Baza Elaboracji: ReLoadData.pl

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

Chętnie bym sie zalogował a i podzielić się będę miał czym .
...
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Podaję ponownie link do założenia konta:

http://reloaddata.pl/bede_wpisywal_dane/

Zapraszam. Po mału baza zaczyna - dzięki Wam - mieć sens :D
Awatar użytkownika
kuchartek
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 20:38
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Kilka pytań do Super Projektu.

Post autor: kuchartek »

Czy istnieje możliwość umieszczenia opisu tabeli także na jej dole ? Korzystam z laptopa i strona jest zbyt długa - nie mieści się cała na ekranie. Muszę przewijać. Nie żebym się czepiał , taka sugestia ewentualnego '' ulepszenia '' na przyszłość . To świetny pomysł i mam nadzieję że pojawią się także '' przepisy '' na elaboracje amunicji do broni gładkolufowej. Czy myślałeś o jakiejś formie wsparcia , przecież to co robisz zajmuje Twój czas i na 100 % ponosisz pewne koszty. Myślę o jakiejś formie legalnego ( jak najmniej papierologii ) wsparcia projektu. Ja jetem osobiście '' gotów '' to poprzeć.
Czy weryfikujecie te propozycje elaboracji w jakimś programie ? Pytam bo dopiero kupiłem sprzęt , szukam nauczyciela i bardzo , bardzo długo nie będę mógł dokonać rejestracji w projekcie .

Dziękuję za pomysł i realizację. Artur. =D>
Max74
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2017, 21:21

Post autor: Max74 »

Witam.

Dzięki stah :-))))))
Juz jestem zalogowany. Na początku trochę pokredytuję a jak coś wytworzę to sie podzielę wiedzą.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Kilka pytań do Super Projektu.

Post autor: stah »

Minęły równo 2 tyg. od startu. Zakładałem, że w miesiąc możemy dobić do 100 kont. Dziś mamy równo 50 (uff... ostatnia 50-dziesiąta rejestracja kilka godzin temu i to od razu z wpisem elaboracji - tak, jak powinno być.). Czyli półmetek.

Niezależnie od wyników, serwis jest i będzie dostępny.

Dziś, wrzuciłem dziesiąte wydanie (nic nowego dla użytkowników, ale trochę doróbek "security"). Mieliśmy już jedną próbę włamania... więc chcąc nie chcąc trzeba było parę rzeczy dorobić.
Z punktu widzenia Was, będzie się trzeba częściej zalogować (dotychczas system trzymał sesje 2tyg.)

Odnosząc się:
kuchartek pisze:Czy istnieje możliwość umieszczenia opisu tabeli także na jej dole ? Korzystam z laptopa i strona jest zbyt długa - nie mieści się cała na ekranie. Muszę przewijać. Nie żebym się czepiał , taka sugestia ewentualnego '' ulepszenia '' na przyszłość .
na szybko, mogę zmienić ilość wierszy na stronie. To o czym piszesz to trochę większa przeróbka, a w tej chwili mam w kolejce (wybacz) ważniejsze. Ale na listę "futures" zapisane.
kuchartek pisze:To świetny pomysł i mam nadzieję że pojawią się także '' przepisy '' na elaboracje amunicji do broni gładkolufowej.
Ja jej nie robię, acz liczmy na Kolegów z forum....
kuchartek pisze:Czy myślałeś o jakiejś formie wsparcia , przecież to co robisz zajmuje Twój czas i na 100 % ponosisz pewne koszty. Myślę o jakiejś formie legalnego ( jak najmniej papierologii ) wsparcia projektu. Ja jetem osobiście '' gotów '' to poprzeć.
To bardzo miłe. Fakt nasza Baza stoi na bardzo przyzwoitej chmurze (Amazon) - co pewnie widać po szybkości działania. Kosztuje to trochę - fakt. Pracy było też sporo. Ale nikt mnie nie zmuszał. Może z czasem znajdą się sponsorzy.
kuchartek pisze:Czy weryfikujecie te propozycje elaboracji w jakimś programie ?
Najlepszą formą jest nasza Społeczność. Jest już nawet jeden przypadek korekty, po zgłoszeniu nieprawidłowości. Z założenia, to projekt którego właścicielem nie jestem ja, ale grono pasjonatów (ze mną wśród nich).
I to grono ma (i to robi) dbać o poprawność.
kuchartek pisze: bardzo , bardzo długo nie będę mógł dokonać rejestracji w projekcie.
Nie oceniam, acz dane które tu są podawane, to wynik czasem 2 i więcej lat pracy.... więc jeśli skorzystasz, odpłać innym w stosownym czasie. I o to chodzi.

