(o) egun.de - zakup broni

Moderatorzy: wierzba, P_iter

winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

(o) egun.de - zakup broni

Post autor: winek64 »

Ponieważ niemiecki portal aukcyjny egun cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju, a mój kolega z Niemiec otrzymał niedawno koncesję na handel bronią dla tego zwrócił się do mnie z prośbą o zamieszczenie tego ogłoszenia na naszym forum. Mój kolega oferuje pomoc w ściągnięciu z Niemiec zakupionej broni. Dotyczy to również aukcji gdzie sprzedający nie zgadza się na wysyłkę broni poza granice Niemiec. Kolega gwarantuje szybką i profesjonalną obsługę, możliwość rozliczenia się ze sprzedającym w złotówkach (przelew na polskie konto), obsługę w języku polskim, niskie ceny za wysyłkę broni. Zainteresowanych proszę o kontakt na PW lub telefoniczny.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: egun.de - zakup broni

Post autor: P_iter »

winek64 pisze: Kolega gwarantuje szybką i profesjonalną obsługę, możliwość rozliczenia się ze sprzedającym w złotówkach (przelew na polskie konto), obsługę w języku polskim, niskie ceny za wysyłkę broni.
Co to są te niskie ceny za wysyłkę? Przyznam, że wielokrotnie do zakupu na egun'ie zniechęca mnie koszt zakupu więc jest to informacja dosyć ważna. Myślę, że nie tylko dla mnie.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
kermit714
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 08 maja 2010, 12:30

Post autor: kermit714 »

Oferta dotyczy całego asortymentu z portalu czy tylko broni ?
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Ostatnio przesyłka kosztowała mnie 84 Euro, ile tu kosztuje?
Wojtek
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Nie wiem czy zdecydowałbym sie na przelew dla kogos kto jest "kolegą kolegi" i sam nie chce się ujawnić w ogłoszeniu.
Nalezy ogłosic sie osobiście i wypada podac nr koncesji.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

kahles pisze:Nie wiem czy zdecydowałbym sie na przelew dla kogos kto jest "kolegą kolegi" i sam nie chce się ujawnić w ogłoszeniu.
Nalezy ogłosic sie osobiście i wypada podac nr koncesji.
Trudno tu się z Kolegą nie zgodzić. Winek, co powstrzymuje Twojego znajomego od rejestracji na tym forum?
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Zastanawia mnie forma techniczna tego przedsięwzięcia...
EWB czyli uprzednia zgoda przewozowa wg. Dyrektywy Unijnej o "migracji" broni po Unii mówi o tym jak ma to wygladać.
Zatem czy "pośrednik" ma to kupic najpierw na siebie za moją kase a potem mi "odsprzedać"?
Kupiłem na egun broń na zasadzie EWB i DHL dostarczył mi ja da domu.
Wczesniej promesa,zgoda przewozowa,przelew i tyle...
artur
Posty: 354
Rejestracja: piątek, 02 marca 2012, 15:11

Post autor: artur »

Sprawa jest łatwa, gdy sprzedający zgadza się na sprzedaż broni do Polski, jeśli sprzedaż tylko na terenie Niemiec to i tak można sobie samemu poradzić. W takim wypadku po wygranej licytacji podaje się adres firmy zajmującej się eksportem broni z Niemiec. Kupiłem wiele jednostek w ten sposób, korzystając z usług firmy Krico - koszt 200Euro za wysyłkę do Polski i formalności oraz tańszej Waffen Bock - koszt 100Euro. W Polskiej Uprzedniej Zgodzie Przewozowej jako sprzedającego wpisuje się w takim przypadku firmę eksportującą.

