Pociski 224 55gr - 65gr za darmo w każdej ilości !!!

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Snipper
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 18 grudnia 2012, 15:45
Lokalizacja: Gdynia / Norwegia

Post autor: Snipper »

Panowie
Szukałem, szukałem i nie znalazłem
Ma ktoś namiary gdzie kupię ,, blanka" albo może ktoś też kupuje to byśmy razem wzięli.
Pozdrawiam Snipper
wujko
Posty: 132
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2015, 20:10

Post autor: wujko »

W Parabellum można zamówić wszystko z oferty Lee, tylko trzeba poczekać na dostawę przy okazji ich zamówienia. Mozna tez sobie zamówic z USA. Pod ITAR to nie podlega i przysyłają bez problemów.
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

marcin1984
Posty: 163
Rejestracja: czwartek, 11 kwietnia 2013, 21:38

Post autor: marcin1984 »

Panowie jak radzicie sobie z doborem OAL na tych pociskach? Bez trymowania łusek .22LR rozrzut długości jest dość duży, różnica przekracza często 1 mm i więcej. Czy po prostu ustawiacie matrycę osadzającą na konkretny OAL i lecicie jak popadnie?
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

http://allegro.pl/prasa-zaciskowa-elabo ... 74090.html#

moim zdaniem ma ta maszyna zwiazej z produkcja pocisków...
marcin1984
Posty: 163
Rejestracja: czwartek, 11 kwietnia 2013, 21:38

Post autor: marcin1984 »

Co myślicie o tym crimpie? Nie za mocny? Próbowałem zrobić lżejszy ale pociski ewidentnie wysuwają się przy przeładowaniu...
Załączniki
P131117_14.21.jpg
P131117_14.21.jpg (56.09 KiB) Przejrzano 3198 razy
Gunfighter
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 08 stycznia 2012, 16:11

Post autor: Gunfighter »

.... moje wyglądają tak :

Obrazek

matryce LEE, pocisk siedzi w łusce bez problemu, żeby rozebrać trzeba się dobrze młotkiem narobić.

Myślę, że problem może leżeć we właściwym osadzeniu rdzenia ... przy robieniu pocisków płaszczowych na każdym kolejnym etapie coraz bardziej rozpychamy płaszcz ołowiem ..... płaszcz z osadzonym rdzeniem powinien mieć minimalnie mniejszą średnicę niż pocisk ...
marcin1984
Posty: 163
Rejestracja: czwartek, 11 kwietnia 2013, 21:38

Post autor: marcin1984 »

Gunfighter pisze:.... moje wyglądają tak :

Obrazek

matryce LEE, pocisk siedzi w łusce bez problemu, żeby rozebrać trzeba się dobrze młotkiem narobić.

Myślę, że problem może leżeć we właściwym osadzeniu rdzenia ... przy robieniu pocisków płaszczowych na każdym kolejnym etapie coraz bardziej rozpychamy płaszcz ołowiem ..... płaszcz z osadzonym rdzeniem powinien mieć minimalnie mniejszą średnicę niż pocisk ...
Hmm, faktycznie ani śladu deformacji :-k Tak to mi nawet na fabrycznych pociskach bez kanelura nie wychodzi. A jak Kolega sprawdza stabilność osadzonego pocisku?
PW poszła.
PKU_Parabellum
Posty: 453
Rejestracja: czwartek, 09 października 2008, 16:43
Lokalizacja: Sulejówek
Kontakt:

Post autor: PKU_Parabellum »

Witam Państwa,
w naszej ofercie pojawiła się podwójna forma blank. Sprowadziliśmy co prawda jedną sztukę "na próbę", ale gdyby była potrzeba już na styczeń możemy sprowadzić ich więcej.

Pozdrawiamy,
Parabellum
Gunfighter
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 08 stycznia 2012, 16:11

Post autor: Gunfighter »

**** MATRYCE STALOWE 224 ****

Właśnie otrzymałem i zakończyłem testy nowego kompletu matryc wykonanych ze stali hartowanej 4140 czyli takiej samej jaka jest używana na lufy broni lub w matrycach RCBS. Trwałość gwarantowana. Działają równie dobrze jak te z węglika a cena 30-40% niższa. Miły prezent na święta.

Obrazek

Zakończyłem też prace nad układem automatycznego rozładunku, który współpracuje z moimi matrycami i przesłałem do realizacji.
Efekt jak się wydaje niezwykle interesujący .... myślę, że przed świętami będę mógł go wam zaprezentować.

