Za szeroka szyjka łuski.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

olek037
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2017, 15:54

Za szeroka szyjka łuski.

Post autor: olek037 »

Witam posiadam raz odstrzelone łuski S&B 308w. Sformatowałem szyjke łuski, wyczyściłem w tumblerze umyłem i nie mogę w nich osadzić pocisku Hornady 308w 180gr SP INTERLOCK.
Czy ktoś wie co robię nie tak?? Czy powinienem sformatować całą łuskę? Dodam, że łuski Lapua Boxer wspaniale się spisują i dobrze się w nich osadza pociski. Pomocy
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Mamy możliwość że albo matryca jest za bardzo wykrecona w prasie i w szyjke wchodzi tylko ekspander a nie dochodzi do kompresji szyjki przez ściany matrycy
lub mozesz mieć za bardzo wykręcony ekspander który jest tak blisko ,dna ze nie pozwala na dociśnięcie łuski do konca matrycy...

Tak jak pisał poniżej Jerzy.Chcesz pomocy to opisz matryce,ustawiania a najlepiej zrób fotki...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:31 przez kahles, łącznie zmieniany 1 raz.
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

Czym sformatowales te szyjke?

Nie moge osadzic pocisku bo wpada do srodka czy nie wchodzi bo za ciasno?

Napisz tez jaka literature na temat ladowania amo. przeczytales.

Och, teraz zauwazylem tytul postu.

Pomierz jaka jest roznica miedzy Lapua a S&B w srednicy szyjek.

PS Pytanie warto sformulowac tak by czytajac je bylo wszystko jasne.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:09 przez jerzy orawiec, łącznie zmieniany 3 razy.
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Pewnie formatowałeś matrycą LEE Collet.
Pozdrawiam Janusz
olek037
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2017, 15:54

Post autor: olek037 »

Szyjke łuski sformatowałem. Używam prasy oraz matryc Hornady LNL Classic.
Wcześniej osadzałem pociski Lapua 185gr Gb 432 w łuskach Lapua Boxer i było dobrze, robiłem je do treningu.
Teraz postanowiłem zrobić amunicje do polowania, użyłem łuski S&B oraz pocisku HORNADY SP INTERLOCK 180gr. Problem wystąpił w momencie próby osadzenia pocisku, okazało się, że szyjka jest za szeroka i pocisk wpada do łuski. Co można zrobić żeby osadzić ten pocisk prawidłowo w łuskach S&B. Literatura jaką przeczytałem odnośnie elaboracji to "Amunicja i jej elaboracja" Jerzego Ejsmonta.


Wymiary szyjki łuski:
S&B - 8.77mm
LAPUA - 8.52mm

Średnica pocisku to 7.82mm
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 stycznia 2018, 19:29 przez olek037, łącznie zmieniany 1 raz.
olek037
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2017, 15:54

Post autor: olek037 »

Tak to wygląda. Pozycja matrycy osadzającej.
Obrazek


Obrazek
[/img]
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 stycznia 2018, 22:36 przez olek037, łącznie zmieniany 1 raz.
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

A gdzie jest trzpień ekspandera?

Obrazek

Jak go masz to wykręć i zmierz nam element zwany OUT EXPANDER BALL

Może sie okazać że wkręciłeś ekspander od 9.3 (.366)

Obrazek
olek037
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2017, 15:54

Post autor: olek037 »

kahles pisze:A gdzie jest trzpień ekspandera?