Kupując broń z Niemiec na Uprzednią Zgodę Przewozową, promesa nigdy nie była mi potrzebna.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

W zasadzie nic nie powstrzymuje mojego kolegi przed rejestracją na forum z tym że byłby tutaj nowy nikomu nie znany i nie wydaje mi sie że podając nr koncesji od razu zyskał by Wasze zaufanie. Ja wielokrotnie załątwiałem dla kolegów różne rzeczy w Niemczech i zawsze było to z pomocą mojego kolegi z Niemiec. Skorzystało myślę z tej pomocy spokojnie z 30 kolegów i chyba nikt się nie czuje oszukany.
Kolega niedawno otrzymał koncesję na handel broni i jest dopiero na początku drogi. W tym miesiącu mają się dopiero ukazac jego ogłoszenia w fachowej prasie niemieckiej. Kolega korzystając z tego że jest dwu jezyczny zamierza sprzedawać również broń na polskim rynku. Pisząc na temat rozliczenia w złotówkach chodziło mi o to że możliwe jest rozliczenie sie w złotówkach po kursie dnia euro. Przelewy do Niemiec są dośc drogie i sam kiedyś zapłaciłem 80zł za przelew 800euro do Niemiec. Kolega kahles pytał czy możliwe jest przejestrowanie broni na mojego kolegę, oczywiście że tak. Jeżeli niemiec się uprze że nie wyśle za granicę to nic mu nie można zrobić jeżeli tak było w opisie aukcji. Sciągneliśmy pewnie z 20 sztuk broni do Polski dla mnie i kilku naszych wspólnych kolegów i w 2-3 przypadkach kolega musiał przerejestrować broń na siebie z tym że robił to dotychczas nieoficjalnie na swoje myśliwskie pozwolenie. Teraz może robić to już oficjalnie nawet na dużą skalę. Oczywiście inne przedmioty z eguna też wchodzą w rachubę z tym że pewnie nic tak nie wychodzi korzystnie jak broń, chociaż w zeszłym roku kupiłem nową Z6 1,7-10x42 za 1500 euro.
Na chwilę obecną broń może być wysłana firmą Waffenbock24 za około 70 euro. Kolega prowadzi jakieś rozmowy z jakąś firma kurierską na temat tańszej wysyłki ale co z tego wyjdzie na razie nie wiadomo. Gdyby ktoś chciał zasięgnąć jakiś dodatkowych informacji zapraszam 606 482 170.
kristoferlodz
Posty: 193
Rejestracja: niedziela, 16 października 2011, 15:29
Lokalizacja: Łódź

Przelew do niemiec....drogi?

Post autor: kristoferlodz »

Witam.
Różnie to bywa w różnych bankach z tymi opłatami za przelew do Niemiec.
Ja w moim banku płacę 5zł za przelew. Oczywiście nie zależy mi na czasie. Kwota nie musi być na koncie sprzedającego tego samego dnia ale nigdy transakcja nie przekroczyła 3 dni roboczych.
Trzeba szukać najlepszych opcji.
Pomoc kolegi w zakupie broni z Niemiec jest jak najbardziej pozytywnym zachowaniem.
Oczywiście musimy zsumować wszystkie koszty i wtedy podjąć decyzję.
Pozdrawiam Krzysztof
darekas
Posty: 481
Rejestracja: środa, 06 marca 2013, 17:22
Lokalizacja: Lubelskie koło Białej Podlaskiej

Post autor: darekas »

Jestem z tych którzy za pośrednictwem Kolegi Winka dostali swoje upragnione szpargały i jak dla mnie wystarczy poręczenie Kolegi Winka.
A co do rejestracji pewnie że powinien się zarejestrować będzie łatwiej i szybciej tym bardziej że włada ludzkim językiem. :halo-
Darek
perkun
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 07 lutego 2012, 15:41

Post autor: perkun »

