Waga

Moderatorzy: wierzba, P_iter

ignas
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 13 sierpnia 2017, 19:41

Waga

Post autor: ignas »

witam
Bardzo poproszę o kilka słów o wadze szalkowej Lee Safety Scale taka znajduje się w zestawie który chciał bym kupić zaczynając elaborację amunicji myśliwskiej.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Najgorsza waga jaka znam.
Strasznie klopotliwe zerowanie ,ustawianie i zmiana nawazki.
Praktycznie nie daje sie ustawic docelowej nawazki bez zdejmowania ramienia z zawieszenia ,wiec cale zerowanie jest pod znakiem zapytania.
Nie polecam ,kup jakakolwiek inna ,byle nie ta.
Pozdrawiam Bready
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

https://www.youtube.com/watch?v=VNBlgCgmZPY
Tutaj mam jenak inne zdanie. Po rozpracowaniu skali tej wagi uważam ją za bardzo udaną i bardzo prostą w użyciu. Na początku musiałem się jej nauczyć. MZ waga jakakolwiek ma najmniejszy błąd pomiaru w okolicach połowy zakresu.
Dlatego wybrałem tą wagę bo inne mają naważki jakie ja używam-karabinowe na samym początku skali, że o pistoletowych już nie wspomnę..
ignas
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 13 sierpnia 2017, 19:41

waga

Post autor: ignas »

A co można powiedzieć o tej wadze G2-1500 Hornady ?
A jeśli to nie problem to poprosił bym o jakieś propozycje tylko w rozsądnej cenie

dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Re: waga

Post autor: Bready »

ignas pisze:A co można powiedzieć o tej wadze G2-1500 Hornady ?
To waga elektroniczna ,tamta byla szalkowa ,wiec trudno cos porownywac.
Na temat wag elegtronicznych sie nie wypowiem ,zalezy czasto jaki egzemplaz sie trafi ,z wag szalkowych mysle ze dobrym rozwiazaniem jest RCBS M500 ,lub RCBS 10-10.

@Specmisiek
A ty ta wage Lee widziales ,czy tylko trolujesz w internecie?
Bo ja ja mam ,uzylem moze z 2 razy i przeszedlem na RCBS.
Pozdrawiam Bready
ignas
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 13 sierpnia 2017, 19:41

waga

Post autor: ignas »

Nie mam ale ona jest w zestawie i każdy mówi co innego a ja jestem zielony
Gdybym miał ważyć kasze to by mi było wszystko jedno
Ale na początek chciał bym coś prostego i niezawodnego (panowie jestem po czterdziestce) weście to pod uwagę i nie dziwcie się za bardzo moim pytaniom

pozdrawiam

Ps

A może ktoś by mi złożył jakiś zestaw taki nie wyczynowy coś prostego
Będę wdzięczny. Wiedział bym o co pytać sprzedawcę w sklepje.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Re: waga

Post autor: Bready »

ignas pisze:Nie mam ale ona jest w zestawie i każdy mówi co innego a ja jestem zielony
To pytanie czy widziales te wage nie dotyczylo Ciebie :)
Jakakolwiek wage szalkowa kupisz to kazda bedzie lepsza od Lee.
Polecam RCBS ,przynajmniej ma lozyska noza z twardego materialu ,o ile pamietam z agatu ,a nie jak Lee naciete w aluminium.
Pozdrawiam Bready
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

