Przystrzeliwanie broni myśliwskiej

Moderatorzy: wierzba, P_iter

nug
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 02 lutego 2014, 21:42

Przystrzeliwanie broni myśliwskiej

Post autor: nug »

Koledzy takie pytanie, a mianowicie chodzi mi o możliwość przystrzeliwania broni myśliwskiej kulowej:
Komunikat Zarządu Głównego PZŁ z dnia 5 kwietnia 2001 "Jeżeli z ważnych powodów właściciel broni nie może dokonać tego osobiście, powinien to zrobić, za zgodą właściciela broni, instruktor strzelectwa myśliwskiego lub inny strzelec posiadający pozwolenie na ten sam rodzaj broni, albo zakład rusznikarski" czy to jest nadal aktualne bo nic na ten temat po 2001 nie mogę znaleźć. Konkretnie chodzi o to czy jak dam broń osobie z legitymacja sędziego i instruktora strzelectwa myśliwskiego która może wystawiać takie zaświadczenie i np ja nie będę w trakcie takiego przystrzeliwania obecny to czy takie zaświadczenie jest ważne? Pomijam fakt że mówi się że prawnie nie można niby zmusić kogoś do okazania zaświadczenia o dokonaniu przystrzelania. Przystrzelam osobiście, ale nie w terminie który jest "wymagany", a zrobi to za mnie rusznikarz czy posiadacz uprawnień. POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Ta osoba z legitymacją sędziego i instruktora strzelectwa myśliwskiego,jeśli posiada stosowną pieczątkę może Ci wystawić stosowne zaświadczenie.
Bez osobistego zaangażowania w wyjazdy na strzelnicę i własnoramienne sprawdzanie ustawienia.
Tak aby mieć papier do ewentualnego okazania.
A potem przystrzelasz osobiście w terminie dogodnym.


;;pelenluz
nug
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 02 lutego 2014, 21:42

Post autor: nug »

Dziękuję chylę czoła :)
ODPOWIEDZ