Tyle,
stah

EDIT:

P.S. Pisaliście o funkcjonalności dodawania wyników elaboracji (w tym dodawania zdjęć tarcz). Jest. Może skorzystacie?
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Zrób link paypal DONATE i bedziemy Ci jakieś grosiki na piwo wrzucać.
Większość prochów z Twojej sttony ma PArabellum więc tam bym uderzył.Może w zamian za baner czy kalendarz dowózki prochu stronka zrobi się choć samofinansująca.
olek037
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2017, 15:54

Post autor: olek037 »

Witam

Stah super pomysł. Dziękuje za umożliwienie takiej bazy danych :)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

kahles pisze:Zrób link paypal DONATE i bedziemy Ci jakieś grosiki na piwo wrzucać.
Większość prochów z Twojej sttony ma PArabellum więc tam bym uderzył.Może w zamian za baner czy kalendarz dowózki prochu stronka zrobi się choć samofinansująca.
No zabiłeś mi ćwieka.

Nie zakładałem jakichkolwiek zrzutek - ale w sumie - masz rację - to chyba fair. Zobaczymy...
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Dostępna nowa wersja 0.11

- długo oczekiwane filtrowanie tabel (dla zalogowanych).

mały update: nowa wersja 0.12

- poprawki wyglądu dla "mobile"

Zakładanie kont: http://reloaddata.pl/bede_wpisywal_dane/
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Nowa wersja 0.14 zainstalowana.

Na życzenie Kolegów - dodana zakładka "Co nowego" oraz kilka innych drobnych zmian.

Przy okazji - proszę o "przepisy" Koleżanki i Kolegów, którzy się zarejestrowali - ale jeszcze niczym nie podzielili.

stah
ReloadData.pl (admin)
Kobo
Posty: 120
Rejestracja: środa, 08 czerwca 2016, 08:40
Lokalizacja: Oleśnica/Lubin

Post autor: Kobo »

Witam.
Ja się bardzo chętnie podzielę "przepisami", ale muszę mieć chwilkę czasu, żeby dokonać wpisu...
POZDRAWIAM
wszystko co Cię nie zabije to Cię wzmocni
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Kobo pisze:Witam.
Ja się bardzo chętnie podzielę "przepisami", ale muszę mieć chwilkę czasu, żeby dokonać wpisu...
no i o to chodziło. Tak się poznaje prawdziwych.. zobowiązał się, powiedział i... zrobił.

---

Prośba dodatkowa: dotyczy użytkowników z pierwszych dni działania bazy, którym konta zakładałem osobiście na podstawie prośby przesłanej na PW:

Uzupełnijcie proszę swój adres email (na wypadek zapomnianego hasła - ostatnio to plaga... niedługo dorobię automat do przypominania/zmieniania haseł - bo... nie chce mi się ręcznie dalej tego robić)

Zmiany (uzupełnienia) adresu email można dokonać (na stronie bazy) wybierając opcję "zmiana hasła" i tam uzupełnić swój adres.
Jeśli nie chcecie, możecie nie zmieniać przy tej okazji swojego hasła, wtedy podajcie ponownie identyczne stare i dwukrotnie nowe hasło - dokładnie takie samo. System przepuści taką operację.

Dla pewności i porządku:

1. Oświadczam, że system nie przechowuje waszych haseł w postaci pozwalającej na ich odgadnięcie (w tym mnie jako teoretycznie wszechmogącemu w tym serwisie).
2. Adresy email będą wykorzystywane wyłącznie do odzyskiwania haseł i powiadomień administracyjnych systemu reloaddata.pl (jeśli takie będą zasadne).

stah
ReloadData.pl (admin)
AlphaStr
Posty: 97
Rejestracja: wtorek, 23 maja 2017, 23:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AlphaStr »

mam kłopot. Chciałbym założyć konto, ale nie mam nic nowego do dodania - póki co, elaboruję jedynie 9x19 zgodnie z jednym z przepisów już dostępnych w bazie.
Zakładać konto czy spadać? :)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

AlphaStr pisze:mam kłopot. Chciałbym założyć konto, ale nie mam nic nowego do dodania - póki co, elaboruję jedynie 9x19 zgodnie z jednym z przepisów już dostępnych w bazie.
Zakładać konto czy spadać? :)
Na pewno nie "spadać". Takich klimatów u mnie nie ma i nie będzie.

