Elaboracja 223REM - ammo do AR-a

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

aquater
Posty: 115
Rejestracja: czwartek, 19 października 2017, 00:19
Lokalizacja: Siedlce

Elaboracja 223REM - ammo do AR-a

Post autor: aquater »

Witam szanowne grono. Jestem dość świeży na forum. Sprzęt płynie ze stanów i będzie lada dzień.
Czytam forum, przeglądam wątki i za głowę się łapię co do wyboru komponentów aby zacząć zabawę.

Karabinek ma skok gwintu lufy 1:7

Łuski jakie będę wykorzystywał to te, które zostały mi po wcześniejszych wycieczkach na strzelnice a dokładniej GGG

Lufa ma długość 16 lub 16,5 cala

I teraz pytanie:

Co polecicie na początek jeśli chodzi o proszek do robienia naważek. Wstępnie zdecydowałem się na Lovex D073.6

Nie mam również pojęcia co do wyboru pocisków oraz spłonek.

Oczywiście stawiam dopiero pierwsze kroki i będę eksperymentował z naważkami i markami a nie chciałbym kupić czegoś, co się zupełnie . Wiadomo- wybór świeżaka :)

Pomożecie?

Strzelanie na chwilę obecną to raczej bliskie odległości dynamiczne - 30-50 metrów. Będę wdzięczny za wszelakie sugestie
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Re: Elaboracja 223REM - ammo do AR-a

Post autor: donpablos »

Strzelanie w dużych ilościach , na bliskie odległości, czyli powinno być możliwie tanio , jakość pocisku gra rolę drugorzędną

spłonki - najtańsze Small Rifle (fiocchi, s&b)
pociski - najtańsze 55 grain (prvi partizan, frontier itd)
proch - Lovex, np D063,

do takiego zastosowania to zupełnie wystarczy
wręcz szkoda by mi było składać precyzyjny nabój na super komponentach żeby go potem w dużych ilościach wystrzeliwać z odległości 30m
likker_runner
Posty: 1524
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

D073.6 jest o wiele za wolny, on w .223 Rem nadaje się tylko do najcięższych pocisków, które zresztą moga polubić skok gwintu 1:7. Tym niemniej będzie drogo a jedyny zysk w dynamice to mniejsze zanieczyszczenie lufy miedzią.

Zgodzę się z przedmówcą że D063 jest sporo lepszy jeżeli ma być tanio.
aquater
Posty: 115
Rejestracja: czwartek, 19 października 2017, 00:19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: aquater »

No fakt. Dynamika wiąże się ze spora ilością kulek. Chodzi to również o koszty

Czyli jaki proszek doradzacie?

W jakiej kwocie orientacyjnie można się zamknąć za gotowy „nabój” ?


Poczytałem podpytałam i podobno ten czeski lovex strasznie brudzi
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Pociski Frontier 55 gr cmj
Lovex d073.4 22,4gr
Oal 56.5mm - tak z pamięci, sprawdzę w domu.
Tapper crimp matryca Lee
Łuski ggg są ok ale mają crimp na splonce, mam dwa sposoby, bardziej pracochłonny i tańszy czyli usuwanie frezem crimpu, albo jadę jak leci i jedna na 15-20 spłonek idzie do śmieci - szybciej acz drożej.
Proch sypie objętościowo z dozownika Lee i sprawdzam co 20 kulek. Taniej to tylko lać ołów ale to już inny długi temat.
Brudzenie nie jest większe niż kupnej amunicji a od barnala szczególnie.
Koszt to zależy po ile kupisz pociski, spłonka ok 15 gr, puszka prochu starczy na ok 330szt czyli ok 50gr szt.
poetam
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2017, 14:43

Post autor: poetam »

Ja robię
Pocisk Frontier 55gr
Spłonka Fiocchi
Proch Lovex D063 - 18gr
OAL 56,6
Z racji że do AR'a to robię mocny crimp matrycą Factory Crimp Die Lee, a reszta na matrycach Hornady
Z butelki prochu robię trochę ponad 400 szt, więc jest to najoszczędniejsza opcja da się zrobić nabój za ok 0,8PLN
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

poetam pisze:Ja robię
Pocisk Frontier 55gr
Spłonka Fiocchi
Proch Lovex D063 - 18gr
OAL 56,6
Z racji że do AR'a to robię mocny crimp matrycą Factory Crimp Die Lee, a reszta na matrycach Hornady
Z butelki prochu robię trochę ponad 400 szt, więc jest to najoszczędniejsza opcja da się zrobić nabój za ok 0,8PLN
To teraz podliczmy jeszcze raz.
Pocisk - 55gr,
Splonka fiocci - 14gr,
lovex d63 - 0,33groszy,
Sumarycznie wychodzi tego 1,07.

