Hornady Neck Sizer Die

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Falco
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2017, 14:28
Lokalizacja: Białystok

Hornady Neck Sizer Die

Post autor: Falco »

Witam .
Czy ktoś już pracował na tych matrycach ?
Może wyda się to banalne ale jakoś nie rozumiem jak można jedną matrycą formatować szyjki dwóch kalibrów ??? Np 6,5x55 SE i 6,5 x 68.....
Czy ktoś już formatował szyjki na tych matrycach ? Jeśli tak to z jakim skutkiem ?

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi

https://www.midwayusa.com/product/10110 ... -sizer-die
sowland
Posty: 306
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:21

Post autor: sowland »

Mysle że wiecej jeszcze mozna kalibrow z rodziny 6.5x obsłużyć ta matrycą.Trzeba tylko odpowiednio wkręcić w prase. Tak samo matrycą 308 mozna obsłużyć 3006 300wm itp. Ta matryca robisz TYLKO SAMĄ SZYJKE
Pozdrawiam
R8 6,5x55 se 8x57 is T3 6,5x55 CZ Shadow2 Sig
Falco
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2017, 14:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Falco »

Tyle to i ja wiem że można jedną matrycą obsłużyć kilka kalibrów . Wiem też że formatuje się tą matrycą samą szyjkę
Np 6,5 x 68
6.5mm Japanese
6.5mm Carcano
6.5x54mm Mannlicher-Schoenauer
6.5 Creedmoor
260 Remington
6.5x57mm Mauser
6.5x55mm Scandinavian
6.5mm-284 Winchester
6.5x68mm
6.5mm-06 A-Square
6.5mm Remington Magnum
264 Winchester Magnum

np 30-06

309 JDJ
308 Marlin Express
30 TC
308 Winchester
30-40 Krag
307 Winchester
7.5mm Schmidt Rubin (7.5 x 55 Swiss)
30-06 Springfield
30-06 Springfield Ackley Improved 40-Degree Shoulder
300 Ruger Compact Magnum
300 H&H Magnum
300 Winchester Magnum
300 Weatherby Magnum

Mnie interesuje jak się tą matrycę ustawia ?
Z tego co napisał kolega sowland polega na głębokości wkręcenia w prasę ...
W takim razie jak z powtarzalnością ???
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

sowland pisze:Mysle że wiecej jeszcze mozna kalibrow z rodziny 6.5x obsłużyć ta matrycą.Trzeba tylko odpowiednio wkręcić w prase. Tak samo matrycą 308 mozna obsłużyć 3006 300wm itp. Ta matryca robisz TYLKO SAMĄ SZYJKE
Pozdrawiam
Ze to niby srednica pocisku taka sama?

Obawiam sie ze odpowiedz jest negatywna w obu przypadkach.
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

Falco pisze:Tyle to i ja wiem że można jedną matrycą obsłużyć kilka kalibrów . Wiem też że formatuje się tą matrycą samą szyjkę

6.5mm Carcano
Kol. Falco, gdybym mogl radzic to sugerowalbym przeczytanie literatury ladowania dwa a nawet trzy razy, (to nie jest zart z tym wielokrotnym czytaniem, zaloze sie ze za kazdym razem “odkryjesz” wiele NOWYCH rzeczy).

Ale skoro nie ma zlych pytan a sa tylko zle odpowiedzi nawet na wlasne pytania.

Masz dobry poczatek, zadajesz pytania, natomiast Twoje zalozenie w tym temacie podobnie jak udzielona Ci porada sa bledne.

Nie mam zamiary Cie strofowac – cozby mi z tego przyszlo, kolezenska porada na poczatek, rob jak Bog przykazal I w ksiazkach pisano.

PS
Mam nadzeje ze w literaturze ktora masz jest napisane ze za kazdym razem jak naciskasz na spust to masz glowe obok naczynia pod wielkim cisnieniem, chcialbys wiedziec jak wysokie to cisnienie, - w .308 dobrze powyzej 4,000 atmosfer, tj 4,000kg/cm².
Falco
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2017, 14:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Falco »

Kol jerzy orawiec

Rozumiem Twoją troskę o moje zdrowie itd... końca nie widać :-)

Zapewniam Cię że wiem co mam obok głowy podczas naciskania na spust . I są to ciśnienia wyższe niż podane przez Ciebie .

