Pociski z egun DM111 - z reelaboracji

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 549
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Pociski z egun DM111 - z reelaboracji

Post autor: Greenhard »

Po mojej prośbie o pomoc w rozpoznaniu pocisków DM111 (przymierzałem się do zakupu 500 sztuk ale nie znam ich więc liczyłem na pomoc), pociski były na aukcji przez dobre 2 tygodnie a chwile po zamieszczeniu postu ktoś sprzątnął mi sprzed nosa wszystkie sztuki. Zbieg okoliczności? Nie sądzę. Także dziękuję życzliwej hienie korzystającej z wiedzy innych niech Ci te pociski zryją lufę a skupienie wyjdzie na poziomie 0.5 MOA ... w trawie :)
eustachy
Posty: 327
Rejestracja: niedziela, 03 lipca 2016, 15:09

Post autor: eustachy »

No ładnie ...

A tak na przyszłość. Podobny pocisk jest montowany w amunicji fabrycznej 7,5x55 swiss na berdanie.

Powlekany tym jasnym tombakiem. Kaliber ten sam , czyli ,308 ale waga 174 gr.

Lata dobrze a nawet bardzo dobrze. Wielu strzela z tej amunicji na zawodach ( głównie Szwajcarzy ) i to skutecznie ( oczywiście karabin wojskowy a nie wyborowy :) )


Obrazek
7,5x55;7,5x54,5; 7,5x53,5 swiss;7,5ord. 7,65 para
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

http://www.armslist.com/posts/1541651/s ... ammo-nato-

Wydaje mi się że nie masz czego żałować. :D
cupronickel-coated steel jacketed bullet
\:D/ \:D/ \:D/
eustachy
Posty: 327
Rejestracja: niedziela, 03 lipca 2016, 15:09

Post autor: eustachy »

Szwajcarzy strzelają z takiej amunicji latami.

Widziałem lufy 100-120 letnie w stanie lepszym niż u nowego kałacha czy ARa ....
7,5x55;7,5x54,5; 7,5x53,5 swiss;7,5ord. 7,65 para
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Re: Pociski z egun DM111 - z reelaboracji

Post autor: andy7 »

Greenhard pisze:Po mojej prośbie o pomoc w rozpoznaniu pocisków DM111 (przymierzałem się do zakupu 500 sztuk ale nie znam ich więc liczyłem na pomoc), pociski były na aukcji przez dobre 2 tygodnie a chwile po zamieszczeniu postu ktoś sprzątnął mi sprzed nosa wszystkie sztuki. Zbieg okoliczności? Nie sądzę. Także dziękuję życzliwej hienie korzystającej z wiedzy innych niech Ci te pociski zryją lufę a skupienie wyjdzie na poziomie 0.5 MOA ... w trawie :)
Coz, nauczyles sie, ze nie zawsze warto dzielic sie wiadomosciami na Forum,

Notabene ja Ci ich nie podkupilem.

Mnie jeden gosciu chcial na wiadomym portalu przebic ale wstawiam zawsze cene zaporowa wiec skonczylo sie na checiach :mrgreen:

:wink:
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 549
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Post autor: Greenhard »

Wiadomościami typu źródło które może lada chwila wyschnąć :). Wiedzą zawsze chętnie się dzielę. Niestety moja wiedza o elaboracji jest znikoma więc jedyne co mogę przekazać dalej to to co nauczyłem się od któregoś z szanownych kolegów, za co z dołu i z góry dziękuję

I ostatnie co dodam w tym temacie odnośnie zakupów to zrezygnowałem z tych pocisków wojskowych. Jednak nie ufam o końca stalowym rdzeniom. Dostałem propozycję zakupu 500 szt innego rodzaju pocisków do treningu za te same pieniądze ale już nie z reelaboracji tylko nowych i przyjemnych z ołowianym rdzeniem i mosiężnym płaszczem. (źródła tym razem nie podaje :)). Dziękuję kolegom za opinie odnośnie tych wojskowych.
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piotrpawel1 »

nowa oferta na egun http://www.egun.de/market/item.php?id=6865041 57E za 500szt zainteresowany działaj
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Rozcalanie większych ilości, nikt nie robi młotkiem.
Wojskowe naboje na 99% mają crimp.
Pocisk po ściśnięciu matrycą do rozcalania nie do końca jest okrągły :D
Sprawdzone, kiedyś rozcalałem ammo z RPA też na berdanach,wymieniałem pociski na sierry,wyrównywałem naważkę i heja...
Jak na tamte czasy(10-12lat temu) było ok.no może bez rewelacji. :eeg/:
ODPOWIEDZ