Pociski FMJ-BT osadzone od doopy strony

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Marcin.P.
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 06 października 2016, 13:18
Lokalizacja: Dzierzgoń

Pociski FMJ-BT osadzone od doopy strony

Post autor: Marcin.P. »

Witam. Ktoś eksperymentował w ten sposób że osadzał pocisk drugą stroną? Jestem w trakcie zakupu karabinka w kalibrze 30-30 Win i przeglądam asortyment dostępnych pocisków. Karabin lewarek, więc tylko FP wchodzą w grę. S&B ma dosyć tanie pociski FMJ 147 grain. Nabój ma służyć do rekreacji na 100m.
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Pozdrawiam Janusz
Marcin.P.
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 06 października 2016, 13:18
Lokalizacja: Dzierzgoń

Post autor: Marcin.P. »

Lakierowane na pewno wypróbuję. Nad 110 gr RN też się zastanawiam, mam ponad 1000szt frontierów do karabinka M1. Jednak mam pewne obawy, czy nie dojdzie do zbicia spłonki w magazynku rurowym. Niby czubek zaokrąglony i dosyć miękki, ale ryzyko jakieś zawsze.
sowland
Posty: 306
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:21

Post autor: sowland »

Może sie nadają . mam ich 220 sztuk.
Załączniki
A może takie ?
A może takie ?
20180109_200137-800x400.jpg (105.19 KiB) Przejrzano 1998 razy
R8 6,5x55 se 8x57 is T3 6,5x55 CZ Shadow2 Sig
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Masz tu dobre pociski do .30-30 w lewarku:
http://sklep.hubertusprohunting.pl/poci ... t-308.html
http://sklep.hubertusprohunting.pl/poci ... 30395.html


Jakbyś miał wątpliwości co do FTX, to zachęcam do przeczytania:
https://www.hornady.com/bullets/rifle/3 ... -30-win#!/
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Marcin.P. pisze:Lakierowane na pewno wypróbuję. Nad 110 gr RN też się zastanawiam, mam ponad 1000szt frontierów do karabinka M1. Jednak mam pewne obawy, czy nie dojdzie do zbicia spłonki w magazynku rurowym. Niby czubek zaokrąglony i dosyć miękki, ale ryzyko jakieś zawsze.

RN używam w Winchesterze 94.już bardzo długo, i dalej jest cały.Wbrew pozorom spłonkę nie tak łatwo zbic (musi byc centralna inicjacja ,dlatego w spłonce masz kowadełko)
Na odwróconych FMJ-tach nie uzyskasz dobrego skupienia(ten patent stosowałem w nabojach subsonic).
Pozdrawiam Janusz
manbrug
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 20 lutego 2015, 11:32

Post autor: manbrug »

Marcin - proponuje obejrzeć

jak kupisz to mam nadzieję że pochwalisz się w Dzierzgoniu :)

https://www.youtube.com/watch?v=NeJmOxIklDc
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Zabrakło sprężyny w symulacji magazynka. Ale i tak by nie strzeliło.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

manbrug pisze:Marcin - proponuje obejrzeć

jak kupisz to mam nadzieję że pochwalisz się w Dzierzgoniu :)

https://www.youtube.com/watch?v=NeJmOxIklDc
Pomijam kwestię miarodajności takich testów, ale dla równowagi:

https://www.youtube.com/watch?v=atnBbYZYl7I
https://www.youtube.com/watch?v=3GkaNg6S0H4
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
manbrug
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 20 lutego 2015, 11:32

Post autor: manbrug »

sokal pisze:Zabrakło sprężyny w symulacji magazynka. Ale i tak by nie strzeliło.
Na moim filmiku jest sprężyna dociskowa.

Co do filmików Pitera to są to filmiki które robią wszystko aby doszło do wybuchu - ja bym ich nie brał pod uwagę.

W jakiej sytuacji może dojść do wybuchu amunicji w magazynku ? - podczas strzelania i odrzutu broni co pokazuje mój filmik oraz podczas nie właściwego posługiwania się bronią i upadku broni. No ewentualnie jedziemy na strzelnice z załadowanym magazynkiem i broń jest skierowana w kierunku jazdy i dochodzi do nagłego zatrzymania pojazdu(hamowanie, wypadek) Dwie ostatnie to już ekstremum a na pewno trzecia :P
Marcin.P.
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 06 października 2016, 13:18
Lokalizacja: Dzierzgoń

Post autor: Marcin.P. »

Pierwszy błąd to strzelanie przez blachę. Blacha pochłania większość impetu. Ten magazynek z rurki igielitowej też na pewno trochę amortyzuje. Tak, że test dla mnie mało wiarygodny. Wolę nie ryzykować.
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Na filmiku były pociski typu SP i FMJ .RN jest bardziej płaski. Ale jak wiadomo każdy elaboruje i strzela na własną odpowiedzialnosc.
Pozdrawiam Janusz
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

Marcin

Jesli jeszcze tego nie kupiles to radze bardzo powaznie taki zakup przemyslec.

