FORMOWANIE SZYJKI LUSKI Z WYSOKO PODNIESIONYM EXPANDEREM ?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

MARO
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwietnia 2018, 00:14
Lokalizacja: KRAKOW/BESKID WYSPOWY

FORMOWANIE SZYJKI LUSKI Z WYSOKO PODNIESIONYM EXPANDEREM ?

Post autor: MARO »

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE :halo- ! JESTEM TU NOWY,ELABORUJE OD OK.7MIESIECY. MAM TAKIE PYTANIE,CZY JEST DOBRYM POMYSLEM W MATRYCACH FORMUJACYCH RCBS PODNIESC EXPANDER MAKSYMALNIE DO GORY ,TAK ABY SZYJKA LUSKI PO SFORMOWANIU I OPUSZCZANIU [WYCIAGANIU] NATYCHMIAST WCHODZILA W EXPANDER ,GDZIE GORNA CZESC SZYJKI ZNAJDUJE SIE JESZCZE W "FORMOWNICY" :lol: [NECK COLLET]. WYDAJE MI SIE ZE W MATRYCACH RCBS ,EXPANDERY SA ZBYT NISKO ,O TA CALA OS JEST BARDZO NIESTABILNA I LUSKI PO WYCIAGNIECIU MOGA BYC NIEOSIOWE :lol: .
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Co strzelec to opinia, sprawdz osiowosc z expanderem nisko i wysoko, daj znac jaki wynik.
MARO
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwietnia 2018, 00:14
Lokalizacja: KRAKOW/BESKID WYSPOWY

Post autor: MARO »

ZROBIL BYM TO BARDZO CHETNIE,ALE SIE JESZCZE NIE DOROBILEM TAKIEGO PRZYRZADU .MOZE KTOS WIE JAK TO ZROBIC BEZ ? DZIEKI ZA WSZELKIE SUGESTYIE !
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

Kolega jest tu nowy i zdarzyl mu sie przypadek postawic swoje pytanie w kiepskim miejscu.

Moderrator jak sie obudzi moglby przeniesc to tam gdzie trzeba.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Moderator został przytłoczony wrzaskiem.
Mod.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

Maro.
Możesz też zostawić śrubę kontrującą expandera niedokręconą. Tak aby expander miał lekki luz na boki i wtedy problem jego nieosiowości zniknie. Wtedy podda się expander a nie łuska.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Maciej Krawczak pisze:Maro.
Możesz też zostawić śrubę kontrującą expandera niedokręconą. Tak aby expander miał lekki luz na boki i wtedy problem jego nieosiowości zniknie. Wtedy podda się expander a nie łuska.

Ja tak robie, jak uzywam RCBS comp.
aquater
Posty: 115
Rejestracja: czwartek, 19 października 2017, 00:19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: aquater »

Nie używaj &#8222;caps locka&#8221;
To oznacza krzyk
MARO
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwietnia 2018, 00:14
Lokalizacja: KRAKOW/BESKID WYSPOWY

Post autor: MARO »

Dzieki za podpowiedzi.A z tym krzykiem i wrzaskiem, to myslalem ze od tych salw karabinowo-pistoletowych, tak jak u mnie ,się Wam tez sluch przytepil i należy mowic i pisać troche glosniej . :lol: Pzdr.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Robię tak już od jakiegoś czasu. Faktycznie podniesienie expandera tak aby wykorzystać "prowadzenie" łuski przez matrycę poprawia osiowość. W przypadku HDY New Dimension poluzowanie śruby kontrującej expander rod uniemożliwia formatowanie. W RCBS działa jak najbardziej. Należy pamiętać że podniesienie expandera nie może być zbyt duże. Górna krawędź oliwki expandera powinna znajdować się 3-4mm niżej niż koniec szyjki.
forester
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

&#8230;&#8230;&#8230;..podniesienie expandera tak aby wykorzystać "prowadzenie" łuski przez matrycę poprawia osiowość.
Czy mierzyles bicie szyjki przed i po takiej operacji?
ODPOWIEDZ