Jest sporo użytkowników, którzy (jeszcze?) nic nie wpisali i nikogo nie wyprosiłem i nie wyproszę.
Uważam, tylko, że w projekcie typowo społecznościowym, każdy powinien czuć się zobowiązany przynieść coś do wspólnego ogniska. Myśliwi zwierzynę, sportowcy drewno... :D

Może zatem np. zrób test, zdjęcie i dodaj do przepisu? (można dodawać testy do nie swojej elaboracji) - Tak też przyczynisz się do rozwoju naszej bazy.
Możesz też (acz tego nie wymagam) zrzucić się na koszty serwera i domeny.


Mam nadzieję, że "kłopot" załatwiony.

stah

czyli zapraszam: http://reloaddata.pl/bede_wpisywal_dane/
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Usunięty błąd uniemożliwiający dodawanie nowych elaboracji (tak się zastanawiałem dlaczego nic nie przybywa....)

Dzięki Ryjek za znalezisko.

(winna była literka "Ś" we wpisie pocisków "Śrut" - na razie zmieniłem na "S", później poprawię aplikację)
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Ja bym napisał, ale robię tylko .32 S&W WC i na własnej roboty pociskach, więc nikomu się nie przyda.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Eksperymentów ciąg dalszy:

Dziś udostępniłem wersję dwujęzyczną (PL, EN). Głównie z ciekawości czy to jakkolwiek zadziała na nieco szerszym gruncie.
Cel poboczny to zdobyć finansowanie na dalszy hosting.

Jak widać, pisany angielski nie jest moją mocną stroną. Może ktoś zechciałby wprowadzić korekty? (mogę podesłać plik z tłumaczeniem).

Dzięki z góry i Wesołych Świąt :)


--
EDIT 1: błąd dot. polskich liter usunięty. Jeśli jeszcze coś nie działa lub macie pomysły na rozbudowę, dawajcie znać.

EDIT 2: można już samodzielnie resetować hasło (jeśli podaliście prawidłowy email przy rejestracji. Jak nie, można poprawić w sekcji "Zmiana Hasła")
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

zachciało się tłumaczyć.... (i popsułem).

Jest już ok: usunięty błąd blokujący możliwość zakładania kont.
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Nowa wersja zainstalowana.

Sporo drobnych poprawek oraz zmieniona (dotychczas niepoprawna merytorycznie) baza pocisków. Teraz nie ma już przypisania do kalibru, ale tak jak powinno być - do kalibracji.
Docelowo ma powstać macierz, ułatwiająca wybór pocisków na bazie kalibru (dla którego odpowiednie są różne kalibracje).

Jak by coś nie działało, dawajcie znać.

P.S. Aż miło popatrzeć jaki mamy ruch.... 300 odwiedzin dziennie, przepisów przybywa co najmniej 5 dziennie... :)
ReloadData.pl (admin)
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

stah pisze:Nowa wersja zainstalowana.

Sporo drobnych poprawek oraz zmieniona (dotychczas niepoprawna merytorycznie) baza pocisków. Teraz nie ma już przypisania do kalibru, ale tak jak powinno być - do kalibracji.
Docelowo ma powstać macierz, ułatwiająca wybór pocisków na bazie kalibru (dla którego odpowiednie są różne kalibracje).

Jak by coś nie działało, dawajcie znać.

P.S. Aż miło popatrzeć jaki mamy ruch.... 300 odwiedzin dziennie, przepisów przybywa co najmniej 5 dziennie... :)
Zdradź ile osób postawiło Ci piwo za robotę społeczną?
(ja tak)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Dokładnie 2 (z Tobą). Twoje było nawet większe.

Dzięki bardzo. Piwo kupiłem wirtualnie a kasa poszła na opłaty maszyn (za prawie 1,5 tygodnia działania serwisu).

