Co na początek ?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

dmx
Posty: 114
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2016, 22:08

Co na początek ?

Post autor: dmx »

Witam,
Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu prasy do elaboracji amunicji ( głównie karabinowej)
Zacząłem rozważać zakup RCBS Rock Chucker IV ( w zestawie z wagą i dozownikiem) albo READDING Big Bos 2, ( tu niestety w zestawie jest tylko waga), pomijając ze zestawów brak :-(
Niestety okazuje się ze temat nie jest prosty, więc liczę na pomoc bardziej doświadczonych użytkowników powyższego sprzętu.
I tu pytanie, Czy i jaka jest różnica pomiędzy tymi prasami i wagami.

Pozdrawiam
R
tribal
Posty: 417
Rejestracja: środa, 04 stycznia 2012, 09:30
Lokalizacja: Augustów

Post autor: tribal »

Jak dla mnie BB2 ma lepszy system rozspłonkowania.
dmx
Posty: 114
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2016, 22:08

Post autor: dmx »

Rozumiem ze kolega ma na myśli te tackę :-) w RCH4 i rurkę w BB2 ?
A poza samym systemem są jeszcze jakieś istotne równice np: czystość sprzętu przy pracy, precyzja wykonania,osiowość, trwałość elementów,itd ?
tribal
Posty: 417
Rejestracja: środa, 04 stycznia 2012, 09:30
Lokalizacja: Augustów

Post autor: tribal »

Jak dla mnie :-) porównywalne jakościowo. Teraz kupiłbym Lee zamkniętą byle nie aluminiową, a do rozspłonkowywania zrobiłem praskę tylko do tej czynności kopiując właśnie rozwiązanie BB2
dmx
Posty: 114
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2016, 22:08

Post autor: dmx »

dlaczego lee ?
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

Dlatego, że SERIA LEE CLASSIC CAST ma b. dobry stosunek jakości do ceny, jest robiona w USA, Classic Cast ma system wyłapywania spłonek podobny do Reddinga BB2 a Breech Lock Classic Cast ma system wymiennych tulei. Do Classic Cast można założyć wymienne tuleje Hornady. Obie prasy z żeliwa a nie aluminium, duży skok tłoka i duża jego średnica. Można przekładać dźwignię tłoka na prawą i lewą rękę pod dowolnym kątem..Mam obie i nie mam powodu do narzekań. To tak w dużym skrócie.
ODPOWIEDZ