223 która łuska lepsza?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

larky
Posty: 330
Rejestracja: środa, 14 lutego 2018, 16:03
Lokalizacja: Warszawa

223 która łuska lepsza?

Post autor: larky »

Cześć,

Możecie z waszych doświadczeń podpowiedzieć które łuski będą najlepsze do elaboracji w sztucerze?
Mam GGG, S&B oraz Fiocchi. Wiem, że w GGG trzeba usuwać dodatkowo crimp z gniazda spłonki ale czy oprócz tego któraś z tych łusek ma inne wady lub przewagi na pozostałymi?

Pozdrawiam
Adam
Młynek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek, 08 marca 2016, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Młynek »

GGG są ok, Fiocchi też ma crimp na spłonce.
22, 9X18, 9X19, 38/357, 22Hornet, 223, 308, 12/70
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Z mojego doświadczenia:
SB są dość twarde i mają crimp na spłonce
GGG formatują się łatwiej, ale też mają upierdliwy crimp
PPU są łatwe w formatowaniu i nie mają crimpa spłonki. To moje ulubione łuski.
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Która byłaby lepsza to trudno powiedzieć ale na pewno odradzałbym Fiocchi.
Większość, które obrabiałem miały niecentryczny otwór ogniowy.
Niektóre aż przy krawędzi gniazda spłonki i zgiąłem pin w matrycy odspłonkowującej.
Oczywiście takie niecentryczności na pewno wpływają na jakość i powtarzalność zapłonu.
Choć teraz robię na Sako i Hornady to dobrze wspominam S&B. Dobrze się obrabiały, crimp spotkałem tylko na tych z oznaczeniem 5.56x45, nigdy na 223Rem.
Trzeba tylko dobrze posegregować łuski. Ja to robię wagowo po sformatowaniu i skróceniu. A różnice w wadze /czyli także w pojemności/ potrafią być znaczne.
Ale jak masz dużo łusek jednego producenta to zawsze wybierzesz sporą partie o bardzo podobnej wadze.
Teraz najłatwiej dostępne w dużych ilościach i najtańsze są GGG więc można popróbować z segregacją, a crimp usuwasz tylko za pierwszym razem.
Pozdrawiam, Tomek
larky
Posty: 330
Rejestracja: środa, 14 lutego 2018, 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: larky »

Dziękuję =D>
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

tomkoziol pisze:Która byłaby lepsza to trudno powiedzieć ale na pewno odradzałbym Fiocchi.
Większość, które obrabiałem miały niecentryczny otwór ogniowy.
Niektóre aż przy krawędzi gniazda spłonki i zgiąłem pin w matrycy odspłonkowującej.
Mam ich 500 sztuk w w/w kalibrze i podczas formatowania i usowania splonki z niczym dziwnym sie nie spotkalem, osobiscie mam kilka tysiecy lusek w kalibrach .,38 SPL i .357 Mag i bardzo sobie je chwale !

:wink:
ODPOWIEDZ