D063 sypiesz wedlug ksiazki min 1,2g (18,51gr), max 1,6g(19,75gr), dla FMJ 3,6g (55gr) co daje ci 0,33PLN i 0,36PLN.
Przy zerowej stracie prochu daje ci to 416 naważek z puszki.
Teraz cena 139 za puszke - ze znizkami powiedzmy bedzie to 125PLN co da ci cene na ladunek 0,3PLN oraz 0,32 PLN.
Sumarycznie 0,99PLN.

Schodzimy jeszcze nizej?
Prosze-> pocisk mozna kupic po taniosci-hurt za juz 0,275PLN.
Czyli wyjdzie sumarycznie 0,715PLN.
Powtazam - to wyliczanka sucha bez strat i testow, przy zakupach hurtowych.
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

TomaszMK wyliczenie masz właściwe, nie uwzgledniłes tylko ceny łuski, ale jak mówią znalezione niekradzione :) Tylko że 55gr pocisk frontiera za 27.5groszy z Parabellum do kupionego za 53gr na tym forum pocisku hornady FMJBT ma sie tak jak pierdnięcie do huraganu. Ja na hornady zrobiłem dla mojego strzeladła naboje nie ustepujące z pewnościa budżetowej 55gr amo GGG, amo z frontierami nawet sie do tego nie zbliża
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

aqqater jeśli chcesz robić tania amo do pukawki ze skokiem gwintu 1-7cala na pociskach 55gr to każda amo sklepowa będzie niestabilna i możesz taka amo mieć boczniaki lub conajmniej sianie po tarczy krótki 55gr pocisk wystrzelony z dużą predkoscia ponad 900m/s w szybkim gwincie zachowuje sie niestabilnie za szybko sie obraca, aby to ustabilizować nalezy zeiśc z naważka tak by uzyskać predkość ok 800m/s a może nawet mniejszą niestety bez chronografu sie nie obejdzie by znależc taka predkość by mieć i stabilny pocisk i celny jednocześnie dla własnego karabinka
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

Wlasnie tez sie zastanawiam jak wychodza frontiery, a wlasciwie - Frontier .223 SPFB - 55gr. W cenie z przesylka 0,34PLN.

W porownaniu do Hornady kal. 224 55gr FMJ-BT CANN z forum - 0,54PLN.

Do strzelania z AR'a 18 cali 1:7.
Zastosowania: 100m stojac, 25-100 dynamika. Nada sie frontier, czy duzo lepsze beda hornady?
poetam
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2017, 14:43

Post autor: poetam »

TomaszMk pisze:
poetam pisze:Ja robię
Pocisk Frontier 55gr
Spłonka Fiocchi
Proch Lovex D063 - 18gr
OAL 56,6
Z racji że do AR'a to robię mocny crimp matrycą Factory Crimp Die Lee, a reszta na matrycach Hornady
Z butelki prochu robię trochę ponad 400 szt, więc jest to najoszczędniejsza opcja da się zrobić nabój za ok 0,8PLN
To teraz podliczmy jeszcze raz.
Pocisk - 55gr,
Splonka fiocci - 14gr,
lovex d63 - 0,33groszy,
Sumarycznie wychodzi tego 1,07.

D063 sypiesz wedlug ksiazki min 1,2g (18,51gr), max 1,6g(19,75gr), dla FMJ 3,6g (55gr) co daje ci 0,33PLN i 0,36PLN.
Przy zerowej stracie prochu daje ci to 416 naważek z puszki.
Teraz cena 139 za puszke - ze znizkami powiedzmy bedzie to 125PLN co da ci cene na ladunek 0,3PLN oraz 0,32 PLN.
Sumarycznie 0,99PLN.

