Okopcone łuski

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Okopcone łuski

Post autor: robo_chlop »

Witam wszystkich.
Wiem że rozmowy tyczą sie głównie ammo do długiej lufy, ale może mi ktoś podpowie.Mam problem z elaboracją 9mm para mianowicie po zmianie naważki prochu Bullsey z 3.6 na 3.1 grain mam okopcone łuski dodatkowo ze zmianą koloru szyjki na jak gdyby przegrzane podobnie jak szyjki łusek karabinowych.Kulka ta sama 147 gr Ares, lufa i komora OK mowa o Glocku 17.Może ktoś się spotkał z takim zjawiskiem?Moja teoria to Bullsey jest bardzo szybkim prochem a naważka mała myślę że zanim kula opuści lufę ciśnienie spada do tego stopnia że nie rozdyma łuski i zanika uszczelnienie, ale to tylko moja teoria proszę o podpowiedzi.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

W amunicji karabinowej tak jest - za małe ciśnienie nie uszczelnia łuski w komorze. W pistoletach pewnie tak samo....
Piotr
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

No tak sobie myślę, ale że tak powiem płomień z lufy solidny klamka kopie jak ta lala więc nie jestem pewien czy moja teoria jest właściwa.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

To że płomień z lufy raczej świadczy że proch się nie spala - za wolny? - ale nie mam żadnych doświadczeń z elaboracją pistoletowej ammo
Piotr
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Okopcone łuski

Post autor: SławekP »

robo_chlop pisze:Moja teoria to Bullsey jest bardzo szybkim prochem a naważka mała myślę że zanim kula opuści lufę ciśnienie spada do tego stopnia że nie rozdyma łuski i zanika uszczelnienie, ale to tylko moja teoria proszę o podpowiedzi.
Dobrze kombinujesz. :-k
Mimo wszystko podziwiam, obyś tylko nie przesadził...
Dane elaboracji czerpiesz z jakiegoś manuala, czy sypiesz tak "na czuja"?
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

O w życiu kolego na czuja to ja sie moge pifka napić i ewentualnie przesadze :lol: .W sypaniu proszku żartów nie ma tak sobie myślę a i palce nie odrastają, ilości mam z tabel chyba wszystkich dostępnych, i na forach zza oceanu szperałem, tam panowie maja największe doświadczenie.A co do "wolności"prochu to jest on na 6 miejscu w tabelach prędkości spalania, więc chyba nie w tym problem.Ogólnie za oceanem mówią że jest zaszybki na pociski 147gr może to problem.
MIRHUNT
Posty: 54
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 22:14

Post autor: MIRHUNT »

witam mam pytanie w amunicji karabinowej okopcone szyjki czyli nie uszczelnia - czy naważka za mała czy proch za wolny :halo-
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

ja mam okopcone szyjki przy każdej amunicji, czy to fabrycznej czy wlasnej, myślałem że to normalne. Zesztą takie okopcone też znajduję na strzelnicy.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Okopcenie to tylko potwierdzenie ze szyjka łuski nie rozpręża się na tyle żeby uszczelnić komorę. Jezeli broń strzela dobrze, nie ma innych niepokojących oznak - to nie ma sie czym przejmowac. W HW dość kiepskim na wytrzymałośc ciśnienia strzelałem mając okopcone do połowy łuski - poza dłuższym czyszczeniem znaczenia to nie miało...
Piotr
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

nie wiem czy o tym samym mówimy, nie ma na szyjce sadzy tylko takie ciemne się robią, teraz mam akurat wszystkie umyte i nie mam jak zdjecia zrobic ale pokaze kiedys o co mi chodzi.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

o tym samym...
Piotr
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

PiotrL pisze:Okopcenie to tylko potwierdzenie ze szyjka łuski nie rozpręża się na tyle żeby uszczelnić komorę.
Czyli: 1) za małe ciśnienie
2) za mało sprężysta łuska - zastanowiłbym się ewentualnie nad odpuszczeniem. Jeżeli zdażyły się pęknięcia łuski wtedy zdecydowanie odpuścić.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

jak obiecałem tak wklejam. Moje szyjki wyglądają tak:
Obrazek
czy mam problem?
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Na pewno nie masz problemu z łuskami.... :lol:
Piotr
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

sokal pisze:jak obiecałem tak wklejam. Moje szyjki wyglądają tak:

czy mam problem?
No masz - prawdopodobnie problem w tym, ze troche za czyste :lol:
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

tzn mam za duże ciśnienie nie za małe :shock:
żartowałem, lubie jak kulki ładnie wyglądają jak je chowam do pudełka,
PKU_Parabellum
Posty: 453
Rejestracja: czwartek, 09 października 2008, 16:43
Lokalizacja: Sulejówek
Kontakt:

Post autor: PKU_Parabellum »

Problemu z dociskaniem łuski do komory nie ma gdyż jest to łuska prosta i opiera się o krawędź, a pocisk wchodzi do środka. W przypadku Bullseye naważka powinna być znacznie wyższa dla pocisku 147 grs. Poza tym dla tej gramatury pocisku jest to proch zbyt szybki. Podejrzewam, że wypełnienie łuski jest zbyt małe i robi się problem. Z Allianta lepszym prochem w tym przypadku byłby Power Pistol lub Blue Dot. Proponuję również proch Hodgdon Longshot lub HS-6.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

.....Problemu z dociskaniem łuski do komory nie ma gdyż jest to łuska prosta i opiera się o krawędź, a pocisk wchodzi do środka. .....coś nie chwytam.....
Piotr
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Witam.
Jak wypstrykam całego Bullseya to znowu wpadne do Sulejówka po następną flaszke proszku, choć to dla mnie problem ze śląska jechać.
Na ten czas robie kulki jeszcze na AA5 fajnie się spisuje.A co do ilości Bullseya to na tak małej ilości naprawde super skupienia mam, i te okopcenie nie występuje jak łuski są czyste na maxa bez oleju .
ODPOWIEDZ