwór po światłowodzie minimalnie chował się pod myszkę na 25m jest ok i na 50 również. 2 różnych strzelców i 2 różne amunicje i brak istotnych różnic. Czy to nie wada fabryczna?
newbie
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 11:38

Post autor: newbie »

U mnie w Shadow jest tak samo :) ale od początku mi powiedziano, że 10-15 w środek, a 25 poniżej. Jest to irytujące, ale idzie się przyzwyczaić. Przynajmniej przeżyć do zmiany na regulowane
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Dla mnie to przynajmniej irytujące. Może na 100m ustawiają...😱
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Dla mnie jest to po prostu nie do przyjęcia zarówno w cz shadow jak i Glock jak dla mnie fabryczna broń może mieć byle jaki spust, nie musi mieć światłowodu czy innych szmerów bajerów a powinna trafiać tam gdzie się celuję. Oczywiście pistolet ma ograniczoną celność poprawiamy to taką lub inną ammo albo elaborowaną ale takiego przewyższenia żadna fabryczna ammo nie poprawi. Nastawienie producentów że jak kupi to niech sobie poprawi/wymieni jest żałosne. Bo chyba takie mają skoro we flagowych modelach takie babole robią.
ODPOWIEDZ