.38 Spec WC Frontier + Ba9 1/2

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

.38 Spec WC Frontier + Ba9 1/2

Post autor: stah »

Witam,

Poszukuję danych do konfiguracji jak w temacie - niestety kompletnie nigdzie nie mogę znaleźć.

Wydaje mi się, że powinno się zacząć w okolicach 3,0 - 3,2 (poprzez porównanie do innych prochów) ale lepiej zapytać... choć będzie strzelane z .357 więc zapas jest.

Przy okazji, może macie jakieś doświadczenia z tym pociskiem (Frontier LWC .357 148gr)? Jak nie, to opiszę... :) (wizualnie nie wygląda super - a jak lata, zobaczymy).

Dzięki.
Młynek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek, 08 marca 2016, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Młynek »

Trochę nie w temacie, ale zbliżone.

Poskładałem trochę kulek na Ares 230gr w łuskach 38.

Pociski mega ciężkie - ale z czegoś trzeba strzelać.

Proch Lovex D032 - pierwsza partia na 2,6gr
Odczucie jak przy strzelaniu z 357M
Zjechałem do 2,3gr - lepiej, ale ciągle kopie i przestrzeliny układają się z 10cm wyżej niż normalnych WC 148gr.
Zrobiłem na 2,0gr - kopie już słabo, ale ciągle wyżej, mam obiekcje żeby zejść jeszcze niżej z zasypem.
Pociski na tyle długie, że nie osadzałem na równo z łuską, tylko wystawały od 5 do 7mm ponad.

Teraz czekam na kokilkę Lee do WC 148 i zacznę składać.
22, 9X18, 9X19, 38/357, 22Hornet, 223, 308, 12/70
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Ja w takiej sytuacji zastanowiłbym się nad wsadzeniem tych wadcutterów w łuski .357 Mag. Prędkość wejścia w stożek przejściowy będzie mniejsza i nie będzie wypalania komór w miejscu nie osłoniętym krótszą łuską. Do tego objetość w łusce pod pociskiem będzie podobniejsza do sytuacji z pociskiem 158gn w .38 Spl (gdzie są ładowania na Ba 9 1/2). Ekstrapolacja daje mniejszy błąd kiedy jest mniejsza różnica argumentu funkcji.

Jedyna wada to konieczność sypnięcia trochę więcej prochu z racji większej objętości, i idąca za tym nieco większa prędkość pocisku.
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

No to sam sobie odpowiem... :) Może komuś się przyda, bo nie jest prosto znaleźć taki zestaw... a u nas można kupić komponenty.

wykonałem trzy próby (po 10szt): 2,9/3,1/3,3gn Ba 9 1/2 + Frontier DBWC .357/148gn.

Łuski nie myte (a co!), COL 29,6 (ok 0,5mm powyżej ścianki). Test 25m.

Wynik:
2,9 - poniżej ŚPT (w porównaniu do fabrycznej S&B WC 148), w czarnym acz rozsypane.
3,1 - ładnie 93 pkt przy czym odskoki na lewo to moja przywara więc ich bym nie liczył
3,3 - ciągnie do góry w okolice SPT dla .357 Magnum (co ok) ale skupienie gorsze. jeden koziołek (!) czyli już a dużo.

Na razie pozostaję na 3,1 - no może sprawdzę 3,2.

Co do Frontierów - jestem zadowolony. Na fabrycznej wyciągałem max 91 pkt.

W załączeniu tarcza, nie komentować...
Załączniki
Fr DBWC 148 3,1.jpg
Fr DBWC 148 3,1.jpg (62.91 KiB) Przejrzano 1092 razy
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: .38 Spec WC Frontier + Ba9 1/2

Post autor: piotrb »

stah pisze:Przy okazji, może macie jakieś doświadczenia z tym pociskiem (Frontier LWC .357 148gr)? Jak nie, to opiszę... :) (wizualnie nie wygląda super - a jak lata, zobaczymy).
Dzięki.
Te pociski sa niezle. Z ta uwaga, ze 1-2% posiada wady powodujace dalekie odskoki - czasem widac golym okiem duze nieregularnosci ksztaltow. Poza tym jak po raz pierwszy skladalem na nich ammo, to nie bylem swiadom, ze one nie sa calkiem symetryczne tj. nie jest wszystko jedno, ktora strone sie wezmie do przodu. Jesli wlozy sie zla strona, to na tarczy dostaje sie calkowita sieczke.

PS. Wybacz, ze skomentuje jednak tarcze i zapytam, czy ta rozsypka to nie jest jednak spowodowana tym, ze nie kontrolowales, ktora strona wlozyc pocisk do luski? Przy krotkich seriach moglo CI sie zdarzyc, ze w jednej serii wszystkie pociski miales dobra strona (i dostales wtedy dobre skupienie) a przy innej np. 4 miales zla strona, a jeden dobra ( i wtedy skupienie miales takie sobie). Ja skladam te pociski na LOVEXie D032 i skupienie praktycznie nie zalezy od ilosci prochu w granicach 150-180 mg.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Re: .38 Spec WC Frontier + Ba9 1/2

Post autor: andy7 »

piotrb pisze:150-180 mg.
Dzisus, slyszysz i nie grzmisz :mrgreen:

To Forum elaboracji czy aptekarskie ? :mrgreen:



:wink:
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Re: .38 Spec WC Frontier + Ba9 1/2

Post autor: stah »

piotrb pisze:czy ta rozsypka to nie jest jednak spowodowana tym, ze nie kontrolowałeś, ktora strona wlozyc pocisk do luski?
Nie, wpadłem na to, żeby wkładać tylko w jedną stronę. (ta z widocznym nadlewem w dół).

Ta "rozsypka" to moja przywara. (to samo miewam w 9x19). Prawdopodobnie kładę palec pod lekkim kątem na spuście (bo głębokości pilnuję) i stąd te odskoki. Ale i tak jestem zadowolony z wyniku choć pracować jest nad czym...
ODPOWIEDZ