Jaki proszek Lovexa do 45 ACP

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

92lexus
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2014, 14:32

Jaki proszek Lovexa do 45 ACP

Post autor: 92lexus »

Witam.Pocisk 225 Grain.Jaki Lovex polecacie?
wujko
Posty: 132
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2015, 20:10

Post autor: wujko »

Ja robię na D036 ale na 230gr kulkach FMJ
likker_runner
Posty: 1525
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Próbowałem S011 i D013 w tym kalibrze. Ten pierwszy nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, niby ciśnienie i prędkość były, pistolet się przeładowywał, ale wszędzie było trochę takich pyłków - resztek niespalonych ziaren prochu, tak jakby łączył wady prochów szybkich i wolnych. Dlatego poszedł do lewarków. Za to D013 jest niezły, z racji gładkolufowego rodowodu czysto się pali pod niskim ciśnieniem .45 ACP, dobrze wypełnia łuskę, nie wiem tylko jak jest z odmierzaniem w dozownikach, bo proch ma formę płatków.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Radzilbym podac jaka dluga masz lufe, bo moze byc ZONG. To co bedzie wspaniale latac na " 5 - ce " niekoniecznie bedzie dobre na " 4 " czy " 4,5 "

:wink:
92lexus
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2014, 14:32

Post autor: 92lexus »

długosc lufy to 6 cali
92lexus
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2014, 14:32

45 acp

Post autor: 92lexus »

Podziękowanie dla likker runner .DO13 4,4 grain. Łuska czysta.Skupienie ok.
Załączniki
tarcza
tarcza
DSC05539.JPG (56.75 KiB) Przejrzano 1357 razy
Matlak
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 03 marca 2014, 19:20
Lokalizacja: Märkisch Friedland

Post autor: Matlak »

Ja mam takie skupienie z 4,0gn D013, 230 lrn na 15m :D

Ale piszę bo mam pytanie, jak odmierzacie tego D013 bo precyzyjne dozowanie na lee perfect powder measure było to niemożliwe. Różnice wagi wynosiły nawet do 0,5 graina. Nawet w lejku potrafił się zawiesić. Musiałem odmierzać mniej i dosypywać z tricklera na wadze... Ogólnie dramat nie elaboracja.
likker_runner
Posty: 1525
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Ja zrobiłem sobie do niego łyżeczki z prętów mosiężnych kwadratowych 4mm ustawionych w romb (żeby proch osypywał się z trzonka), i dolutowanej rurki fi 8 ew. łusek .32 S&W Long z wsadzoną odwrotnie wystrzeloną spłonką. Wiem że odmierza się wrednie, ale rekompensuje to jego jakość spalania pod niskim ciśnieniem. Jak komuś zależy np. żeby rewolwer .45 Long Colt nie rzucał się za bardzo przy szybkim strzelaniu, ten proch jest jednym z najlepszych.
Matlak
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 03 marca 2014, 19:20
Lokalizacja: Märkisch Friedland

Post autor: Matlak »

Generalnie tarczowo nie strzelam ale jestem zboczeńcem pod względem dokładności, sprawdzałem jak się mierzy łyżeczką z zestawu lee carbide 4die set i tego prochu wchodzi losowa ilość w zależności od tego czy któryś z płatków nie ustawi się pionowo, jak się stuknie łyżeczką to się "kompresuje", może szersza łyżeczka tak jak mówisz z łuski byłaby lepsza... Albo jakiś dozownik szufladkowy... Kupiłem go w zasadzie z braku taniej alternatywy i trochę teraz żałuję bo dozownikiem który mam szło by mi bardzo szybko, gdybym mógł go używać a tu dupa...
Skorpion 2210
Posty: 266
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2015, 09:13
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Skorpion 2210 »

podłącze się do tematu , może ktoś ma doświadczenia w tym kalibrze z prochem Vectan BA 9 1/2
likker_runner
Posty: 1525
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Faktycznie za mała średnica łyżeczki daje dość nierówny zasyp. Przy 5gn musiałem przejść z rurki mosiężnej fi 8mm (wewnętrznie 7mm) na łuskę .32 S&W Long której stoczyłem kryzę i dopiłowałem na odpowiednią objętość. Poza tym metalowe które sobie robię są dużo lepsze od plastikowych Lee które się elektryzują, trudno zrzucić ziarna z trzonka itd.

Mi jednak D013 się podoba, bo daje najmniejszy możliwy "rakietowy" komponent odrzutu. W 1911 z lufą 5" 4gn D013 daje prędkość pocisku (Ares 230gn RNBB) wyższą niż 4.5gn VV N320 - factor wyższy, masa resztek prochowych mniejsza, ciśnienie większe na początku, mniejsze w momencie opuszczenia lufy przez pocisk. Do szybkich strzelań to jest dobre, zwłaszcza jak się ma "czarnoprochowy" nadmiar objętości łuski jak np. w .45 LC.
Matlak
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 03 marca 2014, 19:20
Lokalizacja: Märkisch Friedland

Post autor: Matlak »

Odmierzał ktoś z Was tego D013 dozownikiem szufladkowym?
PWK82
Posty: 7
Rejestracja: środa, 16 sierpnia 2017, 22:16

Post autor: PWK82 »

Używam Lovexa D013. Z odmierzaniem faktycznie jest zabawa.
- nie dają rady łyżeczki
- nie daje rady dozownik objętościowy
- nie daje rady ani Lyman Gen5 ani Gen6

- jako tako daje radę RCBS Lite (chociaż przycina się na co 10-15 porcji, trzeba mu czasem pomóc) + trickler. Robię tak, że w czasie gdy waga dozuje, ja osadzam pocisk na prasie. Gdy pocisk jest już osadzony, dorzucam końcówkę prochu (na której już waga wolno działa) tricklerem bezpośrednio na tackę stojącą na wadze dozującej. Pomaga mi to zaoszczędzić czas.

Co do tego prochu, znalazłem dziś pewien moim zdaniem niebezpieczny rozdźwięk między tabelami Lovexa a danymi QL, który opisałem tu:
http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopi ... 7359#57359
ODPOWIEDZ