Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Vihtavuori N530
Vihtavuori N530
GIZMO444
Odpowiedz z cytatem
Witam Wszystkich. Mam pytanie o proch Vihtavuori N530 i pociski sierra 175gr HPBT i TMK. Zaglądnąłem na tabele i za choler nie mogę znaleźć danych odnośnie nawaszki minimalnej i maxymalnej. Co mam z tym zrobić??? Poproszę o jakieś propozycje i podpowiedzi. Pozdrawiam
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty GIZMO444Wyślij prywatną wiadomość
Dariusz_W
Odpowiedz z cytatem
Witam Kolegę.

Z danych które podałeś to mogę tylko doradzić że jeśli chcesz żeby to była wolna kula to ja bym sypał mniej więcej wiadro prochu na łuskę a jak szybka to dwa wiadra.

Natomiast jeśli podasz jaki kaliber , jaka długość gotowego naboju to być może ktoś coś więcej podpowie z większą dokładnością .

Pozdrawiam
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Dariusz_WWyślij prywatną wiadomość
Dariusz_W
Odpowiedz z cytatem
Kolega podał mi kaliber to 308w...Smile

Co do prochu i tych kul to nie za szybki ten proszek do tej kulki ? Też robię 308w ale na imr 3031 i lekkich kulach 130-155 gr . Na szybko w podręczniku VV patrzyłem i nie ma takiego połączenia. Podaj długość naboju jaki chcesz robić i jeśli jesteś w stanie pojemność łuski to sprawdzę co pokazuje QL .
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Dariusz_WWyślij prywatną wiadomość
WuWu
Odpowiedz z cytatem
"N530 rifle powder

This is the fastest burning reloading powder in the N500 series and its burning rate is close to Vihtavuori N135 and Hodgdon BL-C(2). Developed especially for the 5,56 mm NATO-cartridges and it gives excellent performances in many .45-70 Government loads and also in .308 Winchester loads with bullet weight less than 10 grams (155 grains). "

Czyli ten proch jest zalecany do pocisków lżejszych niż 155 grainów w kalibrze 308W.