Ołów, a Unia Europejska

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Ołów, a Unia Europejska

Post autor: wozzi »

Jak się po 30 latach w Niemczech właśnie niechcący dowiedziałem, jest tam miedzy innymi tradycja lania w Sylwestra figurek z ołowiu i "odczytywania" z ich wyglądu przyszłości... Otóż tradycja ta właśnie się kończy, a przyczyna jej końca jest zakaz naszej kochanej Unii Europejskiej dotyczący wprowadzania na rynek przedmiotów zawierających ołów.

http://www.nw.de/lokal/kreis_guetersloh ... m-Aus.html

Uzasadnienie można znaleźć również tutaj:

https://echa.europa.eu/substance-inform ... 00.028.273

Obawiam się, że może to doprowadzić również do zakazu sprzedaży ołowiu w sprzedaży detalicznej, a tym samym uniemożliwić zakup pocisków zawierających ołów zarówno do broni NC, jak i PC, oraz ich odlewania... Biorąc pod uwagę, jak bardzo Unii zależy na tym, aby rozbroić obywateli, jest to zapewne główny powód wprowadzenia tego "zalecenia".
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Może i tak, mnie jednak nic tak nie wyprowadza z równowagi jak sytuacje w których politycy i rządy chcą mnie na siłę uszczęśliwiać.
A poza tym sądzę, że: https://www.youtube.com/watch?v=lIQZcDqwFVk
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
kuchartek
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 20:38
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post autor: kuchartek »

A kto z nas kupuje ołów w odlewniach lub u producentów?. Wiadomo z jakich źródeł mamy i UE nie ma szans tego zmienić. Tym bardziej że odlewamy kulki w swoich ogrodach lub garażach. Ale najważniejsze że Polacy nie są ciapciakami i będą to mieli w d.... . A ołów jak był tak będzie ... bo po prostu w przemyśle być musi, no chyba że zostanie zastąpiony ... np. złotem. Nawet to popieram , oczywiście w cenie ołowiu .
Pozdrawiam ... Dobrego Nowego Roku 2018 Wam i Waszym Bliskim Życzę. :halo-
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Re: Ołów, a Unia Europejska

Post autor: likker_runner »

Niech najpierw zajmą się ołowiowymi akumulatorami samochodowymi. Tam jest ołów w formie związków rozpuszczalnych w wodzie, a więc najgroźniejszych, mogący się wydostać w razie wypadku lub przeładowania akumulatora (podłączenia pod szybką ładowarkę 24V do ciężarówek). Oczywiście ja poproszę o przeróbkę mojego samochodu na inny typ akumulatora, równie niezawodnego, na koszt autorów tych światłych rozporządzeń.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

kuchartek pisze:A kto z nas kupuje ołów w odlewniach lub u producentów?. Wiadomo z jakich źródeł mamy i UE nie ma szans tego zmienić.


Nie wiem z kąd Ty go bierzesz, bo ja od wulkanizatorów i tu już się zaczyna zasrana "unia eurośmejska" coraz więcej ciężarków jest z Fe i Zn bo np Niemcy już zabronili używania ołowianych i nawet mandat potrafią wpieprzyć. Jak tak dalej pójdzie to za chwilkę nie będzie z czego odlewać.
kuchartek pisze:Dobrego Nowego Roku 2018 Wam i Waszym Bliskim Życzę. :halo-
Dziękuję, i przyłączam się do życzeń.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
kuchartek
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 20:38
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post autor: kuchartek »

Też biorę z tego źródła ( kilkunastu powiedzmy - płacę 2.5 zł / kg. ... jak leci , i mam z 30 kg po mojej pracy ok. 15 -20 kg. w sztabkach ). Ale najwięcej mam odzysku ze strzelnicy. Dużo więcej wyciągam niż " wystrzeliwuję " . Warto poszukać i dogadać się z właścicielem lub ajentem. Mnie się na chwilę obecną udało ... co będzie potem ... zobaczymy. Ale głowa do góry , Polacy to zaradni ludzie ... przynajmniej ta większość .
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

kuchartek pisze:A kto z nas kupuje ołów w odlewniach lub u producentów?. Wiadomo z jakich źródeł mamy i UE nie ma szans tego zmienić.
Jeszcze 5 lat temu wszyscy lali pociski do amunicji scalonej z odważników. Bardzo tanio lub wręcz za darmo, do tego stop idealny, nie za twardy nie za miękki - od razu do gara i odlewania 9mm. W kulochwytach grzebali tylko czarnoprochowcy, co kręcili nosem na odważniki - bo dla nich za twarde. Dzisiaj u wulkanizatorów posucha, sam cynk. A z kulochwytów wybierają wszyscy, jeszcze zanim "towar" zdąży dobrze ostygnąć. Tak jak kiedyś pociski w ziemi zalegały po 10-15 lat, tak teraz trzeba się śpieszyć zanim strzelnica zleci czyszczenie kulochwytu. Oczywiście odpowiedniej firmie. Bo musi być wystawiony kwit na utylizację, jest na to parcie z góry.

To nie tak hop że nam unia może skoczyć, bo właśnie może nam całkiem nieźle dosrać i wszystko wskazuje że to zrobi.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Podniesienie kosztów strzelania to także rodzaj walki z legalnymi posiadaczami broni...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
ODPOWIEDZ