Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku taurus-bullets / Polskie pociski monolityczne
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Warsiawiak
Odpowiedz z cytatem
Słyszałem, że zmiany prochu nie wpływają dobrze na celność , wiec jak strzelasz jednym to lepiej przy nim pozostać.
Chodzi o zmiany jakie następują w lufie po spalaniu danego prochu.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty WarsiawiakWyślij prywatną wiadomośćTlenTelefony
Equador
Odpowiedz z cytatem
Warsiawiak napisał:
Słyszałem, że zmiany prochu nie wpływają dobrze na celność , wiec jak strzelasz jednym to lepiej przy nim pozostać.
Chodzi o zmiany jakie następują w lufie po spalaniu danego prochu.

ciekawa teoria, jak możesz to rozwiń tę tezę...

Odpowiedz z cytatem
To nie moja teoria , tylko doświadczonego elaboranta co na tym zęby zjadł. Chciałem zmienić proch żeby poeksperymentować z innym producentem i mi odradził. Powodem właśnie było to że pod wpływem temperatur jakie występują podczas spalania prochu i jego składników zachodzą jakieś zmiany w lufie.
Ja się nie znam , z technologii metali miałem dostateczny ale jak ktoś kto się na tym zna mi mówi że to przerabiał i pogorszyło mu się skupienie , to jestem w stanie w to uwierzyć.
Poza tym ja prochu nie zmieniam , kulka lata mi dobrze na N140
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty WarsiawiakWyślij prywatną wiadomośćTlenTelefony
Equador
Odpowiedz z cytatem
Warsiawiak napisał:
To nie moja teoria , tylko doświadczonego elaboranta co na tym zęby zjadł. Chciałem zmienić proch żeby poeksperymentować z innym producentem i mi odradził. Powodem właśnie było to że pod wpływem temperatur jakie występują podczas spalania prochu i jego składników zachodzą jakieś zmiany w lufie.
Ja się nie znam , z technologii metali miałem dostateczny ale jak ktoś kto się na tym zna mi mówi że to przerabiał i pogorszyło mu się skupienie , to jestem w stanie w to uwierzyć.
Poza tym ja prochu nie zmieniam , kulka lata mi dobrze na N140

Myślę że kolega coś ci mówił i chyba nie bardzo wiedział w czym problem.... kwestia wpływu samej zmiany prochu z jednego na inny, nie ma wpływu na lufę, jedynie zbyt wysokie ciśnienie wywoływane przez dany proch ma wpływ na zużycie lufy. Można by jedynie porównywać prochy jednobazowe i dwubazowe, te drugie spadają się inaczej i to faktycznie może skutkować większym zużyciem lufy zakładając takie same ciśnienia. Skupienie pogorszyć mu się mogło, bo naturalną rzeczą jest że inny proch nawet jaki taki odpowiednik pierwszego będzie wywoływał inne ciśnienie przy tym samym loadzie co z kolei powoduje inną amplitudę drgań samej lufy. Sama zmiana prochu z jednego na inny nie ma wpływu na zużycie lufy jeśli nie będziesz przekraczał dopuszczalnych ciśnień... Może w kwestiach materiałoznawstwa od strony naukowej będzie jakaś różnica, ale w kwestiach czysto strzeleckich żadna...

Ostatnio zmieniony przez Equador dnia Piątek, 21 Kwiecień 2017, 16:05, w całości zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem
Nie jestem inżynierem, ale nawet przy zmianie partii prochu notowałem istotne zmiany prędkości początkowej (ok 20 m/s) przy tej samej naważce. Najboleśniej odczułem to na Vargecie i dotąd szukam zagubionego super loada. Sad. Zastanawiam się nad doborem prochu przy monolicie ze względu na prędkość spalania i kaloryczność. Monolity dają większy opór przechodząc przez lufę. Chodzi mi o uzyskanie dość wysokich prędkości (oczywiście jak na ten pocisk i kaliber, bez przekraczania ciśnień maksymalnych oraz dostępność prochu a w dużo mniejszym stopniu cenę (choć ceny prochów amerykańskich zrobiły się zbójnickie)
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty StanisławWyślij prywatną wiadomość
DEDEk
Odpowiedz z cytatem
Mógłby ktoś przypaprać z tego THOR'a do mokrych gazet albo żelu i wrzucić rezultaty? Smile Ew odsprzedać dwa pociski żebym samemu mógł taki test przeprowadzić i zamieścić efekt na forum?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty DEDEkWyślij prywatną wiadomość
Tadek
Odpowiedz z cytatem
Ad DEDEk

Widzę, że mamy podobne zainteresowania.
Producent niestety podaje bardzo mało informacji o swoim produkcie. Ok. 3 tygodnie temu wysłałem kilka pytań do producenta. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi. Najwyraźniej nie interesują ich klienci strzelający poniżej 1000 szt. miesięcznie. Trzeba więc trzymać się uznanych producentów.
Kiedyś z tego samego powodu nie kupiłem Poloneza.

Pozdrowienia,

Tadek
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty TadekWyślij prywatną wiadomość
tomp
Odpowiedz z cytatem
Witam, czy są nowe doświadczenia z tymi pociskami? Sprawdzają się w sporcie i w łowisku?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty tompWyślij prywatną wiadomość
DEDEk
Odpowiedz z cytatem
jakis update odnośnie tych pocisków? Ktoś coś z nich już położył ?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty DEDEkWyślij prywatną wiadomość
andy7
Odpowiedz z cytatem
Stanisław napisał:
...Pozoztać przy VV 540 lub 550 czy spróbować z RS 52 lub może 60 czy może normę 204 albo urp? Może nacie jakieś inne propozycje?

Mysle, ze powinienes sprobowac VV N 140 i RS 52,

Wink
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty andy7Wyślij prywatną wiadomość
taurus-bullets / Polskie pociski monolityczne