Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Waga Redding vs RCBS
Waga Redding vs RCBS
Bartek_DJC
Odpowiedz z cytatem
Wiem że tematów o wagach było już sporo ale może ktoś mi powie jak ma się waga Redding Model 2 Master Powder (http://parabellum.pl/elaboracja-amunicji/odmierzanie-prochu/wagi/redding-model-2-master-powder-and-bullet-scale.html) do RCBS Model 505. Chcę kupić i zastanawiam się która wybrać.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Bartek_DJCWyślij prywatną wiadomość
Seba
Odpowiedz z cytatem
Witam,

Mam tego Reddinga, przy zakupie zwróć uwagę czy trzyma zero po kalibracji oraz w jakim stanie są "ostrza", najlepiej zobaczyć 2-3 sztuki.
Moja niestety z tym trzymaniem zera ma mały problem, mimo że jest ustabilizowana na osobnej i idealnie wypoziomowanej półce, oraz zabezpieczona przed przesuwaniem.
Kolejna rzecz to ustabilizowanie całej wagi, jeśli tego jakoś nie wykombinujesz to podczas kalibarcji zaczyna jeździć po stole.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty SebaWyślij prywatną wiadomość
Bartek_DJC
Odpowiedz z cytatem
to może jednak wybrać RCBSa?
Seba
Odpowiedz z cytatem
Niech się wypowie ktoś kto ma tego RCBS'a, 1010 jest ekstra ale cena niestety też.
Najlepiej chyba pomacać na spokojnie obie i sam zdecydujesz.
Maciek K
Odpowiedz z cytatem
To może ja wtrącę swoje dwa grosze Wink
Posiadam Reddinga 2,RCBS-a 5-0-5 i 1010

Redding był w moim przypadku jedyną wagą w której nie trzeba było nic "poprawiać".....dostałem ją na testy z BestHunters (tam jest tańsza niż w Parabellum).
Po wyjęciu z pudełka waga zawsze była i jest powtarzalna,może akurat trafiłem taki egzemplarz ale z czystym sumieniem mogę ją polecić jako "seryjną" wagę.

5-0-5 uffff,po długiej walce z nią poddałem się bo nie była w 100% powtarzalna...
Na początku roku znowu wziąłem ją na warsztat i końcowy tuning przyniósł oczekiwany efekt Smile

1010 posiadam od niedawna i po paru poprawkach "jest już lepiej" ale dalej potrafi "pokazać co potrafi" czyli "oszukać" przy ważeniu.
Jeszcze małe poprawki i doprowadzę ją do stanu używalności Wink

Nieśmiało stwierdzę,że nie ma w 100% powtarzalnej wagi RCBS-a,każda aby przeszła "moje testy" wymaga poprawek ale warto poświęcić im trochę czasu.
5-0-5 jest drugą jednostką jaka przeszła przez moje paluchy i teraz jest ok.
Z tego co wiem to Koledzy z Forum też mają zastrzeżenia do tych wag,może sami się wypowiedzą jakie mają zastrzeżenia do w/w.

Maciek K
Odpowiedz z cytatem
Tu :
http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?p=11421#11421
Rok temu pisałem o 505..

SławekP
Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się z Maćkiem kropka w kropkę - miałem to samo z 5-0-5, ale w końcu sobie z nią poradziłem.
Z 10-10 było gorzej, ale poradził sobie z nią ktoś inny.

Mniej szczęscia miała waga 10-10 tego Pana z filmiku Laughing ;

http://hubertswiebodzin.pl/mlot-i-waga--wspolne-chwile
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty SławekPWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailTelefony
forester2008
Odpowiedz z cytatem
Jak będę musiał zniszczyć (co nie daj Boże) jakąkolwiek wagę, to zrobię to po myśliwsku - strzał łaski z 375 lub 44mag ho! ho!

Jak wcześniej pisałem mam w Kapliczce 5-0-5, ale używam elektronicznego RCBS-90.

Odpowiedz z cytatem
Mam Reddinga. Trzyma zero.

PS. I kręgosłup mnie boli. Szczególnie jak waże ze 100 szt. Dojrzewam do kupienia Chargemastera albo tak jak Madmax radził dobrej wagi laboratoryjnej.