Obrazek

Jak go masz to wykręć i zmierz nam element zwany OUT EXPANDER BALL

Może sie okazać że wkręciłeś ekspander od 9.3 (.366)

Obrazek
Na zdjęciu jest matryca osadzająca.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

olek037 pisze:Problem wystąpił w momencie próby osadzenia pocisku, okazało się, że szyjka jest za szeroka i pocisk wpada do łuski.
olek037 pisze:
Na zdjęciu jest matryca osadzająca.
Ale problemem nie jest osadzanie pocisku ,tylko formatowanie szyjki.
Pozdrawiam Bready
olek037
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2017, 15:54

Post autor: olek037 »

Sądze ze problem jest właśnie gdzieś indziej, ponieważ formatowane łuski Lapua są odpowiednie. Dlaczego tylko S&B ma wieksza srednice szyjki.
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

olek037 pisze:Szyjke łuski sformatowałem. Używam prasy oraz matryc Hornady LNL Classic.
Wcześniej osadzałem pociski Lapua 185gr Gb 432 w łuskach Lapua Boxer i było dobrze, robiłem je do treningu.
Teraz postanowiłem zrobić amunicje do polowania, użyłem łuski S&B oraz pocisku HORNADY SP INTERLOCK 180gr. Problem wystąpił w momencie próby osadzenia pocisku, okazało się, że szyjka jest za szeroka i pocisk wpada do łuski. Co można zrobić żeby osadzić ten pocisk prawidłowo w łuskach S&B. Literatura jaką przeczytałem odnośnie elaboracji to "Amunicja i jej elaboracja" Jerzego Ejsmonta.


Wymiary szyjki łuski:
S&B - 8.77mm
LAPUA - 8.52mm

Średnica pocisku to 7.82mm
olek037 pisze:Sądze ze problem jest właśnie gdzieś indziej, ponieważ formatowane łuski Lapua są odpowiednie. Dlaczego tylko S&B ma wieksza srednice szyjki.
Nim ci którym się chce myślec dla Ciebie się zirytują "nie sądź" tylko pokaż i pomierz nam matrycę FORMATUJĄCĄ.Zmierz ekspander
Osadzać to możesz nawet imadłem...


Mam tez nadzieję że nie "formatujesz" tą matrycą http://sklep.hubertusprohunting.pl/matr ... rnady.html :!--!
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

olek037 pisze:Szyjke łuski sformatowałem. Używam prasy oraz matryc Hornady LNL Classic.
Wcześniej osadzałem pociski Lapua 185gr Gb 432 w łuskach Lapua Boxer i było dobrze, robiłem je do treningu.
Teraz postanowiłem zrobić amunicje do polowania, użyłem łuski S&B oraz pocisku HORNADY SP INTERLOCK 180gr. Problem wystąpił w momencie próby osadzenia pocisku, okazało się, że szyjka jest za szeroka i pocisk wpada do łuski. Co można zrobić żeby osadzić ten pocisk prawidłowo w łuskach S&B. Literatura jaką przeczytałem odnośnie elaboracji to "Amunicja i jej elaboracja" Jerzego Ejsmonta.


Wymiary szyjki łuski:
S&B - 8.77mm
LAPUA - 8.52mm

Średnica pocisku to 7.82mm

Nie pomyliły ci się wymiary szyjki . 8.77 czy 7.77.
Jak mogłes osadzac pociski w łuskach Lapua jesli szyjka ma 8.52 srednicy?
Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Sformatuj jeszcze raz, może zakradł się jakiś błąd przy formatowaniu. Weź jedna SB i jedna lapue umyte, ustaw neck die jak należy, sformatuj jedna po drugiej i zmierz. Co do pomiarów to wygląda jakbyś mierzył od zewnątrz ta szyjkę. Były dwa opory przy formatowaniu? Może niedokręcona była matryca. Wiem że to truizmy ale nie ma możliwości żeby dwie łuski dobrze sformatowane miały różna średnicę
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

joon pisze:
olek037 pisze:Szyjke łuski sformatowałem. Używam prasy oraz matryc Hornady LNL Classic.
Wcześniej osadzałem pociski Lapua 185gr Gb 432 w łuskach Lapua Boxer i było dobrze, robiłem je do treningu.
Teraz postanowiłem zrobić amunicje do polowania, użyłem łuski S&B oraz pocisku HORNADY SP INTERLOCK 180gr. Problem wystąpił w momencie próby osadzenia pocisku, okazało się, że szyjka jest za szeroka i pocisk wpada do łuski. Co można zrobić żeby osadzić ten pocisk prawidłowo w łuskach S&B. Literatura jaką przeczytałem odnośnie elaboracji to "Amunicja i jej elaboracja" Jerzego Ejsmonta.