W planach : matryca do pocisków BT i trymująca płaszcze.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Snipper
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 18 grudnia 2012, 15:45
Lokalizacja: Gdynia / Norwegia

Post autor: Snipper »

PKU_Parabellum
Zamawiam 2 formy. Nie widzę u Was na stronie tej oferty. Zapodajcie jak to kupić bo na stronie jest ,, brak w magazynie"
Piszę tu na forum a nie na priv aby inni też mogli kupić. I jest prośba do Was
Panowie ja mam tylko miesiąc na kupno tego. Czyli od 15 grudnia do 15 stycznia. Jak jest szansa to podajcie nr konta to w poniedziałek wpłacę odpowiednią kwotę by zaklepać rezerwację. Proszę tu na priv wszelkie sugestie
Pozdrawiam Snipper
Gunfighter
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 08 stycznia 2012, 16:11

Post autor: Gunfighter »

**** WYNIKI ****

Pierwsze pociski są już robione i testowane. Wynik testu kol. Wojciecha z WSS Jonkowo , pociski 224 63gr, Lovex 73.4, AR15 z kolimatorem, 50m ....


Obrazek


Obrazek


Serdecznie pozdrawiam,
Gunfighter
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 08 stycznia 2012, 16:11

Post autor: Gunfighter »

W 'Pchli targ" oferuje wszystkim zainteresowanym zoptymalizowany 3-częściowy zestaw podstawowy do samodzielnej elaboracji pocisków 224 w niezwykle atrakcyjnej cenie, którą to jeszcze można obniżyć stosoując uproszczone elementy tak jak to było prezentowane w uprzednich postach.


Obrazek
specnaz74
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 29 stycznia 2018, 04:07

Post autor: specnaz74 »

Witam wszystkich, bardzo mnie zainteresował temat, i mam pytanie do Gunfightera jaka jest przykładowa trwałość stalowych matryc i czy będzie wersja z dwiema matrycami?
do celu
Gunfighter
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 08 stycznia 2012, 16:11

Post autor: Gunfighter »

Witam,

Trudne pytanie, materiał do matryc stalowych jest taki sam jak na lufy lub matryce RCBS ... myślę, że "na własny użytek" starczą na bardzo długo, będą to dziesiątki/setki tysięcy. Jeśli chodzi o matryce z węglika to już chyba wchodzimy w miliony ..
marcin1984
Posty: 163
Rejestracja: czwartek, 11 kwietnia 2013, 21:38

Post autor: marcin1984 »

W końcu znalazłem trochę czasu aby przetestować pociski z matryc od Kolegi Gunfightera.

Broń- Stag Arms 8T
Celownik pryzmatyczny Vortex Spitfire x3
Odległość 100 m, strzelane leżąc z podpórki. Broń działa normalnie, brak zacięć aczkolwiek niektóre spłonki posiadają kratery ale to pewnie wina prochu (zbyt szybki?).
Łuski GGG, spłonki CCi 400, proch Lovex D073,4 - 24,6 gr, OAL 56,70
To najlepsza grupa jaką udało mi się strzelić (5 strzałów). Może byłoby lepiej gdybym dysponował większą lupką.
Spróbuję jeszcze na innym prochu - Lovex D073,5
Ogólnie jestem zadowolony z rezultatu :D

Doszedł element ułatwiający crimp bez nadmiernego molestowania łusek czyli rowek obwodowy albo kanelur jak kto woli....
Załączniki
P100518_14.36.jpg
P100518_14.36.jpg (37.44 KiB) Przejrzano 2511 razy
D0734.OAL5670.246gr.100m.jpg
D0734.OAL5670.246gr.100m.jpg (65.32 KiB) Przejrzano 2587 razy
koks
Posty: 279
Rejestracja: niedziela, 31 sierpnia 2014, 20:51
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: koks »

Jeśli ktoś ma nadmiar tych pocisków :) to chętnie odkupię dosłownie kilka sztuk do testów
triad78
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 23 lipca 2017, 23:39

Post autor: triad78 »

czy te matryce mozna jeszcze kupic?
aquater
Posty: 115
Rejestracja: czwartek, 19 października 2017, 00:19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: aquater »

Temat umarł ?

Poszło priv do Twórcy aczkolwiek mimo logowania nie odp
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

aquater pisze:Poszło priv do Twórcy aczkolwiek mimo logowania nie odp
Hehe, zbieg okoliczności ja też do Gunfightera napisałem i mi dziś odpisał, że projekt żyje :roll:
HAKKR
Posty: 91
Rejestracja: środa, 28 lutego 2018, 20:29
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: HAKKR »

Witam,

Chciałbym tak z ciekawości zapytać, skąd wysoka (moim zdaniem) cena za pociski 223Rem?
Do 9mm kupi się pociski FMJ 124gr za 25-30 groszy. Za 223Rem 55-62gr muszę zapłacić 45-50 groszy.
Skąd to wynika?
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

Też chciałbym wiedzieć, 223 ludzie kupują tysiącami a są droższe niż takie egzotyki jak .32 ACP (33 gr) czy .25 ACP (37 gr)
triad78
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 23 lipca 2017, 23:39