Zapytałem czy ktoś z kolegów tu na forum już formatował szyjki łusek w/w matrycą . Nie chodzi mi o nic innego jak odpowiedź ze strony praktycznej .

Elaboruję dwa kalibry .264 tzn 6,5 x 55 SE i 6,5 x 68 oraz dwa kalibry .308 tzn 30-06 i 300 Win Mag . Stąd moje pytanie ......

Jeśli ktoś formatował szyjki łusek w/w matrycami z zadowalającym skutkiem uważam że zamiast kupować cztery matryce kupił bym dwie ;-)

Pozdrawiam
sowland
Posty: 306
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:21

Post autor: sowland »

jerzy orawiec pisze:
sowland pisze:Mysle że wiecej jeszcze mozna kalibrow z rodziny 6.5x obsłużyć ta matrycą.Trzeba tylko odpowiednio wkręcić w prase. Tak samo matrycą 308 mozna obsłużyć 3006 300wm itp. Ta matryca robisz TYLKO SAMĄ SZYJKE
Pozdrawiam
Ze to niby srednica pocisku taka sama?

Obawiam sie ze odpowiedz jest negatywna w obu przypadkach.

Ale w czym problem. Skoro producent dopuszcza formatowanie szyjki matryca 308W w kalibrze 3006 300wm itp to dlaczego tego nie robic ?
R8 6,5x55 se 8x57 is T3 6,5x55 CZ Shadow2 Sig
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

sowland pisze:[


Ale w czym problem. Skoro producent dopuszcza formatowanie szyjki matryca 308W w kalibrze 3006 300wm itp to dlaczego tego nie robic ?

Sadzilem ze nikt nie postawi takiego pytania. W pewnych przypadkach jest to mozlive w innych nie.

To jest tak jak scinac pszenice nozyczkami da sie ale lepiej kombajnem choc zasada ciecia taka sama.

Sadze ze kolegom rysunek techniczny jest calkiem obcy, nawet jesli tak to warto popatrzec na obrazki.

Wstaw do wyszukiwarki “30-06 Springfield” albo “.308 Win” czy nawet “.300WM” I otworzyc tak “miarodajna” strone Wikipedia. Pokazuja tam rysunki techniczne kazdej z tych lusek. Popatrz na srednice zewnetrzna ich szyjek I ich dlugosc, popatrz na dlugosc luski I w koncu popatrz na srednice luski u dolu ramion.

O ile daloby sie wprowadzic 30-06 do matrycy .308 ale czy ja sformatuje skoro ta ostatnia jest o prawie 4 thou wieksza. Zadna inna kombinacja jest mozliwa z powodu krotka luska albo zbyt gruba.

A brak prowadzenie luski po drodze do tej szyjki napewno pozytywnie odbije sie na tarczy.

Identyczna sytuacja jest z cala banda 6.5mm lusek.

Sadze ze matryca Lee collet niektore udaloby sie sformatowac po obrzezaniu trzpienia albo modyfikacji aluminiowej nakretki.

Teraz mi przyszlo na mysl ze u Hornady kiedys robili UNIVERSALNA matryce szyjkowa cal 30 jesli o taka chodzi to pytanie bylo zle sformulowane.

Nie zrozumialy jest mi sens takiego kupna bez nabycia matrycy FL skoro wczesniej czy pozniej I tak trzeba bedzie uzyc FL.

PS

Link podany w oryginale pytania otwiera NORMANE matryce szyjkowe tak ze moje dywagacje z matryca uniwersalna nie wchodza w gre.
sowland
Posty: 306
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:21

Post autor: sowland »

No to trzeba napisać do Hornady że ludzi wprowadzają w błąd
http://sklep.hubertusprohunting.pl/matr ... 46045.html


http://sklep.hubertusprohunting.pl/matr ... 46043.html
Pozdrawiam
R8 6,5x55 se 8x57 is T3 6,5x55 CZ Shadow2 Sig
ODPOWIEDZ