Wypraszam sobie Kolego Bready-oczekuję przeprosin! Mam tą wagę i używam od 3 lat z hakiem!! i oprócz tego używam łącznie z elektroniczną Lymana... Jeśli chodzi o naważki prochu to naprawdę bardzo dokładnie do tego podchodzę.. To "trollujesz" jest bardzo chamskie..Nie spodziewałem się tego po Tobie..
Poza tym mogę mieć inne zdanie niż Ty- jakąkolwiek wagę szalkową kupisz Kolego to może być tylko droższa od Lee ale stosunek jakości do ceny będzie ZAWSZE MIAŁA GORSZY.. Taka jest prawda.
Mnie na początku też przerażała skala wagi Lee i nie bardzo wiedziałem jak do tego podejść.. Ale to okazało się bardzo łatwe.. Z pewnością łatwiejsze niż posługiwanie się suwakiem logarytmicznym.. Ale wielu narzeka że to dla nich za trudne.. pozwolę sobie zostawić to bez komentarza...
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 sierpnia 2017, 22:50 przez specmisiek, łącznie zmieniany 1 raz.
ignas
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 13 sierpnia 2017, 19:41

waga

Post autor: ignas »

Panowie jesteśmy dorośli po co te złośliwości?
Każdy wyraża swoją opinie ma do tego prawo jednemu pasuje to innemu co innego
Jesteście fachowcami w tym temacie zamiast się sprzeczać lepiej pomagajcie takim zielonym ludzikom jak ja
A na pewno będziemy wam wdzięczni i nie popełnimy na starcie wielu niepotrzebnych pomyłek

pozdrawiam
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

To co ja mam odpisać jak ktoś po chamsku nazywa mnie publicznie i niesłusznie trollem???Czy mamy to forum zabagniać tak jak zielone łowiecki?
Bardzo przepraszam Kolego Bready- a co mają łożyska noża z Agatu do dokładności wagi?? Może to "błyśnięcie" wiedzą ale mnie się wydaje że są ważniejsze w tym względzie czynniki niż te łożyska. Zresztą "łożyska" to dziwna nazwa...Może wyluzujmy i bądźmy rzeczowi..Nazwałem Cię member i za to przeprosiłem.. nie musisz być złośliwy do mojej osoby..Może lepiej napisz jak wyzerować prawidłowo wagę RCBS
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 sierpnia 2017, 23:25 przez specmisiek, łącznie zmieniany 1 raz.
ignas
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 13 sierpnia 2017, 19:41

waga

Post autor: ignas »

A teraz proszę o wasze propozycje coś skromnego na początek
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

Jak chcesz wagę to szalkowa będzie na początek dobrym wyborem.. Ja bym już wybrał na Twoim miejscu wagę Hornady bo Lee faktycznie tylko dla wtajemniczonych co do jej skali.. Ta tańsza i mniejsza RCBS to trochę gimnastyki z zerowaniem.. https://www.youtube.com/watch?v=GHSduhaK2c8
Zestaw do elaboracji zawsze będzie tańszy ale tak naprawdę daje ograniczone możliwości.. takie moje zdanie.
P.S. Z nauki o aparaturach i skalach pomiarowych jeszcze z technikum wiem że najmniejszy błąd pomiaru w miernikach -takich jak mierniki mechaniczne a w szczególności wagi występuje w połowie skali. Tym się głównie kierowałem używając wagi Lee bo z pewnością nie ceną skoro wydałem już na sprzęt do elaboracji kilkanaście tysięcy złotych.. A być może nawet ponad dwadzieścia..
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Ok ,przepraszam za trola.
Ale na przyszlosc nie polecaj poczatkujacemu czegos takiego jak waga Lee.
Wazac drabinke nawazek przestaw suwak dziesiatych czesci greina w tej wadze nie zdejmujac ramienia ,a nastepnie ponownie go zablokuj.
Moze Ty to potrafisz ,bo ja nie ,a poza tym po co sobie utrudniac zycie.
A zerowac wage powinno sie po kazdym zdjeciu ramienia co w tej wadze jest dla mnie niewykonalne.
Co maja lozyska ,wbrew pozorom podparcie noza na twardej podstawie zwieksza dokladnosc wazenia ,ramie ma mniejsze opory przechylania ,a czym mniejsza powierzchnia podparcia tym wieksza dokladnosc.
No i na koniec tlumienie oscylacji ,w Lee w porownaniu z RCBS trwa to wieki.
Co do zerowania RCBS to jezeli sie uzywa oryginalnej szalki to wystarcza regulacja fabryczna sruba.

