Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Problem z pociskami RN .312 180 gr HS
Problem z pociskami RN .312 180 gr HS
MOTOR-PIL
Odpowiedz z cytatem
Po scaleniu naboju 7.62x54r na większości widać rozpęczenie szyjki i są trudności z zamknięciem zamka. Czy jest jakaś sztuczka na to, czy tak ma być, czy może trzeba te pociski sobie odpuścić? Producent jednak przewiduje je do tego naboju.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty MOTOR-PILWyślij prywatną wiadomośćTelefony
huskys
Odpowiedz z cytatem
Być może przy ciut grubszej oliwce expandera ten problem nie byłby tak widoczny.
Zmierz oliwkę,podaj wymiar,porównamy z matrycą redding do tego kalibru.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huskysWyślij prywatną wiadomość
MOTOR-PIL
Odpowiedz z cytatem
Na innych pociskach wszystko ok. Więc chyba formatowanie ok.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty MOTOR-PILWyślij prywatną wiadomośćTelefony
huskys
Odpowiedz z cytatem
Inne pociski mają .311"?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huskysWyślij prywatną wiadomość
MOTOR-PIL
Odpowiedz z cytatem
Nie mam calowej suwmiarki, więc podaję w mm;H&N - 7,96, S&B 7,91, Lapua 7.85. Głównie składam na czeskich. H&N chciałem do treningu.

Ostatnio zmieniony przez MOTOR-PIL dnia Poniedziałek, 27 Listopad 2017, 08:46, w całości zmieniany 1 raz
Vergi
Odpowiedz z cytatem
Ciekawi mnie na jakim proszku robisz te H&N 180 gr .312 ? Jak wyszła Ci ta elaboracja ?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty VergiWyślij prywatną wiadomość
MOTOR-PIL
Odpowiedz z cytatem
Zrobiłem kilkadziesiąt na Lovexie S062. Celność porównywalna lub lepsza od konserwowej. Tylko nastawa od razu na 600 - 700. Z braku czasu na zabawę projekt zawieszony, bo na 200 i 300( a to moje ulubiene) nie miałbym jak celować.
Vergi
Odpowiedz z cytatem
W takim razie, zwłaszcza że raczkuje w elaboracji karabinowej amunicji poszukam innej kulki.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty VergiWyślij prywatną wiadomość
Marekj
Odpowiedz z cytatem
Jaką masz matrycę i czy są w niej dwa ekspandery (do 7,62x54R i do 7,62x53R)? Jeśli tak to sprawdź który jest założony. Czy jesteś absolutnie pewny że twój mosin (o ile to mosin) ma lufę .311?
Do subsonika S062 to zdecydowanie za wolny proszek jest.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty MarekjWyślij prywatną wiadomość
MOTOR-PIL
Odpowiedz z cytatem
Matryce, mosin i jego lufa ok. Ale Twoja odpowiedź to czego dotyczy, wypęczenia czy nastawów szczerbinki?
Marekj
Odpowiedz z cytatem
Rozumiem zatem że jesteś pewien kalibru lufy .311 i że ekspander w matrycy jest właściwy (do kalibru .311 a nie do .308). Czy łuski formatowałeś "po całości" czy tylko szyjkę? Spróbuj przeformatować po całości i złożyć nabój. Jeśli to nie pomoże to nie wiem co jest grane. Think

We wpisie dotyczącym prochu chodziło mi o to że pociski RN .312 180 gr HS są przeznaczone do strzelania z szybkościami poddźwiękowymi. Takie naboje składa się na małych naważkach szybkich prochów. Np. H&N poleca do tego naboju 16 grs prochu VV N110. Na S062 nie da się strzelać pociskami z miękkiego ołowiu.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty MarekjWyślij prywatną wiadomość
goostav
Odpowiedz z cytatem
MOTOR-PIL napisał:
... nastawa od razu na 600 - 700. Z braku czasu na zabawę projekt zawieszony, bo na 200 i 300( a to moje ulubiene) nie miałbym jak celować.

O co chodzi z tą nastawą?

Odpowiedz z cytatem
goostav napisał:
MOTOR-PIL napisał:
... nastawa od razu na 600 - 700. Z braku czasu na zabawę projekt zawieszony, bo na 200 i 300( a to moje ulubiene) nie miałbym jak celować.

O co chodzi z tą nastawą?

Prawdopodobnie zrobil kulke tak wolna ze mu nastaw listwy celownika zabraklo ze wzgledu na opad pocisku.

Odpowiedz z cytatem
właśnie, bo H&N o których pisze tamten Kolega mają max V0 1500 f/s, troche mało i tak rzeczywiście może być.

Odpowiedz z cytatem
Marekj napisał:
Rozumiem zatem że jesteś pewien kalibru lufy .311 i że ekspander w matrycy jest właściwy (do kalibru .311 a nie do .308). Czy łuski formatowałeś "po całości" czy tylko szyjkę? Spróbuj przeformatować po całości i złożyć nabój. Jeśli to nie pomoże to nie wiem co jest grane. Think

We wpisie dotyczącym prochu chodziło mi o to że pociski RN .312 180 gr HS są przeznaczone do strzelania z szybkościami poddźwiękowymi. Takie naboje składa się na małych naważkach szybkich prochów. Np. H&N poleca do tego naboju 16 grs prochu VV N110. Na S062 nie da się strzelać pociskami z miękkiego ołowiu.

W identyczny sposób obrabiałem i składałem ołowiaki, i tak samo robię na czeskich. Na FMJ-ach problemu nie ma.
Problem z pociskami RN .312 180 gr HS