Schodzimy jeszcze nizej?
Prosze-> pocisk mozna kupic po taniosci-hurt za juz 0,275PLN.
Czyli wyjdzie sumarycznie 0,715PLN.
Powtazam - to wyliczanka sucha bez strat i testow, przy zakupach hurtowych.
Moj błąd podawałem masę w grain nie cenę

teraz ceny:
spłonka fiocchi - 0,13PLN
lovex D063 - 0,33PLN
pocisk cmj - 0,28PLN

Drogo? wychodzi 0,74PLN za nabój prawie 2x mniej niż fabryczny, nie mówię o nabojach ze stalowym płaszczem bo nie używam

Na ostatnich zawodach 3 miejsce: 10alfa 5 charlie 3 delta, tor na 100m
eustachy
Posty: 327
Rejestracja: niedziela, 03 lipca 2016, 15:09

Post autor: eustachy »

A jak z zagniataniem łusek po wystrzale? Czy ta robiona amunicja jest słabsza od firmowej i czy to
zmniejsza lub eliminuje zagniecenia łusek ?

Pytam, bo mój gniecie po wystrzale łuski firmowej amunicji GGG i S&B aż miło , dlatego nie elaborację tego kalibru niestety ....
7,5x55;7,5x54,5; 7,5x53,5 swiss;7,5ord. 7,65 para
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

Składam amo od dawna na frontierach i od niedawna na hornady 55gr. Swego czasu poświeciłem pół dnia na przeważenie 55gr frontierów wychodziły w przedziale od 53gr do 57.5gr zastanawiałem sie na podzieleniu ich na kilka grup wg. wagi ale odpuściłem bo jeszcze każdą grupę musiał bym dzielić na te grubsze pękate i krótsze, na te z nadlana ,,kuleczką,, na czubku, oraz te wszystkie z ,,wrzerami,, i nadlaniami po jednej stronie na płaszczu pocisku, bo wszystko to ma wpływ na stabilizacje lekkiego pocisku 55gr, dałem sobie spox. Zakładam że frontier na 100m ma na tarczy pistoletowej zmieścić sie w czarnym, ale i tak zawsze sa odskoki. Natomiast hornady 55gr kupione na forum przeważyłem 100 sztuk 11sztuk miałem w przedziale wagowym 44.7gr-55.3gr reszta wagowo w przedziale 44.9-55.1gr z tym że bardzo dużo trzymało wage dokładnie 55gr Z takiej amo można na 100m wycinać koniczynki. Frontiery maja jedna zalete sa poprostu tanie i nadaja sie do dynamiki i zabawy oraz na wojnę :)
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

eustachy też strzelam z Galila 55gr GGG jest silną amo i na niej miałem jakieś 90% cietych w połowie łusek, jak zrobiłem amo na lovexie D063 naważka 18.8gr spłonka fiocchi pocisk frontier 55gr to już cieło znacznie mniej łusek bo w tej konfiguracji przypuszczam że amo jest o jakieś 8-10% słabsze niż firmowa GGG. Teraz eksperymentuje z hornady 55gr i naważkami 18.4-18.5gr i liczba cietych łusek diametralnie spadła, ale czekam na wlasne chrono dopiero wtedy tak naprawdę sprawdzę taka amo bo to co dobre dla AR-a gazowego może być za słabę dla tlokowego Galila gdzie trzeba popchnąć cięzki tłok i automatykę. pozdrawiam posiadaczy Galili )
aquater
Posty: 115
Rejestracja: czwartek, 19 października 2017, 00:19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: aquater »

A ktoś mi rozjaśni dlaczego kupuje się pociski 224 do lufy o kalibrze 223?
Chodzi tu o nominalna średnice pocisku która wynosi 5,68 zaś pola lufy 5,7?

Czyli bez problemu stosujemy 224 przy elaboracji do karabinów 223?