Miło, że pytasz. :wink:
ReloadData.pl (admin)
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Szkoda że tak mało...
Może reklamodawcy Cie docenią bardziej niż Koledzy z forum.
Zrób też aplikację na IOS i android i umieść w apple i google store
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Kolejna aktualizacja:

Zgodnie z Waszą prośbą dodana możliwość komunikowania się pomiędzy użytkownikami (odpowiednik PW z tego forum).

stah
ReloadData.pl (admin)
Vegaa
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2017, 14:16
Lokalizacja: Świnoujście

Prośba o dodanie pocisku

Post autor: Vegaa »

Świetna sprawa. Proszę jedynie o dodanie pocisku Lapua scenarL 175gn
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Prośba o dodanie pocisku

Post autor: stah »

Vegaa pisze:Świetna sprawa. Proszę jedynie o dodanie pocisku Lapua scenarL 175gn
Dziękuję.


Co do pocisku: system umożliwia samodzielne dodawanie i pocisków i innych danych (kalibrów, kalibracji, prochu). Po kliknięciu w zakładkę "Elaboracje" czy "Pociski", na dole mamy cały rząd przycisków "Nowy...". (m.in. Nowy pocisk)
Tym niemniej zastanawia mnie co zrobiłem nie tak: to już z dziesiąta taka prośba. Najwyraźniej nie jest to czytelne. Jak to poprawić?

@Vegaa: jak byś mniał problem, wyślij proszę mi PW z detalami pocisku (adresat: stah) na http://reloaddata.pl - dodam ale wtedy będę jego "właścicielem" tzn. Ty nie będziesz miał praw do poprawek/edycji pocisku... (elaboracji - tak)
ReloadData.pl (admin)
Vegaa
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2017, 14:16
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Prośba o dodanie pocisku

Post autor: Vegaa »

stah pisze:
Vegaa pisze:Świetna sprawa. Proszę jedynie o dodanie pocisku Lapua scenarL 175gn
Dziękuję.


Co do pocisku: system umożliwia samodzielne dodawanie i pocisków i innych danych (kalibrów, kalibracji, prochu). Po kliknięciu w zakładkę "Elaboracje" czy "Pociski", na dole mamy cały rząd przycisków "Nowy...". (m.in. Nowy pocisk)
Tym niemniej zastanawia mnie co zrobiłem nie tak: to już z dziesiąta taka prośba. Najwyraźniej nie jest to czytelne. Jak to poprawić?

@Vegaa: jak byś mniał problem, wyślij proszę mi PW z detalami pocisku (adresat: stah) na http://reloaddata.pl - dodam ale wtedy będę jego "właścicielem" tzn. Ty nie będziesz miał praw do poprawek/edycji pocisku... (elaboracji - tak)
Dzięki, pocisk już dodałem. Żle chyba nic nie zrobiłeś, po prostu tego nie zauważyłem. Może warto by przenieść to na górę strony a nie na dół?
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Zainstalowana nowa wersja - tym razem zmian jest dużo - kilkanaście poprawek i modyfikacji zachowania systemu oraz dodana macierz mapująca kalibracje z kalibrami (edycja -mapowanie- w Kalibrach).
Docelowo zostanie podłączona jako "podpowiadacz" przy wprowadzaniu elaboracji, teraz już umożliwia wyszukiwanie pocisków odpowiednich dla danego kalibru.

Proszę o pomoc w edycji ww. mapowania - nie ma opcji cobym znał się na wszystkich kalibrach... (a googlać nie mam czasu bo implementuję kolejne zmiany) :)

Zobaczcie sami...

stah
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Dzięki za wsparcie w testach. Nowa wersja (tylko poprawki błędów) zainstalowana.
ReloadData.pl (admin)
epaa
Posty: 124
Rejestracja: piątek, 04 kwietnia 2014, 13:55

Post autor: epaa »

