Tikka t3x+leupold QRW - Czy się zmieści ?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Dariusz_W
Posty: 371
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2012, 15:42
Lokalizacja: Kielce

Tikka t3x+leupold QRW - Czy się zmieści ?

Post autor: Dariusz_W »

Tikka t3x +szyna+ leupold qrw - Czy się zmieści i będzie się dało ustawić na 100 m ?


Witam
Wymyśliłem sobie że na Tikka t3x-litle (bez otwartych przyrządów celowniczych) zamontuje szynę ze skosem 20 MOA , na tym leupolda QRW (niski) a w obejmach będzie siedział Zeiss diavari V 3x12x56 T*.

Pytanie czy celownik wejdzie na tym niskim montażu ? i czy te 20 moa to nie za dużo żeby dało się to wszystko ustawić na 100 m . Kaliber 6,5x55se.

Chciałem to posadzić jak najniżej.
Zewnętrzny wymiar obiektywu to 62 mm.
Z moich wyliczeń wynika że:
62 – 30 = 32 , 32/2 = 16

Szyna ma 6 mm a niski montaż 5,6mm(info ze strony artemixa) razem 11,6 , czyli brakuje 4,4 mm + 1-2 mm żeby było trochę luzu. Razem jakieś 5-6 mm.

Obiektyw lunety wypadnie nad lufą a tam w miejscu połączenia lufy z systemem jest kolejny "próg" który daje jakiś wymiar, którego nie znam (nie mam jeszcze broni w rękach) , dodatkowo lufa na początku zaczyna się zwężać i w związku z tym zastanawiam się czy się minie jedno z drugim. Tak miałem zamontowany celownik na poprzednim karabinie , mimo że teoretycznie montaż był za niski .

Jak by ktoś mógł zmierzyć jaki jest wymiar tego "progu" przy połączeniu lufy do systemu w tym modelu to był bym wdzięczny .

Przeznaczenie karabinu 80 % polowanie , 20 % strzelnica 800m
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Mam na takim układzie Nickiel Supra z siatka RT i się mieści a zakres regulacji mojej lunety jest mniejszy niż Twojej
ODPOWIEDZ