Odpowiedz z cytatem
Czekam jak tylko przyjdzie kolejna partia do BH i pewnie wymienię swoją, nie są to duże różnice ale kurcze są.., raz w jedna raz w drugą stronę, może trafił się akurat taki egzemplarz.
Janusz Wilczewski
Odpowiedz z cytatem
Też jestem szczęśliwym posiadaczem 10-10. Kupiona na e-bayu - jak nowa. Po rozpakowaniu - szok! Nie można wyzerować, musiałem "odjąć" 1 ziarnko ołowiu z pojemnika pod szalką i jak ręką odjął. Wypolerowałem ucho zaczepu szalki i półka na wysokości wzroku. Po 300 szt. nic nie boli a powtarzalność super.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Janusz WilczewskiWyślij prywatną wiadomośćTelefony
Maciek K
Odpowiedz z cytatem
Janusz Wilczewski napisał:
Też jestem szczęśliwym posiadaczem 10-10. Kupiona na e-bayu - jak nowa. Po rozpakowaniu - szok! Nie można wyzerować, musiałem "odjąć" 1 ziarnko ołowiu z pojemnika pod szalką i jak ręką odjął. Wypolerowałem ucho zaczepu szalki i półka na wysokości wzroku. Po 300 szt. nic nie boli a powtarzalność super.

Tylko pozazdrościć ale szkoda,że nie mogę jej naocznie "przetestować" Wink

RC
Odpowiedz z cytatem
Miałem RCBS 505 działała bez zarzutu,ale chciałem coś więcej, mam 10 0 10, działa tak samo. Jedyny plus to taki że 10 0 10 jest cięższa od wcześniej wymienionej i trudniej jestt ją prrzypadkowo po ustawienu i wykalibrowaniu poruszyć.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty RCWyślij prywatną wiadomość
Stepan Bazyluk
Odpowiedz z cytatem
Jako pierwszą wagą była i jest dotychczas RCBS 10-10 i nie potrafię znależć w niej jakiegokolwiek mankamentu d'oh! d'oh! d'oh! chyba, że przed uzytkowaniem musiałem ją odkonserwować i teraz raz na rok przedmuchać łożyska ( pryzmaty ). Laughing Laughing Laughing
Pozdrowionka

SB
pałen luz

Ostatnio zmieniony przez Stepan Bazyluk dnia Niedziela, 07 Kwiecień 2013, 18:58, w całości zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem
RC napisał:
Miałem RCBS 505 działała bez zarzutu,ale chciałem coś więcej, mam 10 0 10, działa tak samo. Jedyny plus to taki że 10 0 10 jest cięższa od wcześniej wymienionej i trudniej jestt ją prrzypadkowo po ustawienu i wykalibrowaniu poruszyć.

Moja 5-0-5 waży tyle co 5szt 10-0-10. Zasypałem ją kulkami ołowianyni kal44 od CP i zaślepiłem płytką pleksi.

Trzyma się stołu jak przyklejona.

Odpowiedz z cytatem
Najlepsza waga jest ta, ktorej mozecie zaufac.
Jak to zrobic.
Zobaczyc lub spytac sie kolegow, ktorzy strzelaja dlugo i dobrze jakiego sprzetu uzywaja.
Moim zdaniem RCBS czy to elektroniczny (polecam) czy to szalkowy (szczegolnie 10-10) jest wystarczajacy.
Jesli podoba sie nam urok elaborowania i nie wazny jest dla nas czas to brac 10-10, jesli idziemy na ilosc,
co nie oznacza, ze jakosc nie idzie w parze to brac RCBS Chargemaster.
A na koniec, jesli mamy duzo kasy to kupmy jeszcze jedna wage, AccuLab na przyklad i bedziemy w domu.