A czy firma kolegi pośredniczy również w zakupie amunicji na Egunie ?
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

z tego co wiem amunicję też można legalnie wysłać do Polski. W Niemczech amunicję do broni długiej w każdym kalibrze może kupować każdy myśliwy. Kolega oprócz tego że ma teraz koncesję na handel bronią to od dawna ma licencje zarówno sportową jak i myśliwską. Już dawniej zwracało się do mnie chyba ze dwóch kolegów o pomoc przy zakupie amunicji w rzadkich kalibrach ale póki co nie doszło to do skutku.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

jaki jest przybliżony koszt zakupu pistoletu na egun? Znalazłem coś co bym chciał kupić ale nie wiem czy warto
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

sokal pisze:jaki jest przybliżony koszt zakupu pistoletu na egun? Znalazłem coś co bym chciał kupić ale nie wiem czy warto
Cena broni plus 90-120 EURO, plus ew. prowizja dla pośrednika jeśli nie będziesz sprowadzał sam
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piotrpawel1 »

Kupowałem wielokrotnbie bron na E gun i procedura jest bardzo prosta. nie rozumiem dlaczego kolega sam nie zamieza sie ogłosic na naszym portalu. Przypominam iz wielu sprzedawcow indywidualnych nie chce sprzedawac broni poza niemcy. Ale no własnie jezeli zaproponuje sie sprawdzonego ! !! posrednika z niemiec to sprzedaja bron bez problemu.
Procedura wygląda mn tak sprzedawca przesyła bron posrednikowi np firmie wafen.... ten posrednik przyjmuje ja na swoj stan. od tego momentu mamy bezpłatne ok 30-60 dni na załatwienie spraw formalnych. Fakture wystawia posrednik , pieniądze wysyłamy do własciciela broni prowizje od ok 80 do 130E do posrednika Gdy posrednik otrzyma potwierdzenie zapłaty , + dokumenty + swoja prowizje to wysyła bron. Obsługa po niemiecku angielsku a i po polsku się udaje. Cena przesyłłki jest stała niezaleznie od wielkosci /pistolet, bron długa/ jezeli sprowadzamy kilka szt na jeden adres to duze rabaty ok 30 e za kazda dodatkowa sztuke . Bron u posrednika moze czekac az znajdziemy wiecej sztuk nawet i rok
za niewielką opłata z tego co pamiętam 60 dni free a potem 5-10e za miesiąc.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Re: egun.de - zakup broni

Post autor: andy7 »

winek64 pisze:... niskie ceny za wysyłkę broni.
Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, kolega oprocz handlu bronia pracuje w ERA'rze :mrgreen:

Bron w Niemczech / po niemczech mozesz wysylac poprzez kurierow Overnight i oplata jest w calych Niemczech stala !

I teraz wchodzi on i dostaje na dziendobry znizki ktorych nie Maja Frankonia czy inni ktorzy handluja bronia w Niemczech od 30 - 40 lat.

Chlopie, Twoj kolega wraz z toba zrobil sobie niedzwiedzia przysluge piszac w pierwszym poscie nieprawde. Dla mnie jestescie spaleni na wejsciu i nie traktowalbym tego powaznie.



:wink:
eustachy
Posty: 327
Rejestracja: niedziela, 03 lipca 2016, 15:09

Post autor: eustachy »

Eeeeh (:)) . To był 04 Marzec 2014 . Należy się Wam złota łopata :)
7,5x55;7,5x54,5; 7,5x53,5 swiss;7,5ord. 7,65 para
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Re: egun.de - zakup broni

Post autor: piotrpawel1 »

cyt ANDY 7
Bron w Niemczech / po niemczech mozesz wysylac poprzez kurierow Overnight i oplata jest w calych Niemczech stala !

I tu byś sie zdziwił bo nie tylko. Overnight swiadczy usługi dla takze osob prywatnych. koszt przesyłki to ok 60-70e /do polski oficjalnie w 2 paczkach / + opłata za zgodę
UZP wydają za darmo na policji ale ktos musi tam sie pofatygować srednio 25-35E + pakowanie dokumenty dla kuriera =+_130E Są firmy ktore czesc kosztow biora na siebie , lub dają rabat ale to juz idywidualna sprawa. Pamiętajcie ze w kosztach wysyłki do Polski jest tez koszt przesyłki od sprzedającego do firmy posredniczącej a jak nikt sie o to nie zapyta to płacicie 2x za przesyłkę na terenie niemiec
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Czyli do ceny z eguna trzeba doliczyć 200e jak rozumiem
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Re: egun.de - zakup broni