Wymiary szyjki łuski:
S&B - 8.77mm
LAPUA - 8.52mm

Średnica pocisku to 7.82mm

Nie pomyliły ci się wymiary szyjki . 8.77 czy 7.77.
Jak mogłes osadzac pociski w łuskach Lapua jesli szyjka ma 8.52 srednicy?

Sadze ze nie jest tak trudno dymyslic sie ze kol. pomierzyl zewnetrzna srednice szyjki, pytalismy o srednice jako ze wew lub zew da nam wystarczaajaca ilosc info.

No wiec napisz nam czym I jak to formatowales the luski czy tylko ich szyjki.

S&B 8.77mm -.345” minus .308”=37 thou ÷2=18.5 thou grubosc scianki, dosc gruba
Lap 8.52mm -.335” -.308” = 27 thou ÷2=13.5 thou calkiem niezla

Pisalem dzien albo dwa temu dla michudy jak to jest z ta gruboscia szyjek.

Zastanawiajace jest ze koledzy bawiacy sie ladowaniem nie czytaja wszystkiego na temat ladowania, zwlaszcza jesli bariera jezykowa nie pozwala im gdzie indziej.


Joon

Jak juz mam Twoja uwage to wyluskaj nam swoj tok myslenia ktory sklonil Cie do dania takiej hipitezy.



Pewnie formatowałeś matrycą LEE Collet.
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Kol. Jerzy .Juz nie raz poruszany był temat problemów z formatowaniem matrycą Lee Collet. Sam na początku miałem z tym problemy . Łuski S&B są dosyć twarde i trzeba użyć większej siły (głębiej wkręcić matrycę) żeby zacisnąć szyjkę łuski. Przy łuskach Lapua ,Norma,a nawet PPU nie zauważyłem tego problemu.Taki jest tok mojego myślenia.
Pozdrawiam Janusz
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Nie twórzcie wątków wtórnych.Dajcie sie wypowiedzieć pytajacemu...
Ciekawi mnie co mu wyszło...
olek037
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2017, 15:54

Post autor: olek037 »

jerzy orawiec pisze:
joon pisze:
olek037 pisze:Szyjke łuski sformatowałem. Używam prasy oraz matryc Hornady LNL Classic.
Wcześniej osadzałem pociski Lapua 185gr Gb 432 w łuskach Lapua Boxer i było dobrze, robiłem je do treningu.
Teraz postanowiłem zrobić amunicje do polowania, użyłem łuski S&B oraz pocisku HORNADY SP INTERLOCK 180gr. Problem wystąpił w momencie próby osadzenia pocisku, okazało się, że szyjka jest za szeroka i pocisk wpada do łuski. Co można zrobić żeby osadzić ten pocisk prawidłowo w łuskach S&B. Literatura jaką przeczytałem odnośnie elaboracji to "Amunicja i jej elaboracja" Jerzego Ejsmonta.


Wymiary szyjki łuski:
S&B - 8.77mm
LAPUA - 8.52mm

Średnica pocisku to 7.82mm

Nie pomyliły ci się wymiary szyjki . 8.77 czy 7.77.
Jak mogłes osadzac pociski w łuskach Lapua jesli szyjka ma 8.52 srednicy?

Sadze ze nie jest tak trudno dymyslic sie ze kol. pomierzyl zewnetrzna srednice szyjki, pytalismy o srednice jako ze wew lub zew da nam wystarczaajaca ilosc info.

No wiec napisz nam czym I jak to formatowales the luski czy tylko ich szyjki.

S&B 8.77mm -.345” minus .308”=37 thou ÷2=18.5 thou grubosc scianki, dosc gruba
Lap 8.52mm -.335” -.308” = 27 thou ÷2=13.5 thou calkiem niezla

Pisalem dzien albo dwa temu dla michudy jak to jest z ta gruboscia szyjek.

