Reloada

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Reloada

Post autor: wozzi »

Jeszcze nie używałem, ale jeśli spełnia to, co jest w opisie, to jest to "to" czego szukałem. Nie, nie wiem, czy można przestawić na n.p. angielski.

http://www.jagdnet.com/reloada/
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Mozna. Jest Angielski.
Pozdrawiam Janusz
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Właśnie się trochę pobawiłem i również znalazłem. Nie żebym potrzebował... :wink: O ile przy danych przykładowych ze strony i podaniu większego zasięgu, podałem 1100m, wychodzą bzdury, to przy moich danych z elaboracji na LS wygląda wszystko OK, jednak tabelki jeszcze nie porównywałem. Możliwe ze w sobotę popróbuję trochę z tarczami i ich zdjęciami. Ciekaw jestem jak to wyjdzie...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Nie zapomnij wstawic fot, bo sie pogniewam :mrgreen:

:wink:
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Ze strachu przed Andy7 tak mi się ręce trzęsły, ze trochę sp..łem strzelanie, ale fotki oczywiście wstawiam... :lol:
Załączniki
001_plus_klein.png
001_plus_klein.png (310.48 KiB) Przejrzano 2983 razy
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

To na 300 m ?

I wez mi przy okazji powiedz, czemu Ty sie niby takiego spokojnezo zuczka boisz ? :mrgreen:

P.S.

Wczorej moj AR-15 odebralem. Tylo 7 miesiecy i 23 dni czekalem :bh|: Frankonia kurza twarz ! :bh|: Nigdy wiecej !

:wink: ]
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

andy7 pisze:To na 300 m ?
Dzisiaj była sobota, a przecież wiesz, co ja co drugą sobotę robię... :wink:
andy7 pisze: I wez mi przy okazji powiedz, czemu Ty sie niby takiego spokojnezo zuczka boisz ? :mrgreen:
Jakoś muszę wytłumaczyć spieprzone strzały... :lol:
andy7 pisze: Wczorej moj AR-15 odebralem. Tylo 7 miesiecy i 23 dni czekalem :bh|: Frankonia kurza twarz ! :bh|: Nigdy wiecej !
Właśnie dlatego place i odbieram, a nie zamawiam... Jak sobie pomyśle, że mógłbym zamówić bron, zapłacić za nią i jeszcze przed jej odbiorem dowiedzieć się, że jakaś europejska, czy narodowa ustawa się zmieniła i nie mam prawa jej posiadania,... Lepiej nie napisze, co bym wówczas zrobił. Ale zrobiłbym to.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Jest nowa wersja. Zmiany:
- usunięto błąd przy podporządkowaniu kalibru 6,5x55se. Dotychczas był blednie przyporządkowany pod .265, a obecnie jest we właściwym .264.
- podniesiono maksymalna odległość obliczenia trajektorii do 2000m.
Obliczenia trajektorii nie są może super dokładne, a przynajmniej na takie mi wyglądają, gdy porównam je z wynikami innych programów, ale czego nie ma, to jeszcze może być. Program jest jeszcze w stadium Beta. Do porównania na szybko dwóch elaboracji pod względem przebiegu trajektorii wystarcza...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

A. Ja strzelam tylko 100m Bo ręce się trzęsą ..i też mam wyniki :lol: :lol:
Pozdrawiam Janusz
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Na 600 (308)oszukało mnie na nie cale 15 cm.
Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

wozzi pisze:Jest nowa wersja. Zmiany:
- usunięto błąd przy podporządkowaniu kalibru 6,5x55se. Dotychczas był blednie przyporządkowany pod .265, a obecnie jest we właściwym .264.
- podniesiono maksymalna odległość obliczenia trajektorii do 2000m.
Obliczenia trajektorii nie są może super dokładne, a przynajmniej na takie mi wyglądają, gdy porównam je z wynikami innych programów, ale czego nie ma, to jeszcze może być. Program jest jeszcze w stadium Beta. Do porównania na szybko dwóch elaboracji pod względem przebiegu trajektorii wystarcza...
I usunieto mozliwosc liczenia w jednostkach imperialnych.
Moze mi ktos podeslac starsza wersje ,bo tyle co zaczelem sie tym programem interesowac ,a tu nawet tarcza w centymetrach :med/:
Pozdrawiam Bready
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Bready pisze:I usunieto mozliwosc liczenia w jednostkach imperialnych.
Moze mi ktos podeslac starsza wersje ,bo tyle co zaczelem sie tym programem interesowac ,a tu nawet tarcza w centymetrach :med/:
Wieczorem napisze do Herr "jakmutambylo" i zwrócę na to uwagę, bo tego zmieniać nie miał... :wink: Starszej wersji nie mam, bo ściągając przepisałem nowsza. Brak numeru wersji w nazwie ma swoje minusy...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Bo to jak czytam wersja "Beta'" Potem będzie płatna :(
Pozdrawiam Janusz
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

joon pisze:Bo to jak czytam wersja "Beta'" Potem będzie płatna :(
A czemu nie ma być płatna? Nie jest co prawda powiedziane, ze faktycznie będzie płatna, ale jeśli ktoś wkłada w to swoja prace, to ma prawo żądać za nią zapłaty... albo z tego prawa zrezygnować, jesli taka jest jego wola.