A tak na codzien to RCBS juz nawet nie pamietam jaki model ,w kazdym razie juz nie produkowany ,jeszcze z galka do aretowania mam jako backup ,Lee jako backup backupa ,a uzywam RCBS Changemaster 1500 ,ale trudno cos takiego zaproponowac poczatkujacemu.
Ostatnio zmieniony środa, 16 sierpnia 2017, 00:10 przez Bready, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Bready
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

No muszę się zgodzić z tym, że waga Lee nie jest dla początkującego dobrym wyborem. Mój błąd.. Ja się już nauczyłem ale nie jest to bardzo wygodne-fakt..Pozdrawiam serdecznie.
P.S. Chyba namówiłem się na wagę RCBS- mój Kolega używa i sobie chwali. Co prawda z Lee jestem naprawdę zadowolony ale porównam i jak nie spodoba mi się-to zostanie w KOLEKCJI ;-)
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Sproboj jakiejkolwiek ,w ktorej latwo zmienia sie nastawienia dziesiatych czesci greina.
Jezeli czesto dobierasz nawazki to docenisz to i na pewno do Lee nie wrocisz.

P.S.
Jeszcze wracajac do mojej zapasowej wagi ,mam Lymana D7.
A ze nie uzywalem jej od co najmniej 4 lat to wydawalo mi sie za mam RCBS.
Pozdrawiam Bready
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

RCBS ma bardzo dobre recenzje na Midway USA.. Nie wstydzę się do tego przyznać, że czasem korzystam z takich opinii... Myślę że ktoś kto uważa że sam wszystko już wie jest hipokrytą - i na pewno nie piszę tu personalnie do Ciebie Bready-co to to nie..:-)
Pozdrawiam
P.S. Już zamówiłem wagę RCBS ;-) A jak mi się nie spodoba, to najwyżej sprzedam.. Z małą stratą?...
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Jak ja dostaniesz to sie pochwal wrazeniami porownawczymi z Lee :D
Kolega uzywa RCBS i ja tam nie widze specjalnej roznicy pomiedzy RCBS i Lymanem ,ale pomiedzy nimi a Lee jest kosmos.
Pozdrawiam Bready
eustachy
Posty: 327
Rejestracja: niedziela, 03 lipca 2016, 15:09

Post autor: eustachy »

Tu Koledzy mają rację z wagami i też raczej wagi Lee bym nie polecał, a nawet odradzał, ale ...

Trzeba wziąć pod uwagę polską specyfikę elaboracji :) :) :)

Wiele osób w PL nie strzela dalej niż na 50-100m z uwagi na brak strzelnic. Na 300m i więcej , większość strzelców strzela na zawodach lub od wielkiego święta...
Nie postrzelasz sobie na swoim polu jak w US , bo to zabronione ...

Realnie w PL , strzelców strzelających na ponad 300 m jest może 100 , a patrząc na zawody to raczej 50-ciu ... :(

Sam mam pod bokiem strzelnicę na 1100m ale nie strzelam tam za często, bo wynajęcie dnia strzelania to koszt kosmiczny i ma sens tylko przy udziale kilkunastu osób.

W dodatku ( tak dla wiadomości Kolegów z US) najniższa płaca w Polsce to około 395 $ na miesiąc :) :) :) a paliwo, elektronarzędzia, komputery itd itp są u nas dużo droższe .
Najniższa płaca pokazuje ogólny stan płac w Polsce :)

Wiec się nie dziwcie, że ktoś w PL szuka taniej wagi ... :) :) :)

:D :D :D :D
7,5x55;7,5x54,5; 7,5x53,5 swiss;7,5ord. 7,65 para
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

