Hornady RN 308 win.

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wieri99
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 17 sierpnia 2013, 12:41

Hornady RN 308 win.

Post autor: wieri99 »

Witam, mam pytanie do kolegów którzy elaborują na tym pocisku , na jakich prochach, łuskach, jakie długości całkowite naboju, jakie prędkości, jak sprawdza sie ten pocisk chodzi mi głównie o polowanie. Planuje elaborowac na lovexie DO 73,5 , łuskach lapua, spłonkach fiocchi , jakie nawazki proponujecie? Pozdrawiam
wieri99
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 17 sierpnia 2013, 12:41

Post autor: wieri99 »

Zapomniałem dodac waga 180 grs.
guzik
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 04 sierpnia 2013, 13:08
Lokalizacja: k. Płocka

Post autor: guzik »

Luska geco 2.005"
CCI 200
OAL 71.12
VV 140 43.0gr
Skupienie ok 2cm.
Chyba najfajniejsza kula do polowania z dotychczas stosowanych.Polecam.
bborys
Posty: 37
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 09:53

Post autor: bborys »

Ja elaboruję już ze 2 lata na tym pocisku. Proch to: dla pierwszych 100 szt. vv n140 naważka 44,8 dla COL chyba 69,3 mm ale nie pamiętam dokładnie... następne 100 stuk jest na RS52 .
Skupienie na VV było bardzo dobre, zachowanie w tuszy świetne. Wcześniej mega 12g i miałem wrażenie, że była troche za twarda nawet przy napędzeniu dość mocnym. RN jest troche bardziej miekki od megi. Kuli w tuszy jeszcze nie znalazłem. Na mniejszych naważkach na vv i na rs nie chciało się zejść do kupy jakoś.. dopiero jak zaczynało być pod dachem i QL zaczynał się rumienić to wtedy zaczynał ładnie latać. Skupienie na RS jakby trochę lepsze ale kopie zauważalnie mocniej. (prędkości nie mierzyłem ale na bank daje większą) jeśli chodzi o łowieckie zastosowanie to na razie nic nie szukam lepszego bo z tego jestem bardzo zadowolony. Kol. sowland powie może coś więcej bo dużo więcej go wypuścił do zwierzyny.
Pozdrawiam.
WuWu
Posty: 53
Rejestracja: środa, 20 lipca 2016, 12:30
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: WuWu »

Wg mnie bardzo dobra kula - chodzi mi o działanie w tuszy. Robie na RS 52 i nie mam na razie potrzeby szukac czegoś innego. Kiedyś było na VV N140, też było dobrze, ale RSem bardziej można rozpędzić.
Darz Bór! WuWu
ODPOWIEDZ