Zastanawiajace jest ze koledzy bawiacy sie ladowaniem nie czytaja wszystkiego na temat ladowania, zwlaszcza jesli bariera jezykowa nie pozwala im gdzie indziej.


Joon

Jak juz mam Twoja uwage to wyluskaj nam swoj tok myslenia ktory sklonil Cie do dania takiej hipitezy.



Pewnie formatowałeś matrycą LEE Collet.
Sformatowałem szyjkę łuski tą matrycą http://sklep.hubertusprohunting.pl/matr ... rnady.html
Łuski Lapua po sformatowaniu również tylko szyjki są odpowiednie pocisk normalnie można osadzić.
Błąd jest w łuskach S&B , wyglada na to że moja Cz 555 Lux ma luzną komrę . Łuskom S&B zrobie pełne formatowanie i wtedy napiszę czy jest ok.
Jaką matrycę polecacie do pełnego formatowania oraz do formatowania szyjki łuski?? Pytam o coś dobrego i sprawdzonego?
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

To nie jest matryca do formatowania!
Wybijasz nią tylko spłonki-deacaping die

Jakbyś zmierzył to o co Cie prosiłem wszystko byłoby jasne...


...a tak to siara aż do wschodniego wybrzeża

:!--! :!--! :!--! :!--!


To prawda że Czesławy maja czasem "błedy" w komorach ale raczej tyczy się to wymiaru przednio tylnego co skutkuje problemami w ekstrakcji łusek ale nie sadzę by był bład we frezowaniy komory...
Nawet jeśli...to strzelasz ze swoich łusek i fireforming zrobił swoje...
Nie da się ukryć ze dałeś doopy

Jeśli "formatujesz" matrycą do odspłonkowania miej baczenie na jednostki jakie masz na wadze do prochu.Pamietaj ze g. a gn. to znaczna różnica.
W przeciwnym wypadku bedziesz do nas pisał ołówkiem trzymanym w gębie :mrgreen:
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Jeśli Kolega nie robi sobie z nas jaj, to powinien jeszcze raz przeczytać swoją książkę. Tym razem ze zrozumieniem. Proponuję zacząć od słownika przydatnego przy elaboracji.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Niezłe jajca. Słuchaj Piotrka bo elaboracja to nie pieczenie ciastek, tu jak się pomylisz to będzie drogi błąd. Tu trzeba być na 100,oo % pewnym tego co robisz. Masz szczęście że na taki błąd trafiłeś bo jest gruby ale niegroźny dla zdrowia i portfela.
olek037
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2017, 15:54

Post autor: olek037 »

Dzięki za pomoc ...
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

olek037 pisze:Dzięki za pomoc ...

[-X [-X [-X [-X

Hola,hola..

Nie ma tak"letko"...

Jako POKUTĘ poprosimy byś kliknął "DONATE" dla Kolegi który po nocach robi bazę elaboracji dla wszystkich w tym dla Ciebie
Daj mu na browca...
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

olek037 pisze:Dzięki za pomoc ...

Kolego zupelnie sie tym nie przejmuj, kazdy z nas robil bledy, pamietasz&#8221; errare humanum est&#8221;.

Pomylka Twoja nic by Ci nie uszkodzila ani nadwyrezyla.


Pytasz o matryce FL i NS, jesli polujesz czy nawet strzelasz do papieru z broni fabrycznie robionej to mozesz kupic najtansze matryce dostepne na rynku, kazda z nich spelni to co potrzebujesz.

Najlepsza matryca do formowania szyjki ktora nie byla skrawana jest matryca NS Lee Collet.

Matryca ta nie ma sobie rownej na rynku. Ludzie ktorzy te matryce potepiaja nie rozumieja jej dzialania ani zalet albo powtarzaja bzdury kreowane przez producentow standartowych matryc, ktorzy nie moga jej &#8220;podrobic&#8221; bo Lee dobrze ja opatentowal.