2. Jaka budowę maja te pociski hornady 55gr.? Mosiężne w przekroju ?
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piotrpawel1 »

kaliber /srednice/ lufy mierzymy w polach a srednice pocisku w bruzdach
Pociski hornady to mosiezny płaszcz i ołow w srodku /sp i FMJ/
aquater
Posty: 115
Rejestracja: czwartek, 19 października 2017, 00:19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: aquater »

Czyli np w fabrycznej ammo np ggg 223 jest pocisk 224?
likker_runner
Posty: 1524
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Nazewnictwo nie zawsze odpowiada parametrom fizycznym.

.44 BP wymaga kul .451" - .457" a w niektórych odmianach nawet .464".

Zasłużony kaliber .38-40 raczy mieć pocisk .400 - .401" zależnie czy płaszczowy czy ołowiany.

.44 Mag to dla odmiany pociski .429 - .431" zależnie od wytwórcy broni czy rodzaju pocisków.

.303 British wymaga pocisków .311 - .312"

Zabytkowe egzemplarze broni w ogóle wymagaja slug-owania lufy ołowianą kulą celem dobrania właściwej średnicy pocisku.

Tak się złożyło że w kalibrze .223 Rem standardy przewidują pocisk .224" (5.7mm) i tyle.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

frontiery wbrew pozorom nie są takie złe, wygądają na kulfony ale z tikki na 100m mam skupienie ok 2,5-3,0 cm. Do strzelania na 50 m wystarczy. Kupiłem po 27,5gr/szt. Nie ważę ich tylko wywalam te spłaszczone - z niedomkniętej kokili.
nug
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 02 lutego 2014, 21:42

Post autor: nug »

Mossberg MMR
Proch: Lovex S060
Spłonki: fiocchi
Łuski: ggg,sb,geco
Pociski: Frontier 55grs
Tak to wygląda po dopracowaniu naważki i długości po około 200 oddanych próbnych strzałach :)
Dwie górne tarcze to 45m z Eotech-a oraz dolna 100m z Eotech-a
Długość naboju 56.08 - 56.25mm
Naważka S060 21.3 - 21.5 grs
Sam będziesz musiał trochę postrzelać i posprawdzać, mnie to akurat sprawia wiele radości :), wiesz tak jeszcze trochę dopracować ten nabój heheh, a czasami po wizycie na strzelnicy zadaję sobie pytanie tylko po co ;), ale kombinuje dalej.
Wszystko składam na Lee, a prasa to profil C.
Obrazek
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Jezeli ma byc tani puder to tylko

D060


:wink:
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piotrpawel1 »

Tak w fabrycznej amunicji 223 rem jest pocisk o srednicy 224 /dokładnie 0,224cala/, tak samo jak w 30-06 rem czyli w amunicji 0,30cala jest pocisk o srednicy 0,308 popularnie nazywany 308 a w amunicji nazwanej 308 rem jest pocisk 0,308 /ten sam pocisk co 30-06 i jeszcze w paru nabojach nazywanych grupą lub calibrem 0,30, tak samo jak w 223 222 i paru innych nazywanych potocznie calibrem 0,22jest pocisk 0,224/
adziuxxx
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 30 stycznia 2018, 19:27
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: adziuxxx »

Witam !!!
przymierzam się do elaborki .223 do AR
czy ktoś zna, miał styczność z tymi pociskami ???
http://sklep.incorsa.pl/haendler-naterm ... 49,pl.html
+ lovex D063 ????
Pozdro

Chodzi o dużo i tanio do dziurkowania
łuski GGG
spłonka fiocchi

dzięki za wszelkie podpowiedzi
PS. Jeśli nie te pociski to jakie i gdzie kupić
Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Michał »

Zerknij na Hornady FMJBT 55 lub 62 gr albo na Frontier CMJ 55gr ( te ostatnie nie koniecznie będą dobrze chodzić w AR u mnie zrywały się z gwintu i leciały jak chciały)
poetam
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2017, 14:43

Post autor: poetam »

adziuxxx pisze:Witam !!!
przymierzam się do elaborki .223 do AR
czy ktoś zna, miał styczność z tymi pociskami ???
http://sklep.incorsa.pl/haendler-naterm ... 49,pl.html
+ lovex D063 ????
Pozdro

