Miedziowanie pocisków ołowianych

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Sprawdzę w domu ale to już kolejny jaki kupuje przypadkowo epoxy poliester i wszystkie są dobre tylko pierwsze dwie warstwy są prawie niewidoczne, efekt jest przy 3 i 4. Obtaczam jedna porcje, 4-5 min w kuchence i wyjmuje do studzenia, obtaczam następne i jak je wstawię to poprzednie stygną i obtaczam 3 tackę, i tak na trzech tackach w koło aż wyczerpie nakład, akurat czasowo se to zazębia więc idzie szybko. Mam nadzieję że jest to zrozumiałe, jak pisałem to to takie się wydawało ale teraz nie jestem pewny. Tacki porobiłem z siatexu do tuningowania golfa trójki z allegro.
grzeesiek
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 02 marca 2015, 14:31

Post autor: grzeesiek »

Spróbuj pociski delikatnie podgrzać przed obtaczaniem, ale na tyle delikatnie żeby nie parzyły w dłoń. Mi pomagało w lepszym pokrywaniu pocisków.
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Post autor: donpablos »

grzeesiek pisze:Spróbuj pociski delikatnie podgrzać przed obtaczaniem, ale na tyle delikatnie żeby nie parzyły w dłoń. Mi pomagało w lepszym pokrywaniu pocisków.
kluczem jest dobra farba proszkowa

sprowadziłem ze stanów farbę proszkową, która przylega po prostu jak szalona
bez żadnego podgrzewania, bez plastikowych kulek, bez żadnych cudów wianków

plastikowy pojemnik "5" -, 30 sekund kręcenia i farba przylega do pocisków jak namagnesowana

nie wiem niestety co to dokładnie za farba , bo sprzedawca pilnie strzeże swojego patentu
wychodzi też niestety dość drogo , bo z przesyłką do Polski ponad 80 zł za funt

ale wyniki są bardzo obiecujące - poniżej wynik 1dno krotnego malowania - 30 sekund obtaczania w farbie


Obrazek
grzeesiek
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 02 marca 2015, 14:31

Post autor: grzeesiek »

donpablos pisze:
grzeesiek pisze:Spróbuj pociski delikatnie podgrzać przed obtaczaniem, ale na tyle delikatnie żeby nie parzyły w dłoń. Mi pomagało w lepszym pokrywaniu pocisków.
kluczem jest dobra farba proszkowa

sprowadziłem ze stanów farbę proszkową, która przylega po prostu jak szalona
bez żadnego podgrzewania, bez plastikowych kulek, bez żadnych cudów wianków

plastikowy pojemnik "5" -, 30 sekund kręcenia i farba przylega do pocisków jak namagnesowana

nie wiem niestety co to dokładnie za farba , bo sprzedawca pilnie strzeże swojego patentu
wychodzi też niestety dość drogo , bo z przesyłką do Polski ponad 80 zł za funt

ale wyniki są bardzo obiecujące - poniżej wynik 1dno krotnego malowania - 30 sekund obtaczania w farbie


Obrazek
Efekt niesamowity, podaj nazwę farby, producenta, albo link jak możesz.
koks
Posty: 279
Rejestracja: niedziela, 31 sierpnia 2014, 20:51
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: koks »

Super efekt =D> niestety na polskim rynku nie ma chyba farby która by się nadawała do malowania metodą obtaczania w plastikowym pojemniku bez dodatkowych cudów, a i do malowania pistoletem też trzeba trochę pokombinować :bh|:
Kilku youtuberów jak FortuneCookie45LC czy elvis ammo chwalą farbę "Eastwood" https://www.eastwood.com/hotcoat-powder ... wders.html widać na filmach że daje dobry efekt, ale u nas nie jest dostępna :x
donpablos był bym wdzięczny za nazwę proszku :wink:
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Post autor: donpablos »

koks pisze:Super efekt =D> niestety na polskim rynku nie ma chyba farby która by się nadawała do malowania metodą obtaczania w plastikowym pojemniku bez dodatkowych cudów, a i do malowania pistoletem też trzeba trochę pokombinować :bh|:
Kilku youtuberów jak FortuneCookie45LC czy elvis ammo chwalą farbę "Eastwood" https://www.eastwood.com/hotcoat-powder ... wders.html widać na filmach że daje dobry efekt, ale u nas nie jest dostępna :x
donpablos był bym wdzięczny za nazwę proszku :wink:
tak jak pisałem nie znam producenta farby ani nazwy handlowej -sprzedawca tego nie zdradza a sam też jestem tego ciekaw

kupiłem ją na amerykańskim forum reloadingowym od jednego z użytkowników - poszukam jego loginu jak jesteś zainteresowany

testowałem kilkanaście rodzajów farb które udało mi się kupic w Polsce, z tych testów zostało mi łącznie ze 30 kg farb różnych i niestety dupa blada, żadna nie chce tą prostą metodą działać
dla odmiany ta z USA działa jakby kulki ją przyciągały

ps. na tym samym forum, polecają również farby z Eastwood jako tak samo dobrze działające, tylko uwaga bo nie wszystkie kolory się ładnie przyczepiają
przykładowo polecają farbę
Eastwood HotCoat Powder Coat Coating High Gloss Black
tak samo Ford Blue
najbezpieczniej kupować sprawdzone rodzaje farby z potwierdzoną przyczepnością
ODPOWIEDZ