Jedna uwaga, ktorej nie znajdziesz w instrukcji to ze ta matryca najlepiej chodzi na luskach malo razy odpalonyvh, albo odpuszczonych, w tym ostatnim przypadku dziala jak w bajce.


Kol joon

Cieszy mnie fakt ze potrafisz wlasciwie uzywac Lee collet, stad wlasnie pytalem o Twoj poglad.
olek037
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2017, 15:54

Post autor: olek037 »

jerzy orawiec pisze:
olek037 pisze:Dzięki za pomoc ...

Kolego zupelnie sie tym nie przejmuj, kazdy z nas robil bledy, pamietasz&#8221; errare humanum est&#8221;.

Pomylka Twoja nic by Ci nie uszkodzila ani nadwyrezyla.


Pytasz o matryce FL i NS, jesli polujesz czy nawet strzelasz do papieru z broni fabrycznie robionej to mozesz kupic najtansze matryce dostepne na rynku, kazda z nich spelni to co potrzebujesz.

Najlepsza matryca do formowania szyjki ktora nie byla skrawana jest matryca NS Lee Collet.

Matryca ta nie ma sobie rownej na rynku. Ludzie ktorzy te matryce potepiaja nie rozumieja jej dzialania ani zalet albo powtarzaja bzdury kreowane przez producentow standartowych matryc, ktorzy nie moga jej &#8220;podrobic&#8221; bo Lee dobrze ja opatentowal.

Jedna uwaga, ktorej nie znajdziesz w instrukcji to ze ta matryca najlepiej chodzi na luskach malo razy odpalonyvh, albo odpuszczonych, w tym ostatnim przypadku dziala jak w bajce.


Kol joon



Cieszy mnie fakt ze potrafisz wlasciwie uzywac Lee collet, stad wlasnie pytalem o Twoj poglad.

http://parabellum.pl/lee-collet-martyca-do-szyjki.html Czy to ta matryca??
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Moim zdaniem matryce karabinowe LEE nie sa najlepszej jakości...Pistoletowe mogą być ale do karabinu Reeding,RCBS...
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

jerzy orawiec pisze: Najlepsza matryca do formowania szyjki ktora nie byla skrawana jest matryca NS Lee Collet.

Matryca ta nie ma sobie rownej na rynku. Ludzie ktorzy te matryce potepiaja nie rozumieja jej dzialania ani zalet albo powtarzaja bzdury kreowane przez producentow standartowych matryc, ktorzy nie moga jej &#8220;podrobic&#8221; bo Lee dobrze ja opatentowal.
Na czy polega ta przewaga matrycy Lee i różnicy w budowie nie do podrobienia ?
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

olek037 pisze:
jerzy orawiec pisze:
olek037 pisze:Dzięki za pomoc ...




http://parabellum.pl/lee-collet-martyca-do-szyjki.html Czy to ta matryca??

Tak.
seba73
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Post autor: seba73 »

Jesli mozna to krótkie pytanko do kol. Jerzego. Dlaczego piszesz ze ta matryca Lee Collet NS jest najlepsza do szyjek nieskrawanych, czy to znaczy ze nie sprawdza sie tak na łuskach z szyjką skrawaną. Ja używam jej na takich łuskach. Czy to błąd? Choc czasem musze przyznac ze jakas łuska trafi sie z luźniejszą szyjką(odkladam je do ponownego formatu). Czy mocniej wkręcic matryce? Pozdrawiam
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Wyzarz luski i bedzie po problemie.
seba73
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Post autor: seba73 »

No OK. Tak zrobie. Ale czy moge matrycy uzywaac dla łusek skrawanych?
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

seba73 pisze:Jesli mozna to krótkie pytanko do kol. Jerzego.
Kolegi Orawca nie ma od czerwca 2018 roku.
Mod.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
seba73
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Post autor: seba73 »

Dzięki, a informacje. Nie wiedziałem.
ODPOWIEDZ