Post autor: triad78 »

Moze dlatego ze 9mm kazdy moze sobie zrobic (odlac z olowiu) a .224 musza miec plaszcz bo inaczej rozpadna sie w locie?
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Bo ostry czubek jest trudny w formowaniu, narzędzia do tego szybko się zużywają i trzeba je wymieniać po określonej ilości pocisków. Stąd narzekania na nierówne OAL'e , poszukiwania "ogive" a nawet pociski z "zadziorem" na czubku. Ogólnie im bardziej wyżyłowana prędkość, tym większe precyzje są wymagane i formowanie pocisku jest trudniejsze. Firmowe komponenty generalnie mają mieć co najmniej wojskowe osiągi, a więc eksplorować górną granicę zasięgu dla kalibru, a nie tylko pykać na 50 - 100m jak w dynamice. Takie np. Frontiery CMJ (czy omawiane w wątku pociski z łusek .22 LR) nie przeszłyby żadnych wojskowych testów, chyba że w ostatniej fazie przegranej wojny.
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

To tylko i wyłącznie wina płytkiego krajowego rynku, w USA jest kilku producentów pocisków 223rem i tam cena 55gr pocisku fmj z cannelure przy ilości powyżej 1tys to 0,07-0,08$ w zależności od firmy
HAKKR
Posty: 91
Rejestracja: środa, 28 lutego 2018, 20:29
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: HAKKR »

Argument o dokładnym wykonaniu do mnie nie przemawiał, szczególnie jeśli chodzi o najtańsze pociski 223Rem :-)

Jest pewnie tak, jak napisał Cezary. Miejmy nadzieję, że się rynek zmieni na lepsze. Ja czekam na polską produkcję 223Rem i dobrą cenę.
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

Przykładowe ceny pocisków u hamburgerów https://wideners.com/reloading-supplies ... 23-bullets a tutaj strona jednego z producentów pocisków https://223bulkbullets.com/shop/ jak sie patrzy na ceny to aż żal du....e ściska :cry:
kuras999
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 24 sierpnia 2018, 10:37

Post autor: kuras999 »

Ja bym aż tak nie dramatyzował, pociski z pierwszego linku kosztują 8,3 centa przy zakupie 1000. Trzeba pamiętać że to cena bez sale tax. W stanach podają ceny bez tego podatku i doliczają w zależności od adresu wysyłkowej (każdy stan ma niezależnie określony tax). Przedsiębiorca wprowadzający je do Europy musi zapłacić cło i u nas 23% VAT więc przy obecnym kursie dolara sprzedając bez zysku wychodzi już 40gr za pocisk. A przecież u nas można kupić pociski za 42-43gr. Więc różnica znikoma.
Niestety w socjalistycznej Europie podatki stanowią duży procent ceny końcowej.
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Pod pierwszym linkiem można znaleźć pociski 9mm w cenie niewiele ponad 7c za sztukę - i ważą 115gn, ponad 2x tyle co .223 (w wyższej cenie 8c). Jak widać produkcja .223 jest zwyczajnie droższa.
HAKKR
Posty: 91
Rejestracja: środa, 28 lutego 2018, 20:29
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: HAKKR »

likker_runner pisze:Pod pierwszym linkiem można znaleźć pociski 9mm w cenie niewiele ponad 7c za sztukę - i ważą 115gn, ponad 2x tyle co .223 (w wyższej cenie 8c). Jak widać produkcja .223 jest zwyczajnie droższa.
Co oznacza, że u nas pociski 223Rem są praktycznie dwa razy droższe niż w US. A ta "nasza" cena nie wynika z trudności w wykonaniu tych pocisków :-)
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

No to do dzieła - sprowadź i sprzedawaj taniej. Zaraz okaże się, że kontener sprzedawałbyś 100 lat (w tym koszt ryzyka zmiany prawa), a poniżej cena transportu jest duża. Potem przyjdą rachunki za utrzymanie powierzchni magazynowej, jak również przeliczenie stawek godzinowych obsługi maili, telefonów itd. Plus sensowny zysk z zainwestowanego kapitału. O cłach i podatkach już Koledzy wspomnieli. Plus obsługa prawna ITAR, chyba że znajdziesz równie taniego producenta poza USA.
HAKKR
Posty: 91
Rejestracja: środa, 28 lutego 2018, 20:29
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: HAKKR »

likker_runner pisze:No to do dzieła - sprowadź i sprzedawaj taniej. Zaraz okaże się, że kontener sprzedawałbyś 100 lat (w tym koszt ryzyka zmiany prawa), a poniżej cena transportu jest duża. Potem przyjdą rachunki za utrzymanie powierzchni magazynowej, jak również przeliczenie stawek godzinowych obsługi maili, telefonów itd. Plus sensowny zysk z zainwestowanego kapitału. O cłach i podatkach już Koledzy wspomnieli. Plus obsługa prawna ITAR, chyba że znajdziesz równie taniego producenta poza USA.
Przecież nie o to chodzi... nie rozmawiamy o logistyce sprowadzenia zza oceanu.

