Matryce carbide vs. stalowe do 9x19

Moderatorzy: wierzba, P_iter

tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Matryce carbide vs. stalowe do 9x19

Post autor: tomkoziol »

Koledzy, czy ktoś ma doświadczenia z formatowaniem łusek 9x19 na matrycach stalowych?
Redding nadal ma takie w swojej ofercie.
Wiadomo, że obecnie najekonomiczniejsze i najwygodniejsze są matryce carbide.
W przypadku jednak łusek 9x19, które nie są walcowe a lekko stożkowe takie matryce to kompromis pomiędzy jakością a wygodą.
Jak się robi amunicję w setkach czy nawet tysiącach sztuk to oczywiście ma znaczenie.
Jednakże teoretycznie to chyba matryce stalowe powinny wierniej oddawać kształt łuski w zgodzie z normami.
Oczywiście konieczność smarowania ogranicza wydajność ale jestem ciekawy czy ktoś porównywał łuski z obu typów matryc.
Wiem, że najprościej byłoby kupić i sprawdzić samemu ale wydawanie 250zł tylko dla zaspokojenia ciekawości to trochę sporo.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

P.S. A może ktoś ma na zbyciu takie używane matryce w rozsądnej cenie? Robi Redding, na pewno były też RCBS.
Pozdrawiam, Tomek
likker_runner
Posty: 1525
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Ja tam nie zauważyłem jakichś braków w stożkowości łusek formatowanych matrycą z węglików spiekanych. Podobno minimalna stożkowość, taka jak w 9 para, jest osiągalna w tej technologii. Za to Dillon robi matryce z węglików nawet do kalibrów z łuską butelkowaną.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Ma znaczenie na dystansie 300+. :oops:
forester
ODPOWIEDZ