Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Tikka t-3 kal 6,5x55se + pociski monolityczne pytanie
Tikka t-3 kal 6,5x55se + pociski monolityczne pytanie
Dariusz_W
Odpowiedz z cytatem
Udało się komuś ożenić takie połączenie ze sobą ? Może strzelał ktoś z takiej fabrycznej amunicji z tej broni. Jeśli tak to z jakim skutkiem na tarczy i w polu ?

Konkretnie myślę o tikka t3 adjustable 6,5x55 se , lufa 57 mm , skok 8” + Barnes TSX 120/130 grain lub TTSX 100/120 grain.

Może ktoś próbował Hornady GMX tam jest chyba 130 grain ? Generalnie interesuje mnie zachowanie monolitu w lufie Tiki w tym kalibrze.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Dariusz_WWyślij prywatną wiadomość
RobertK
Odpowiedz z cytatem
Witam.
Jeżeli chodzi o tarcze , to nikt chyba jednoznacznej odpowiedzi nie da. Jedna będzie strzelać bardzo dobrze z takiego zestawu pocisków a druga już nie. Tego typu pociski by być skutecznymi, potrzebują sporej prędkości. W tym kalibrze pociski mają wyjątkowa skłonność do rykoszetow szczególnie twarde, warto o tym pamiętać. Pozdrawiam
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty RobertKWyślij prywatną wiadomość
Dariusz_W
Odpowiedz z cytatem
Co do rykoszetów to sobie zdaje sprawę ale na jakiej podstawie twierdzisz że w tym kalibrze szczególnie rykoszetują ?

Od ponad roku strzelam z tego w 308 głownie kozły , sporadycznie dzik i na razie jestem zadowolony.
Ale rozmyślam nad zmianą na 6,5 w lżejszym sztucerku bo obecny z lunetą to 5 KG.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Dariusz_WWyślij prywatną wiadomość
Tikka t-3 kal 6,5x55se + pociski monolityczne pytanie