Chodzi o dużo i tanio do dziurkowania
łuski GGG
spłonka fiocchi

dzięki za wszelkie podpowiedzi
PS. Jeśli nie te pociski to jakie i gdzie kupić
Te pociski to pomyłka jakaś, producent nie zaleca przekraczać prędkości 500m/s
One nie mają płaszcza w ogóle nie nadają się do AR'a
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Post autor: donpablos »

poetam pisze:
adziuxxx pisze:Witam !!!
przymierzam się do elaborki .223 do AR
czy ktoś zna, miał styczność z tymi pociskami ???
http://sklep.incorsa.pl/haendler-naterm ... 49,pl.html
+ lovex D063 ????
Pozdro

Chodzi o dużo i tanio do dziurkowania
łuski GGG
spłonka fiocchi

dzięki za wszelkie podpowiedzi
PS. Jeśli nie te pociski to jakie i gdzie kupić
Te pociski to pomyłka jakaś, producent nie zaleca przekraczać prędkości 500m/s
One nie mają płaszcza w ogóle nie nadają się do AR'a
e tam, panie

ja z ARa ołowiakami strzelam i zabawa jest ok, cena niska, o płaszczu to nawet mowy nie ma - miedzi czy mosiądzu te pociski nie widziały na oczy i jest naprawdę dobrze

najpierw strzelałem ołowiakami z twardym smarem, teraz ołowiaki lakierowane (bo mniej brudzą, nie kleją itd)

wszystko zależy do czego je używamy, do takiego zabawowego strzelania, do 100m nadają się bardzo dobrze

ARowi to wcale nie przeszkadza, wręcz zadowolony jest , ciśnienie mniejsze, prędkość mała - lufa się nie zdziera
poetam
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2017, 14:43

Post autor: poetam »

Ale może używasz gas check ? czy bez no i jakie prędkości rozwijasz
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Post autor: donpablos »

poetam pisze:Ale może używasz gas check ? czy bez no i jakie prędkości rozwijasz
dla 223 Rem z AR przerobiłem wszystkie kombinacje ołowiaków :
-twardy smar - wosk
-twardy smar - wosk z GC
-lakierowane z GC
-lakierowane bez GC

dobry twardy wosk, daje radę, tyle że pociski lepią się, zapychają matryce bo wosk się osadza w środku - więc zacząłem lakierować

ostatecznie zostałem przy lakierowanych bez GC , choć z GC były trochę celniejsze ale pracy i kosztów więcej a różnica nie była aż tak wielka

prędkości oczywiście zredukowane - do poziomu który daje bezproblemowe przeładowanie mojego ARa
około 620 m/s
to jest podstawa, jeśli chcesz strzelać pociskami lakierowanymi, woskowanymi czy miedziowanymi

celność na 100m w pełni mnie zadowala - da się zmieścić w czarnym przy mechanicznych przyrządach
cena - dużo niższa niż FMJ
zużycie lufy - dużo mniejsze
zużycie prochu - trochę mniejsze niż przy pełnych naważkach

jak dla mnie jest ok,
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 551
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Post autor: Greenhard »

Podepne się pod temat.
Czy w rozpoczynaniu szukania naważek można sugerować się ciśnieniem?
Np. wiem że w mojej lufie pociski x o wadze 180g latają super przy ciśnieniu 3400 to czy szukając naważki dla pocisku dajmy 178 g warto zacząć szukać w naważkach dających podobne ciśnienie czy ta teoria jest o kant d... i lepiej zacząć od minimum na "żółtym" (QL) i stopniowo posuwać się w górę?
Rimski
Posty: 28
Rejestracja: środa, 14 marca 2018, 18:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rimski »

Dorzucę swoje trzy grosze.
Zrobiłem partię próbną .223 na frontierach 55gr CMJ, Lovex D073.5, spłonki fiocchi. Założyłem, że chcę mocną amunicję do staga 3T 1/9.
Naważki sypałem jak w tabeli przykazali zaczynając od 24,7gr... 25,0; 25,4; 25,8. Te pod maksimum odpuściłem. Długość naboju 56,8.

Później przeczytałem o problemach z frontierami, że skośniaki, że trzeba naważki poniżej minimum robić... więc już praktycznie spisałem partię nabojów na straty.