Bawienie sie w cowboys to zadna rekreacja, a &#8220;karabinek 30-30&#8221; mozna okreslic tak samo jak prez. Trump ostatnio okreslil kraje z jakich USA nie chce emigrantow.

To jest powazna kolezenska porada a nie zart.
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Kol. orawiec .Co ty masz do karabinków z systemem lever action? Mi się podoba ten system a tym bardziej do rekreacji. Polowanie z podchodu z lewarkiem też.
Pozdrawiam Janusz
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Re: Pociski FMJ-BT osadzone od doopy strony

Post autor: jerzy orawiec »

Marcin.P. pisze:Witam. Ktoś eksperymentował w ten sposób że osadzał pocisk drugą stroną? Jestem w trakcie zakupu karabinka w kalibrze 30-30 Win i przeglądam asortyment dostępnych pocisków. Karabin lewarek, więc tylko FP wchodzą w grę. S&B ma dosyć tanie pociski FMJ 147 grain. Nabój ma służyć do rekreacji na 100m.
Wlasciwie to ja nie mam najmniejszego problemu z 30-30 chcialem tylko zasygnalizowac problem zeby przemyslec zakup bo bron jest mniej precyzyjna, zdaje sobie sprawe ze wiesz ze jest to bron na 100m no moze troche wiecej z ciezszym pociskiem, ale skoro masz zamiar polowac z podchodu na taka odleglosc to moze byc.
Praktycznie wszystko co trafisz w Polsce we wlasciwe miejsce padnie bez problemu.

Bron jest dobra w gestwinie i moze z tego strzelac newet dziecko &#8211; slabo kopie.

Strzelanie pociskiem osadzonym tylem do przodu bylo praktykowane w czasie kiedy pociski cywilne byly malo dostepne. Osadzony tak pocisk jest zaskakujaco precyzyjny na Twoja zakladana odleglosc strzalu. Nie widze zadnego problemu z takim osadzeniem.

Sprawdz sam zobaczysz ze precyzja strzalu bardzo na tym nie ucierpi.

Czego stanowczo odradzam to obciecie szpica takiego pocisku jako ze wiaze sie to z niebezpieczenstwem &#8220;wypchniecia&#8221; olowianego rdzenia a pozostawienie miadzianego plaszcza w lufie.

Ponowny strzal w takiej sytuacji to w najlepszym przypadku rozdecie lufy w najgorszym moze byc bardzo bardzo zle &#8211; wszyscy znamy prawo Murphy&#8217;ego.
Duzo ludzi tak strzelalo i duzo zwierzyny tym ubito ale byly tez wypadki.

Jakis czas temu obecny czlonek tego forum o znacznej pozycji &#8220;radzil&#8221; tu komus takie wlasnie obciecie pocisku.
Odpisalaem mu na PM by takich rad nie udzielal i podalem zwiazane z tym niebezpieczenstwo.
Efekt byl taki ze rownie moglbym mowic do obrazu.
Marcin.P.
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 06 października 2016, 13:18
Lokalizacja: Dzierzgoń

Post autor: Marcin.P. »

Zdaję sobie sprawę z ograniczeń broni, tak samo można powiedzieć że kałacha też nie warto kupować, bo ani to celne, ani ładne. Jak to śpiewają w jednej piosence "zawsze chciałem mieć takie coś", a na bardziej precyzyjną broń też przyjdzie czas.
Dzisiaj zrobiłem z tego winchestera ( już mojego) 5 cm skupienia z otwartych przyżądów na 100m. Do rekreacji ( strzelanie do blach i stojących rzutków) wystarczy. A i niektóre zawody historyczne można wygrać.
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

Tak dlugo jak znasz limity tej broni to wszystko gra I buczy to ja tylko chcialem zasygnalizowac.

Osadzaj te pociski dosc mocno, tak powyzej 3 thou i staraj sie je osadzac co najmniej 10 mm w szyjce, tzn. 10 mm cylindrycznej czesci pocisku zacisniete w szyjce.
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Do rekreacji ( strzelanie do blach i stojących rzutków) wystarczy. A i niektóre zawody historyczne można wygrać.
Chciałem zapytać po co do takiej zabawy osadzać pociski odwrotnie ?
Chcesz przebić blachę, papier na zawodach. :?: czy jakiś inny powód. :?:
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Przeczytaj wątek
ODPOWIEDZ