Dozowniki Lee - auto drum czy pro auto disk

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Foka
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 23 kwietnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Trójmiasto

Dozowniki Lee - auto drum czy pro auto disk

Post autor: Foka »

Jak, że jestem tu nowy witam się serdecznie i proszę o pomoc

Przymierzam się do zakupu sprzętu, wybór padł na Lee Turreta, planuję elaborację na razie jedynie 9x19 z nastawieniem na ilość i cenę a nie "tarczową" precyzję. Zależy mi na tym, żeby dozownik automatycznie zasypywał proch przy podaniu łuski.

No i który będzie lepszy? Drum czy Disk?

Rozumiem, że Deluxe Perfect nie ma opcji pracy automatycznej?
manbrug
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 20 lutego 2015, 11:32

Post autor: manbrug »

Ja polecam Drum. Też go mam na turrecie i jest miodzio. Regulacja ilości prochu prosta bo kręcisz plastikową śrubką i gotowe. A dla totalnych leniuszków dokupujesz dodatkowe cylindry i tylko zmieniasz pod inne kalibry.
wujko
Posty: 132
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2015, 20:10

Post autor: wujko »

Ja mam pro auto disk i sobie chwalę, sypie dokładniej niż moja waga waży, nie rozsypuje, zmiany szybkie. Nie miałem drum a są tu tacy co mieli jeden i drugi i mówią że drum lepszy. Mi się zdaję że do Twoich zastosowań jeden i drugi jest dostatecznie dobry.
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Post autor: donpablos »

wujko pisze:Ja mam pro auto disk i sobie chwalę, sypie dokładniej niż moja waga waży, nie rozsypuje, zmiany szybkie. Nie miałem drum a są tu tacy co mieli jeden i drugi i mówią że drum lepszy. Mi się zdaję że do Twoich zastosowań jeden i drugi jest dostatecznie dobry.
mam i używam obu (auto disk z wkładką ze śrubą) ale gdybym miał jednoznacznie powiedzieć który lepszy to bym nie potrafił

w sumie wolę auto diska - ale chyba tylko dlatego że dłużej używam i przyzwyczajenie robi swoje

oba dobrze odmierzają,
Foka
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 23 kwietnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Foka »

Dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