Na strzelnicy okazało się, że to całkiem nieźle wyszło jak na budżetowe ammo. Najlepiej wypadla naważka 25,4gr przy niej na 100m mieściłem się w kółku o śrdnicy jakieś 4cm więc nie wiele więcej niż 1moa, przy innych naważkach rozrzut był trochę większy, choć nie wiem czy zrzucić to na amunicję czy na słabe umiejętności (strzelałem też dosyć szybko, z optyki ustawionej na x9, za podpórkę robiła skrzynka po amunicji). Nie było skośniaków ani jakiś niepodziewanych odskoków.
Odczucia podczas strzału jak przy GGG, zabrudzenie broni podobne.
newbie
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 11:38

Post autor: newbie »

A mnie tak, ale tu wchodzi skręt lufy, u mnie przy naważkach "proponowanych" przez producenta i na prochu 73,4 świrowały dopiero przy 22,5 gr działają dobrze :) ale u kumpla na 1/9 proponowana naważka działa poprawnie :)
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Mój CMMG ma skok 1:7, Frontiery to dla mnie podstawa tanich nabojów do treningów. Żadnych skośniaków i problemów z przeładowywaniem.
Przy okazji - przepis niemal ten sam. Naważka 25,3gr D073.5 i OAL=56,4 -57,0 mm (rozrzut wynika z różnic w wykonaniu pocisków).

Testowałem też z prochem D073.4. Naważki nieco mniejsze, ale proch mniej uniwersalny (słabo sobie radził z pociskami PPU 62gr FMJ BT) - po spaleniu całego zapasu zostałem przy D073.5.
poetam
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2017, 14:43

Post autor: poetam »

Ja teraz robię tak
Trening
frontiery i proch D063

Zawody
Hornady fmjbt i norma200

Nie przekraczam 1zł za nabój a ten drugi bardzo celny na 300m lepszy od fabrycznego ggg
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

ma ktoś może receptę do AR d063 dla partizana 55gr FMJ?
polch
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 01 stycznia 2017, 22:23
Lokalizacja: Lesko

Post autor: polch »

Ja sypie 18 greinów. Spłonka fioczi, łuska ggg. Co do reszty wymiarów dopiero w przyszły łiked bedę mógł zerknąć do notatek.
Zacięć nie stwierdziłem, mechanika działa dobrze ale... Ammo z tą naważką jest wyczuwalnie słabsze niż ggg np. Dobrze jest z bufera wywalić obciążenie, żeby rzucał łuski na 15-16stą.
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

Sokal proch D063 pociski frontier 55gr naważka 18,7gr lufa 18cali chrono pokazywało mi 770-780m/s przy tej samej naważce ale pociski 55gr hornady fmj chrono pokazywało 790-800m/s QAL 56,8mm łuski jak leci stad różnice w predkościach bo łuski S&B maja prawie o 1 grein mniejsza pojemność niz GGG. Fabryczne amo GGG 55gr na chrono prędkość 925m/s. Chrono radeckowe ustawione 4 m od wylotu lufy.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Chyba a zrobię tak że do qla podstawie te dane od hdy i potem zmienię pocisk a oal ustawie tak żeby ciśnienie było podobne. Nie mogę dla partizana znaleźć gotowca, a to dalej jak 50m nie będzie musiało strzelać więc nie chce mi sie marnować czasu i towaru na próby.
Arturo78
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 08 stycznia 2016, 18:35

Post autor: Arturo78 »

Koledzy a przy lufie 16" i skoku 1:9 dane które podawaliście będą też właściwe? Ammo do dynamiki wiec nie szukam na tym cudu a dobrej ceny przez to że dużo schodzi :D
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

tak, bedzie ok.
Kupiłem d060 i owszem mało się go sypie ale z powodu kształtu nie da się go zasypywać objętościowo :(
Nie wiem czy nie bardziej sie opłaca sypać d73,4 i oszczędzić czas.
Arturo78
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 08 stycznia 2016, 18:35

Post autor: Arturo78 »

Teraz szukam matryc :) W końcu pora po 9 i 38spec zacząć robić 223 do karabinków.
Czy do dynamiki matryce lee np zestaw Lee ultimate wystarczy? . Formatować całość czy szyjkę jak mam odstrzelone ze swojego AR ?
ODPOWIEDZ