No oj może nie zapędzajmy się tak..Z tym, że ja wagę Lee kupiłem nie tylko z uwagi na jej taniość.. A w zasadzie to był ostatni z rozważanych czynników.. Stać mnie jeszcze na wagi, tym bardziej że posiadam też elektroniczną wagę Lymana z dozownikiem...
I waga Lee mz nie jest wcale zła tylko trochę trudne jest umiejętne posługiwanie się nią.. Dla mnie też to trochę zajęło.. Myślę że jakby kto mi wytłumaczył to w jeden dzień bym ja opanował..
Bready-jutro ma przyjść paczka z wgą RCBS ;-)
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

specmisiek pisze: I waga Lee mz nie jest wcale zła tylko trochę trudne jest umiejętne posługiwanie się nią..
A moze inaczej ,znasz jakas gorsza wage niz Lee ?
Ja nie znam.
Mysle ze sie do niej przyzwyczailes ,a ze nigdy nie miales innej to ja tolerujesz taka jaka jest.

Co do dozownikow ,mam Hornady Lock-N-Load Auto Charge i RCBS Chargemaster 1500.
Oczywiscie pierwszy byl Hornady ,ktory wazy powoli ,czesto przesypuje ,i potrafi sie zatrzymac 0.1-0.2 gr przed koncem i bedzie cykal w nieskonczonosc jezeli mu sie palcami nie pomoze obrocic rurke dispensera.
Przez to ze szkoda mi bylo kasy na RCBS ,wydalem wiecej ,bo Chargemastera i tak kupilem ,wazy 2 razy szybciej ,a przesypanie zadanej nawazki zdarza sie sporadycznie.
Hornady stoi wiec jako zapas ,bo nikt ze znajomych go za bardzo nie chce.
Lymana nie widzialem z bliska w akcji wiec sie nie wypowiem ,ale opinie o nim nie sa najlepsze.
Pozdrawiam Bready
ignas
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 13 sierpnia 2017, 19:41

waga

Post autor: ignas »

Czy można zaufać tańszym wagom elektronicznym?
Amunicja myśliwska tylko
eustachy
Posty: 327
Rejestracja: niedziela, 03 lipca 2016, 15:09

Post autor: eustachy »

Opublikowałem kiedyś filmik z wagą za 50 PLN. Co chwilę dawała inny wynik.

Ogólnie wiele osób Ci powie, łacznie ze mną, że elektronika jest super, ale trzeba sprawdzać co którąś naważkę, bo w razie awarii lub rozregulowania może być Kabuum.

Już ktoś tu opisywał dziwne nadmierne ciśnienia i okazało się, ze mu waga zaszwankowała ...
7,5x55;7,5x54,5; 7,5x53,5 swiss;7,5ord. 7,65 para
ignas
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 13 sierpnia 2017, 19:41

waga

Post autor: ignas »

Miałem na myśli wagi firmowe do odmierzania prochu ale takie do 500ZŁ
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Z tanimi wagami elektronicznymi jest roznie ,zalezy na jaki egzemplarz sie trafi.
Dwie identyczne wagi potrafia sie zupelnie roznie zachowywac.
Z kolei wagi elektroniczne spelniajace wymagania jakosciowe np. Gempro 250 sa drozsze od szalkowych.
Pozdrawiam Bready
ignas
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 13 sierpnia 2017, 19:41

waga

Post autor: ignas »

Czy to znaczy że jestem skazany na wagę szalkową?
Naprawdę nie ma innego wyjścia?
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Poszukaj Gempro 250 ,przy odrobinie szczescia powinna sie w tej cenie zmiescic.
Pozdrawiam Bready
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

