Brudna prasa

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Przemek123
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2017, 21:14
Lokalizacja: Płock

Brudna prasa

Post autor: Przemek123 »

Witam!
Obecnie posiadam prasę redding boss do elaboracji 223, 308 i 30.06. Robię ammo tylko w celach myśliwskich + strzelnica dla sprawdzenia czy wszystko jest ok, więc ok. 300 - 400 kulek rocznie. Najtańsza prasa lee to koszt ok 200zł i służyłaby wyłącznie do rozspłonkowywania łusek w/w kalibrów. Czy warto kupować taką brudną prasę w moim przypadku?
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Nie ma sensu, tę tania też będzie trzeba czyścić.
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

https://www.midwayusa.com/product/22061 ... rimer-tool
Tym urządzeniem możesz w białych rękawiczkach pracować...
Awatar użytkownika
longin
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek, 03 października 2011, 12:41
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: longin »

Niedogodności związane z produkcją 400-u kulek na rok na jednej prasie są tak niewielkie że osobiście bym sobie podarował dodatkowy osprzęt. Pewnie jest inaczej jak robi się 40 serii po 10 szt :D . Jeśli jednak da ci to komfort psychiczny to sprzęt z linka jest idealny. Załatwia sprawę i jest tani. Chociaż ostatnio słyszałem opinie że sprzęt do elaboracji nadaje się jedynie kiedy jest drogi #-o
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

longin pisze: Chociaż ostatnio słyszałem opinie że sprzęt do elaboracji nadaje się jedynie kiedy jest drogi #-o
Raczej kiedy jest dobry ale często ten dobry jest drogi.
Przemek123
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2017, 21:14
Lokalizacja: Płock

Brudna prasa

Post autor: Przemek123 »

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Mi chodziło bardziej o to, czy warto kupić taką tanią prasę, żeby nie zacierać brudem z spłonek tłoka reddinga. Ten popiół ze spłonek w palcach wydaje się być twardy i leci bezpośrednio między tłok a tuleję w której on pracuje. Ja lubię dbać o swój sprzęt a jak coś dostaje luzów to mi to zaczyna bardzo przeszkadzać. A z czyszczeniem nie ma u mnie problemu, moje paluchy nie boją się smarów czy oleju :wink:
sowland
Posty: 306
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:21

Post autor: sowland »

Mam główną Hornady I do spłonek tania Lee. Mam pod stołem otwór i zakręcona butelkę po napoju. Czysto i porządek.
Załączniki
DSC_0005_1-980x551.JPG
DSC_0005_1-980x551.JPG (153.17 KiB) Przejrzano 1465 razy
R8 6,5x55 se 8x57 is T3 6,5x55 CZ Shadow2 Sig
Garfield
Posty: 75
Rejestracja: środa, 05 października 2016, 21:14

Post autor: Garfield »

Przy kilkuset kulkach rocznie ten ręczny przyrząd od Frankforda daje radę. Mam taki i nie ma z nim problemów.
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Na logikę to przy niewielkiej ilości robionych naboi jasno wychodzi, że się nie opłaca.
Ale elaboracja, jak każde hobby nie zawsze się kieruje logiką.
Ja też nie robię zbyt wiele naboi ale dodatkową prasę Lee Reloader też mam ... bo chciałem mieć.
Do tego mam ją zamocowaną na dodatkowej podstawce i mogę ją montować także np. do taboreta i wtedy odspłonkowanie robię sobie np. na tarasie.
Albo moje dzieciaki mają fajna zabawę...
Pozdrawiam, Tomek
Przemek123
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2017, 21:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Przemek123 »

Ad sowland i tomkoziol:
Namówiliście!!!
Ja mam prasę zamontowaną do porządnego klocka twardego drewna i dopiero klocek przyłapany do stołu przy pomocy dwóch ścisków stolarskich. Z tą małą zrobię tak samo i wtedy tak jak Kol. tomkoziol będę sobie rozspłonkowywać na słoneczku :lol:
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Tu masz zdjęcie mojej z podstawką i "patentem" na zrzucanie łusek do pudełeczka /podpatrzone na YouTube/.
Jeszcze popróbuje zrobić coś ułatwiającego opróżnianie pojemniczka na wybite spłonki bo teraz to trochę niewygodne.
Otwory mocujące w podstawce /na zwykłe śruby M6 z łebkiem do drewna/ mam "zunifikowane" i w te same otwory w stole mogę mocować tą prasę, trymer, prasę Lee do amunicji śrutowej i stojak z dozownikiem objętościowym. A do taboreta - małe ściski stolarskie.
Jak już się zdecydowałeś to może wrzuć ogłoszenie [K] - może ktoś ma lekko używaną w dobrej cenie. Do "brudnych" celów nie musi przecież być nówka sztuka.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Tomek
Przemek123
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2017, 21:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Przemek123 »

Moja prasa wygląda tak:


Obrazek


Jak się porządnie ściśnie to nie ma szans na jakieś ruchy prasy. A ta prasa lee kosztuje ok 200zł i to w moim przypadku wydatek na jakieś 20 lat zanim się zatrze, więc raczej zdecyduje się na nową. Używana by kosztowała ok 100 lub więcej + wysyłka to oszczędności niewiele.
ODPOWIEDZ