Napisałeś wcześniej, że cena pocisku 223Rem na naszym rynku wynika z jego trudniejszego wykonania. Co nie jest do końca prawdą. Cezary (dziękuję za podanie stron www) ma rację - nasz mały rynek powoduje, że ten pocisk jest dwa razy droższy niż powinien. Bardzo konkurencyjny rynek USA najlepiej weryfikuje ceny, gdzie budżetowe 223Rem i 9mm kosztują bardzo podobnie. Trzymam kciuki, może DMA zacznie produkcję 223Rem :-)

Pozdrawiam!
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Cena wynika ze wszystkich tych rzeczy. Jestem też w miarę pewny, że DMA nie zaczną robić .223 - za duże koszty inwestycji w linię produkcyjną. No chyba żeby duży inwestor chciał wejść na rynek zamówień dla wojska, ale wtedy nie będzie sobie nawet gitary zawracał hobbystami. I to może być główny czynnik większej dysproporcji cenowej między 9 para a .223 u nas - pierwsze opłaca się jeszcze produkować, a drugie zdecydowanie nie, i trzeba ściągać z daleka po dużych kosztach. Taki sobie efekt progowy.

Również pozdrawiam!
kuras999
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 24 sierpnia 2018, 10:37

Post autor: kuras999 »

Ale u nas pociski 223 nie są obiektywnie 2 razy droższe niż być powinny. Przecież sam widzisz że za oceanem 223 jest droższe niż 9mm a u nas najtańsze pociski 9mm produkowane lokalnie np w Polsce czy Czechach kosztują około 30 groszy. A pociski 223 da się kupić za 43gr nie jest to 2x tyle co za 9mm nawet jeśli ich koszt był równy a taki przecież nie jest.

U nas niedawno 223 zaczął produkować Grom pytanie tylko czy na własnych pociskach.
Łuski robią własne:
https://www.youtube.com/watch?v=0rfIYTFL_fA
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 marca 2019, 09:42 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Za oceanem ceny najtańszych .223 i 9 para się zrównują. No może proporcja jest 8/7 = 1.14. A u nas to dochodzi do 1.5 i stąd cała dyskusja.
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

Rynek Amerykański jest konkurencyjny jest tam kilka firm produkujących pociski o nic nam nie mówiących nazwach ja sie o nich dowiedziałem czytajac hamburgerowe fora o elaboracji domyślam sie że sa to pewnie jakieś male rodzinne firmy bo produkuja tylko kilka rodzajów pocisków do tego dochodza duzi producenci ,,firmienni,, :mrgreen: jak hornady nosler remington i to juz wystarczy by rynek pociskow był normalny liczać cena pocisku do zarobku przeciętnego hamburgera ja zazdroszczę nie tylko ceny ale poprostu możliwości wyboru budżetowych pocisków w cenie 7-8 centow za 223rem. Bo u nas jak sie konczą frontiery w parabellum to pozostaja tylko o 10-15groszy droższe hornady z forum i................długo długo nic zero koloru zero wyboru :mrgreen:
kuras999
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 24 sierpnia 2018, 10:37

Post autor: kuras999 »

Tylko tyle że pocisków i amunicji 9mm sprzedaje się na tony a 223 znacznie mniej więc nie opłaca się zamawiać całego kontenera w dobrej cenie. Wystarczy spojrzeć na strzelnice z których korzystamy - ile przy nas idzie amunicji 9mm a ile 223. Wiele strzelnic pozwala strzelać tylko z broni krótkiej a w drugą stronę takiego ograniczenia nie ma raczej.
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Cały problem w tym, że siła nabywcza polskich strzelców, oraz umiejętności organizacyjne i merytoryczne naszych przedsiębiorców są za słabe, żeby utrzymać jedną linię produkcyjną porządnych pocisków .223.
kuras999
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 24 sierpnia 2018, 10:37

Post autor: kuras999 »

Z tym wyborem to też nie jest aż tak źle nie ma tyle co w stanach ale w ostatnim czasie do 45gr za pocisk widziałem 2 rodzaje frontierów, hornady, remington, ppu, armscor, fiocchi (te chyba były niedostępne ostatnio w tej cenie). No i najnowszy hit cenowy Top Brass za 34gr za prawie nowe FMJ ;)
Awatar użytkownika
kuchartek
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 20:38
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post autor: kuchartek »

Odświeżam
ODPOWIEDZ