Szukanie dokładności do tysięcznej grama może faktycznie ma sens.. tylko trzeba mieć odpylone pomieszczenie.. No fajna waga, może lepsza jeszcze analityczna by była? Ja nie wiem ale moim zdaniem to trochę jak dzielenie ziarna maku siekierą..
Z drugiej strony cena ponad sto dolarów to już coś tam można zważyć z dużą dokładnością.. A Ty Bready używasz takiej wagi?? Piszę o Gempro 250...
P.S. Dotarła waga RCBS M500.. NapiszĘ któtko SZAŁU NIE MA...Ta cieniutka blaszka dziesiętnych to jakaś masakra..To już bardziej mi się blokada w Lee podoba..
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

specmisiek pisze:Dotarła waga RCBS M500.. NapiszĘ któtko SZAŁU NIE MA...Ta cieniutka blaszka dziesiętnych to jakaś masakra..To już bardziej mi się blokada w Lee podoba..
Wlasnie ta cieniutka blaszka jest o 1000% wygodniejsza w uzyciu i latwiejsza do przestawienia w trakcie wazenia niz blokada w Lee.
Zerowanie bez dotykania i wytracania z rownowagi ramienia tez ma sporo zalet.
No coz mamy rozne gusty ,a moze tylko nawyki.
Mam Gempro 250 ,dzieki temu wiem ze moj Chargemaster wazy dobrze z rozrzutem nie wiekszym niz 0.1 gr.
Uzywam jej tez do elaboracji amunicji na zawody Long Range Benchrest ,gdzie dokladnosc 0.1 gr moze i by wystarczyla ,ale zawsze chce sie lepiej.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Jestem drugi tylko dla tego ze w kwietniu nie zdalem karty zawodnika.
Na co dzien zadawalam sie dokladnoscia Chargemastera
Ogolnie uwazam ze 0.1 gr jest dokladnoscia wystarczajaca przy elaboracji ,ale 0.1 gr plus blad wagi juz nie.
A co do odpylonego pomieszczenia ,to raczej bardziej by sie przydal betonowy fundament pod wage i miejsce zamieszkania z dala od ruchu uliczmego :)
Pozdrawiam Bready
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

Blaszkę faktycznie łatwiej przestawiać, ale w Lee jak się opanuje tą blokadę to po zablokowaniu trzyma solidnie.. I ja już nie muszę zdejmować ramienia z podstawy..Ja naprawdę na początku byłem niezadowolony z wagi Lee, ale po kilkunastu próbach a teraz już po wielokrotnym ważeniu się do niej przekonałem..No ale teraz to chyba sobie kupię jeszcze Gempro 250 ;-) Na Brownels jest w teraz w dobrej cenie, chociaż pewno po opłacie cła szału nie będzie. Masz rację...Ruch uliczny, powiewy wiatru i solidna podstawa-to wszystko wpływa na wynik pomiaru..Ale parę pyłków tez może dać około 0,001 g.. I jeszcze ważne, żeby sam wynik nie "pływał" ;-) Tylko mz dokładność naważki, nawet największa ma mniejszy wpływ niż np. wahania temperatury powietrza.. No ale jak sam pisałeś jeden błąd to jeszcze nie błąd..Ale jeden błąd, drugi błąd.. itd.. ;-)
Weatherby
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: poznań

Post autor: Weatherby »

A co myślicie o moim pomyśle
1gr to 0,0648 mg
0,1gr to~ 0,007mg Przy dobrej wadze" aptecznej" do ważenia proszków błąd pomiaru dopuszczalny to 0,002 to jest 1,5 ziarenka prochu N130
Myślę że taka waga wystarczy jako kontrolna?
ale muszę przeliczać gr-m
jedna odpowiedź=kolejne dwa pytania!!
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Weatherby pisze:A co myślicie o moim pomyśle
Popatrzylam na ceny profesjonalnych wag aptecznych ,i wyszlo mi ze Gempro jest tansza.
I nic nie trzeba przeliczac :)
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Dorzucę swoje trzy grosze.