Powodzenia
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty AlphamaleWyślij prywatną wiadomość
wodnikszuwarek
Odpowiedz z cytatem
Nie dawno zacząłem elaborować 223 i 308 w związku z tym chciałem unowocześnić mój sprzęt pomiarowy i w zastępstwie mojej poczciwej RCBS 505 kupiłem Lyman Accu - Touch 2000.
Niestety srodze się rozczarowałem ,brak powtarzalności pomiarów ,niedokładność to wady całkowicie dyskwalifikujący ten sprzęt .Elaboruje od kilku nastu lat amunicje pistoletową do strzelań IPSC i tam super dokładność odmierzania prochu nie jet konieczna ale przy amunicji karabinowej do strzelań dokładnych to bez względny wymóg .I teraz pytanie do kolegów praktyków a nie handlowców w jaką wagę elektroniczną warto zainwestować i czy wo gule warto przejść z dokładnej szalkowej na elektroniczna ?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty wodnikszuwarekWyślij prywatną wiadomość
Old Timer
Odpowiedz z cytatem
Waszmosciowie Smile

W zasadzie to w handloading'u to som 3 zasadnicze problemy:

1-szy to jest - wazenie
2-gi to jest - WAZENIE
3-ci to jest - W A Z E N I E

Od 30-tu lat uzywam wagi RCBS 5-0-5 .
od 29 lat uzywam drugiej wagi RCBS 5-0-5, bo se jom sprawilem aby sprawdzac wskazania poprzedniej i na odwrot.

Maciek K
Odpowiedz z cytatem
Ja się powtórzę....przeszło przez moje ręce parę 5-0-5 i 10-10 i żadna z nich nie była powtarzalna,każda wymagała poprawek aby była "powtarzalna"...

dr22
Odpowiedz z cytatem
A czy można wiedzieć jakie to zabiegi żeby była powtarzalna kolega robił ?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty dr22Wyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraGaduGaduTelefony
Maciek K
Odpowiedz z cytatem
Tu trochę było :
http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=1537&highlight=505
I jeszcze gdzieś było o tym napisane...

Najważniejsze to:
- "trójkątne zawiesie" na którym wisi szalka powinno być "rozszerzone" do 4-5 mm.Wszystkie powierzchnie styku wypolerowane,całe zawiesie musi być "symetryczne" względem swoich osi.
-Podstawka i "łabądek" (drut w kształcie szyji łabędzia) na którym kładziemy miseczkę tak samo w każdej osi musi być prosty i symetryczny do podstawy na miseczkę a ona sama musi być w poziomie po powieszeniu na zawiesiu wagi,każde miejsce styku wypolerowane.
Nawet najmniejszy drobiazg wpływa na ważenie i powtarzalność tych "hamerykańskich" wag.

Stepan Bazyluk
Odpowiedz z cytatem
Maćku,
problemy o któych piszesz w 10-0-10 nie występują z uwagi na inne rozwiązanie. "10"-tka nie tylko może większy ładunek przeważyć......
Ukłony
SB

Odpowiedz z cytatem
Stepan Bazyluk napisał:
Maćku,
problemy o któych piszesz w 10-0-10 nie występują z uwagi na inne rozwiązanie. "10"-tka nie tylko może większy ładunek przeważyć......
Ukłony
SB

Stefan,
Z całym Szacunkiem dla Ciebie ale występują.....
Sam też mam 10-10 i ją i Kolegi wagę też trzeba było "poprawić"....

wozzi
Odpowiedz z cytatem
Panowie, to która z analogowych pracuje jak należy "out of the box"?

Odpowiedz z cytatem
wozzi napisał:
Panowie, to która z analogowych pracuje jak należy "out of the box"?

Zdarzają się pojedyncze przypadki....ja tak trafiłem na Reddinga II,z pudełka i wzorowo waży Wink

Bartek_DJC
Odpowiedz z cytatem
Maciek K napisał:
Zdarzają się pojedyncze przypadki....ja tak trafiłem na Reddinga II,z pudełka i wzorowo waży Wink

Mam dokładnie to samo - zdecydowałem się na Reddinga i jest jak najbardziej powtarzalny Smile
dmx
Odpowiedz z cytatem
Witam chciałbym nieco odświeżyć temat. Jak mają się nowe modele RCBSa (m500 i m1000) do swoich poprzedników?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty dmxWyślij prywatną wiadomość
specmisiek
Odpowiedz z cytatem
Mam M500 ale nie miałem poprzedników.. To nie wiem. Z M500 jestem zadowolony i nie mam zastrzeżeń.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty specmisiekWyślij prywatną wiadomośćTelefony
Waga Redding vs RCBS