@Bready
Jesteś pewny, że można było w jednostkach imperialnych liczyć? pytam, bo sam nie próbowałem. Nie mam takiej potrzeby.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Kolega z forum ,Matlak ,pisal mi ze on moze przelaczac.
Ja sciagnelem juz wersje 0.9.9.26 i przelaczanie jest nie aktywne ,a Matlak na razie nie odpowiedzial czy ma stara wersje ,czt tez juz nadpisal.
Jezeli to ma byc w jednostkach metrycznych to dla mnie kompletnie bezuzyteczny program ,lunety mam w MOA ,strzelnice w yardach ,i kolegow ktorzy nie wiedza ile mm wchodzi na cal :)
I jak im podawac wyniki ,przeliczac na cale za kazdym razem.
Pozdrawiam Bready
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

"A czemu nie ma być płatna? Nie jest co prawda powiedziane, ze faktycznie będzie płatna, ale jeśli ktoś wkłada w to swoja prace, to ma prawo żądać za nią zapłaty... albo z tego prawa zrezygnować, jesli taka jest jego wola"


I własnie o to chodzi ...autor włożył w tą aplikacje dużo ..dużo pracy i wcale sie nie zdziwię ze będzie chciał za swoją pracę godziwa zapłatę.(nawet prawie sie zrymowało)
Pozdrawiam Janusz
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Odpowiedz od Herr Kainz dostałem jeszcze wczoraj. "On żadnych zapytań "z za wody" nie dostał, a poza tym programuje Reloada na własny użytek..." Powiem szczerze, ze mnie swoja odpowiedzią trochę na ziemie ściągnął. Z drugiej natomiast strony wyliczenia dokonywane przez Reloada odbiegają i tak na tyle od wyliczeń innych programów, że można je sobie darować. Do obliczenia ostawień optyki i tak brałbym QuickTarget, JBM Ballistics, czy tez Strelok. Co mi się przy Reloada podoba, to obliczenie skupienia na tarczy i pewnie do tego celu będę ja używał. To do czego faktycznie chciałem używać Reloada najwyraźniej nie będzie ona w stanie zrobić. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad sposobem zapisu swoich wyników, doświadczeń, wraz z podpięciem naważek z QL-a. Myślałem, ze Reloada się do tego nada, ale sposób w jaki Herr Kainz mi odpowiedział wskazuje, ze Reloada raczej się w ta stronę nie rozwinie, a przynajmniej nie tak daleko, jak bym chciał.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

wozzi dzieki za info
Jesli chodzi o wyliczenia w tym programie ,mam takie same spostrzeżenia.
Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

wozzi pisze: Co mi się przy Reloada podoba, to obliczenie skupienia na tarczy i pewnie do tego celu będę ja używał. .
No wlasnie do tego jej chcialem uzywac ,bo w tej chwili wpinam tarcze w segregator.
Dobrze ze liczy chociaz w MOA ,tylko te wyniki w mm i koniecznosc przelaczanie z mm na MOA po kazdym odpaleniu programu irytuja ;)
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

forester
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Instalować...?????
Pozdrawiam Janusz
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

@forester Masz? Używasz? No powiedz coś... :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

wozzi pisze:
Jakoś muszę wytłumaczyć spieprzone strzały... :lol:

Właśnie dlatego place i odbieram, a nie zamawiam... Jak sobie pomyśle, że mógłbym zamówić bron, zapłacić za nią i jeszcze przed jej odbiorem dowiedzieć się, że jakaś europejska, czy narodowa ustawa się zmieniła i nie mam prawa jej posiadania,... Lepiej nie napisze, co bym wówczas zrobił. Ale zrobiłbym to.
Aaaaaa, to milo, ze zaslaniasz sie moja osoba :mrgreen:

Widzsz nie bylo zadnej innej opcji niz zamowienie, bo nikt w tej wersji nie posiadal na stanie. Na wiadomym portalu bylo jak wymiecione wiec nie bylo innej opcji.

Z tym, ze nie musialem zadatkowywac.

Wplacenie pelnej sumy zyczyl sobie tylko Fa. Folske, ale tym przedstawilem cala sytuacje jaka byla i nie dziwie sie, ze w tej sytuacji zazadali kasy, bo istnialo realne zagrozenie, ze zamowie a potem sie moge wypiac.

pozdro



:wink:
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Informacja od autora: Reloada jest i pozostanie bezpłatna, co jednak nie oznacza, ze autor wzbrania się przed dobrowolnymi datkami... :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

wozzi pisze:Informacja od autora: Reloada jest i pozostanie bezpłatna, co jednak nie oznacza, ze autor wzbrania się przed dobrowolnymi datkami... :wink:
A ja dostalem starsza wersje ,i jednak tez nie ma cali.
Pomijam juz setup programu ,ale w target calculator by sie przydaly zwlaszcza ze yardy dla dystansow osi sa.
Za to sa mm i cm ,praktycznie to samo ,tak samo bezuzyteczne ,jedyna uzyteczna tam dla mnie jednostka to MOA.
Pozdrawiam Bready
ODPOWIEDZ