Post autor: andy7 »

piotrpawel1 pisze:
I tu byś sie zdziwił bo nie tylko. Overnight swiadczy usługi dla takze osob prywatnych. koszt przesyłki to ok 60-70e /do polski oficjalnie w 2 paczkach / + opłata za zgodę
UZP wydają za darmo na policji ale ktos musi tam sie pofatygować srednio 25-35E + pakowanie dokumenty dla kuriera =+_130E Są firmy ktore czesc kosztow biora na siebie , lub dają rabat ale to juz idywidualna sprawa. Pamiętajcie ze w kosztach wysyłki do Polski jest tez koszt przesyłki od sprzedającego do firmy posredniczącej a jak nikt sie o to nie zapyta to płacicie 2x za przesyłkę na terenie Niemiec


Dlaczego mam sie dziwic ?

Cena wysylki w Niemczech poprzez Overnight to ca. 30,- &#8364; I nie gra tu roli czy jest to kliet prywatny czy jest to Firma.

Oczywiscie, ze ktos kto nie chce wysylac poza Niemcy wysyla do posrednika i stad koszty x 2 = ca. 60,- &#8364;.
Moja wypowiedz tyczyla sie wysylki a nie reszty procesow. Jezeli ktos sie tym trudni to dochodza koszta matarialu do pakowania, czas fatygi do urzedu, w urzedzie i powrot do firmy- to tez fakt.

Notabene mozesz rowniez wysylac poprzez DHL - cena ta sama jak przez Overnight.

sokal pisze:Czyli do ceny z eguna trzeba doliczyć 200e jak rozumiem
cos w tym guscie

:wink:
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piotrpawel1 »

sokal napisał:
Czyli do ceny z eguna trzeba doliczyć 200e jak rozumiem

Niekoniecznie ,200 e to dużo, Waffenexport http://www.waffenexport24.de/index.php?id=328 przesyłka do polski 125E , Polen 119,90 &#8364; firma Bockenberg
jezeli przesyłkę organizuje posrednik to w cenie wysyłki do polski jest tez wysyłka od sprzedawcy w niemczech do posrednika. Sprzedawcę informujesz ze bron przejmie taka to a taka firma . firmę posrednika informujesz iż wygrałes aukcje na e-gunie podajesz numer i upowazniasz ją do działania w twoim imieniu. Jezeli sprzedawca zaakceptuje firmę to juz więcej cię nic nie interesuje. Chodzi mi o to ze płacąc za posrednika masz w cenie przesyłkę od sprzedającego Tak więc nie musisz płacic za overnight do posrednika. Jezeli o to sie nie przypomnisz to sprzedawca chetnie wezmie forse za przesyłkę mimo ze nic nie płaci. Jeszcze jedno Overnight to jrst chyba filia DHL-u ktora specjalizuje się w przesyłkach niebezpiecznych drogocennych i innych nietypowych. W polsce bron dostarcza DHL . I to jest dopiero numer bo to zwykli kurierzy ktorzy nawet nie wiedza ze dostarczaja bron. Przesyłka w ich papierach jest jedynie oznaczona jako expres i czasami wartosciowa. Obie paczki dostajesz jedna dostawą mimo iż powinny przyjsc w dwoch dostawach
Ostatnio zmieniony sobota, 29 lipca 2017, 20:43 przez piotrpawel1, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piotrpawel1 »

andy7
te 60 70E za wysyłkę to cena samej wysyłki do polski niekoniecznie przez Overnight bez dokumentów kosztów pakowania itp
Jezeli masz licencję exportową np masz sklep i importujesz sam bron do polski to płacisz jedynie ok. 60e za wszystko, ale jedynie dla profesjonalnych importerów
Jezeli bron ciekawa nie zniszczona to te 130-150E nie jest problemem a koszt i tak nizszy niz odbiór osobisty.
ODPOWIEDZ