matryca krimpująca do lon colt/454cassul

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

bibik
Posty: 68
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2015, 19:25

matryca krimpująca do lon colt/454cassul

Post autor: bibik »

Witam czy matryca lee krimpująca od 45 ACP bedzie pasować do Long colt? Kurcze zgapiłem się a w komplecie nie ma.Musze dokupić ale mam od 45 ACP. Na sucho do łuski pasuje ale nie mam jeszcze konwersji do Dillona i nie mogę wypróbować
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Na moje to nie pasuje - .45 LC / .454 Casull ma grubszą ściankę łuski - w średnicy szyjki jest .480" vs .473". Dlatego pierścień post-size matrycy FC .45 ACP raczej ściśnie nadmiernie nabój .45 LC, zwłaszcza jakby osadzić w nim pocisk ołowiany o kalibracji .452". Sprawdziłem, i matryca FC .45 ACP formatuje na ok. .473" - a więc 7 tysięcznych za ciasno, bedzie deformacja pocisku i siewnik na tarczy.

Poza tym trochę nie rozumiem idei robienia Taper Crimp w kalibrze rewolwerowym - albo przednia krawędź łuski nie zostanie wciśnięta należycie w rowek pocisku (i pociski będą wyłazić zwłaszcza pod odrzutem Casulla) albo sprasujesz górny pierścień pocisku ze szkodą dla celności.

W kalibrach rewolwerowych z roll-crimpem w rowku pocisku spokojnie można łączyć operacje osadzania i crimpu w jednej matrycy. Tylko ustawić trzeba na trzy razy - najpierw COL bez crimpu (korpus matrycy lekko w górę żeby crimp nie dotykał łuski - ustawiamy to na sformatowanej pustej łusce), potem sam crimp na naboju z osadzonym pociskiem (do tego trzeba wykręcić w górę trzpień osadzający żeby nie przeszkadzał), a potem dokręcić trzpień osadzający do pocisku tego naboju (z nabojem w matrycy) i może jeszcze minimalnie mocniej pod kontrolą pomiaru COL następnych naboi.

A jeżeli jednak chcesz koniecznie oddzielić crimp od osadzania, wtedy kupiłbym Factory Crimp dedykowany do .45 LC / .454 Casull - jest on w typie roll-crimp i jeszcze zrobi post-size na właściwą średnicę.
bibik
Posty: 68
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2015, 19:25

Post autor: bibik »

Tak też zrobiłem zamówiłem matrycę crimp lee do 45 long colt w parabellum dzięki za pomoc
ODPOWIEDZ