Chciałem dodać elaborację tyle że nie znam wagi prochu a jego objętość i ....
Robię na automacie i waga mnie kompletnie nie interesuje, wkładam talerzyk i dziura 0,37 cm3 daje faktor na alsie 140 i mojej CZ shadow pomiędzy 123 a 128 (jak trafią się 4 szt. słabe do pomiaru to DQ) a 0,4 cm3 ma 130-135 czyli ciut przy silne ale bez ryzyka strzelania PK
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

epaa pisze:Chciałem dodać elaborację tyle że nie znam wagi prochu a jego objętość i ....
Robię na automacie i waga mnie kompletnie nie interesuje, wkładam talerzyk i dziura 0,37 cm3 daje faktor na alsie 140 i mojej CZ shadow pomiędzy 123 a 128 (jak trafią się 4 szt. słabe do pomiaru to DQ) a 0,4 cm3 ma 130-135 czyli ciut przy silne ale bez ryzyka strzelania PK
Jasne, choć przyjęto podawać przepisy z użyciem jednostek masy. Nie wszyscy mają takie same "dziury" więc byłby to opis nie całkiem użyteczny.
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Zainstalowana nowa wersja 1.15 (głównie bugfix i poprawki bezpieczeństwa)

Rozpoczynam też zbiórkę na serwery na kolejny rok. ;;pelenluz
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

kilka spraw:

dodałem nowe testy - LOS (dzięki lechu) i ArmaForce (dzięki ArmaForce) -wyszło co wyszło - ma być uczciwie:

http://reloaddata.pl/pl/load_comment_test/251/
http://reloaddata.pl/pl/load_comment_test/252/

W niedalekiej przyszłości będę przenosił się na inne, słabsze, serwery (Amazon - choć działa rewelacyjnie - zbyt dużo kosztuje).

Statystyka: mamy ponad 400 użytkowników (lewe konta botów, trolli wycinam) oraz ok. 2500 wyszukać elaboracji / mc.

stah
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

---

EDIT: Wersja testowa wyłączona - a raczej stała się wersją produkcyjną. Dane z poprzedniej produkcji zmigrowane.

Pa, pa Amazon.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 października 2018, 08:46 przez stah, łącznie zmieniany 1 raz.
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Po dwóch dniach ciszy wracamy. Nawalił dostawca internetu.

Przy okazji mamy okrągłe 500 kont!
ReloadData.pl (admin)
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Dodałem test (vectan SP2 na Bul SAS II UR Open). W testach proponuję zmienić liczbę dozwolonych cyfr w fps - obecnie jest 3 a ja mam np prędkości 1340 fps.
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

A nie możemy się trzymać m/s? żeby było czytelniej.
Poza tym, jednostka jest zapisana w nagłówku kolumny, więc wpisując fps trochę to mylące.
ReloadData.pl (admin)
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Hmmm. Wszystko co robię do dynamiki liczę w FPS-ach. Liczę power factor etc. Jak uważasz że sugestia jest głupia to tego nie zmieniaj zostaw jak jest.......jak to się mówi "no hard feelings" :-D
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

KrisSz pisze:Hmmm. Wszystko co robię do dynamiki liczę w FPS-ach. Liczę power factor etc. Jak uważasz że sugestia jest głupia to tego nie zmieniaj zostaw jak jest.......jak to się mówi "no hard feelings" :-D
Nie głupia. Przynajmniej ja też miałem takie "głupie" pytanie jak projektowałem bazę.

Sęk w tym, że o ile masę podaje się wszędzie (USA, EU i dalej) bezsprzeczanie w grain (choć zdarza się, że ktoś usiłuje przepchnąć gramy), to z prędkością jest inaczej.
Sporo uczestniczę w innych niż to forach (poza PL) i jest z tym różnie - Austriacy potrafią podać w FPS a zdarzają się wpisy w UK w m/s.

Na coś się trzeba było zdecydować. Jedyne co można w tej sytuacji zrobić sensownego, to dodać przeliczanie i opcję wyboru w czym chce się widzieć m/s czy fps.

Pomyślę jak to sprawnie zrobić i pewnie za jakiś czas dopiszę. Pytanie co z długościami, konsekwentnie trzeba by dorobić przeliczanie na cale....
ReloadData.pl (admin)
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

No w sumie byłoby miło mieć takie "kalkulatory" pod warunkiem że nie zakłóci to głównej funkcji albo spowodować zmulenie strony. Co do np OAL to robię w mm ale dyskusja na forach np Brian Enos odbywa się głównie w calach. Reasumując - nie "umierałbym" za te funkcje ale fajnie by było je mieć (taka IMHO druga kolejność odśnieżania).
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Temat troche podupadł wiec odświeżę...

Proponuje dodać jeszcze 2 kolumny V0 z QuickLoad i V0 rzeczywiste z chrono
ODPOWIEDZ