Mam wagę szalkową Hornady - działa, nie szaleje, szybko się stabilizuje. Jak robię amunicję precyzyjną, to każdą naważkę sprawdzam właśnie na niej.
Wcześniej miałem wagę elektroniczną z Allegro. Kosztowała 50zł i nadawała się tylko do sortowania pocisków.
Niedawno się zepsuła i kupiłem inną, tym razem za 16zł. I tu szok - mierzy powtarzalnie i równie dokładnie, jak szalkowa. Ciekawe, czy trafił mi się wyjątkowo udany egzemplarz, czy w tym przypadku niska cena niekoniecznie oznacza szajs.
Weatherby
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: poznań

Post autor: Weatherby »

ad.Bready
Zgadzam się z tym że cena jest bardzo wysoka, ale nowej! Można kupić z "demobilu".
Ja używam służbowej... po godzinach pracy mogę zważyć ...Najtańszy sprzęt jaki istnieje!
jedna odpowiedź=kolejne dwa pytania!!
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Bready pisze:Poszukaj Gempro 250 ,przy odrobinie szczescia powinna sie w tej cenie zmiescic.
Jak przeliczysz cene zakupu, plus przesylke to yjdzie na jedno i to samo z GemPro 300 a jak dowala clo, to 250 - tka bedzie drozsza od 300 - tki :mrgreen:

Problem gwarancji pomine, bo 300 - tka ma " europejska "

:wink:
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Jeżeli chcesz budżetowo to możesz po prostu kupić wagę cyfrową z aliexpress o zakresie 20-30g i dokładności deklarowanej (0,001g). Za 150 pln możesz kupić takich wag 3 (po 50 pln cirka sztuka) i wybrać tą która waży najbardziej powtarzalnie (a wszystkie 3 mogą ważyć dobrze - wtedy je sprzedasz). Ja kupiłem jedną i waży powtarzalnie (wielokrotny pomiar tej samej naważki do 9mm Luger) z dokładnością do 0,05 grn. Resztę i tak powie Ci chrono i oglądanie łusek/spłonek. Sposób kładzenia ważonej łuski z prochem, podmuchy i wstrząsy mają oczywiście widoczny wpływ na pomiary (oklej sobie np wagę od spodu ciężarkami do wyważania opon to będzie stabilniejsza). Ale jak robi się to w sposób powtarzalny (np pianka z dziurką na tacce żeby kłaść miarkę/łuskę w tym samym miejscu) w miarę stałym środowisku to jest ok (na potrzeby mojej elaboracji). Więcej niedokładności niż na na wadze będziesz miał na wadze/długości pocisków więc zadbałbym oczywiście dokładność pomiaru wagi ale bez przesady (chyba że masz certyfikowane laboratorium i produkujesz promy kosmiczne albo na precyzji Ci po prostu zależy)

Oczywiście mogę się mylić ;-)
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

Zamówiłem sobie Gempro 250. Może jest tu jakiś użytkownik tej wagi?
Ar2r
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2016, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Ar2r »

specmisiek pisze:Zamówiłem sobie Gempro 250. Może jest tu jakiś użytkownik tej wagi?
Myśłę, że kilku się znajdzie . :)
Jeśli zamawiałeś w USA, to od razu rozejrzyj się za zasilaczem lub przynajmniej "przelotką" z wtyczki amerykańskiej na europejską (zasilacz obsługuje nasze napięcie).
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

Dzięki- rozejrzę się jak nie znajdę w szpargałach- używałem już od dawna elektroniki z USA na 110 V :-)
Lukas1214
Posty: 111
Rejestracja: czwartek, 08 września 2016, 15:53

Post autor: Lukas1214 »

Ja mam GemPro 300 i nie jest zla, choc czasami do odsypaniu prochu i postawieniu podstawki musze tarowac bo nie chce wskazywac zera. Ale jest powtarzalna a to wazne. Kupilem ja razem z przesylka za 175 euro z Francji. Jak bedziesz chcial namiary to napisz.
ignas
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 13 sierpnia 2017, 19:41

waga

Post autor: ignas »

Elektroniczna waga Frankford Arsenal DS-750
Czy ta waga nadaje się do czegoś
Bardzo proszę o opinie
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