9x19 do dynamiki, co lepsze ARESy czy FRONTIERY?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

MrocznyZgred
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 14 lutego 2017, 14:15

9x19 do dynamiki, co lepsze ARESy czy FRONTIERY?

Post autor: MrocznyZgred »

Witajcie, stawiam powoli pierwsze kroki elaboracyjne, cel tej zabawy jak w temacie czyli dynamika, próbowałem już alsy pro ale nie byłem zadowolony z tych kulek, teraz kupiłem trochę frontierów i są spoko(jedynie jest problem z dostępnością ich najcięższych wersji - są tylko 135grns), pytanie jak wypadają na tle 9 mm (.356) 150/9,7 RN BB EPRX? Macie jakieś doświadczenia z tymi pociskami a jak nie to może ogólnie ktoś się wypowie na temat przewagi malowania proszkiem pocisku vs miedziowania w frontierze?
likker_runner
Posty: 1525
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Miedziowane dają kaleczące odpryski jak się strzela do blach z bliska. Rzadko ale się zdarza. Lakierowane potrafią słabo współpracować z poligonalnym gwintem.
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Miedziowane są ok, dużo bardziej niebezpieczne są wszelkie płaszczowe.
Przemas69
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2016, 10:59

Post autor: Przemas69 »

Ja smigam na AlsaPro i nie nazekam a w dodatku tanie (przy dynamice gdzie na trening leci mi 200-250 kulek) robią mi robotę;)
poetam
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2017, 14:43

Post autor: poetam »

Ja się wypowiem bo używam jednych i drugich
Do poligonalnej lufy- frontiery
do tradycyjnie gwintowanej- aresy 150g
Odkąd zacząłem strzelać z glocka wcześniej CZ przeszedłem na frontiery, czas jaki trzeba spędzić na wyczyszczenie lufy glocka po ołowiakach przekonał mnie że potrzebuję czegoś z twardszym płaszczem. Na jednych i drugich można zrobić celne naboje. Teraz jeszcze aresy można kupić taniej niż kilka miesięcy temu. Jak już kupię CZ-10C to do niej będę robił na aresach
ODPOWIEDZ