Co w miejsce Lovex D032

Moderatorzy: wierzba, P_iter

manbrug
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 20 lutego 2015, 11:32

Co w miejsce Lovex D032

Post autor: manbrug »

Witam

Pomału kończy mi się w/w proch który mnie mocno męczy rozsypywaniem się po wymianie dozownika prochu(objętościowy).

Robię naboje 9mm i 38spl na ołowiakach czy możecie polecić jakiś inny proch podobny do LovexaD032 lecz o większym ziarnie.
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Jaki masz dozownik? Ja bym raczej poprawił dozownik. Możesz sprawdzić Vectana BA9, ale czy on będzie lepszy w dozowaniu u Ciebie, to nie wiem.
manbrug
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 20 lutego 2015, 11:32

Post autor: manbrug »

przesiadłem się z Perfect powder`a który trochę sypał na Auto Drum który D032 sypie w ogromnych iloścach
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Mam Auto Disc Pro, nic nie sypie. Na 99% Auto Drum też nie powinien, poszukaj może informacji o jego ustawianiu / ewentualnym poprawianiu.
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Post autor: donpablos »

manbrug pisze:przesiadłem się z Perfect powder`a który trochę sypał na Auto Drum który D032 sypie w ogromnych iloścach
ale co konkretnie rozumiesz przez "sypie w ogromnych ilościach" ?

za dużo odmierza, rozsypuje ?

używam zarówno Auto-Druma jak i Auto-Disc z wkładką Measure i D032 odmierza się bardzo ładnie
manbrug
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 20 lutego 2015, 11:32

Post autor: manbrug »

Odmierza pięknie i dokładnie lecz rozsypuje proch poza łuskę. Jak zmieniłem proch na większe ziarno nic się nie rozsypywało. D032 jest bardzo drobniutki
Młynek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek, 08 marca 2016, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Młynek »

To go "dotrzyj" był opis na forum jak to zrobić, mi po tym zabiegu prawie nic nie sypie i odmierza bardzo powtarzalnie.
22, 9X18, 9X19, 38/357, 22Hornet, 223, 308, 12/70
likker_runner
Posty: 1525
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

lechu pisze:Możesz sprawdzić Vectana BA9, ale czy on będzie lepszy w dozowaniu u Ciebie, to nie wiem.
W .38 Spl nie wiem czy się sprawdzi. Raz że wg. tabel jest o wiele wolniejszy niż D032. Nie ma też ładowań do wadcuttera. Nie ma ich nawet za bardzo jak przeekstrapolować, bo wszystkie inne pociski zostawiają większą objętość w łusce, a nie ma żadnych ładowań na ciężkich pociskach typu 200gn, gdzie naważki dopiero zbliżają się do tych dla 148gn WC.

Po drugie partia jaka mi się trafiła ma albo wyraźnie niższą prędkość spalania niż w katalogu, albo niższą energetyczność. W równie niskociśnieniowym .45 ACP naważka startowa (+0.2gn) dla pocisku 185gn dała mi "szmatę" 200m/s w miejsce obiecywanych prawie 300. Z kolei w 20" lewarku .44 Mag, ale ładowanym "po kowbojsku" a więc niskociśnieniowo na ołowiakach, musiałem sypać 28% więcej wagowo Ba9 żeby zrównał się pod względem prędkości pocisku z Lovexem S011.

Może pod wyższym ciśnieniem 9 para ten proch nabierze życia, ale do specjałka bym nie polecał. Z Vectanów to raczej Ba 9 1/2, a do 148gn WC naważki są tylko dla Ba10. W ramach tych dwóch kalibrów kto wie czy nie lepiej byłoby rozdzielić Vectany.

Za to z jednobazowych prochów w formie wałeczków mam same dobre doświadczenia z VV N320. Czysto i kulturalnie się spala, może nie jest demonem energetyczności w porównaniu z Lovexami (choć w dłuższej lufie się zrównują) ale za to tak nie kopci. Do tego pasuje zarówno do 9 para jak i .38 Spl. Plus jednobazowość - może będzie mniej podtapiał tył pocisku z racji niższej temperatury spalania.
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Kolega nic nie pisał o pociskach WC.
btw, mam w tabelach Vectana pocisk WC + BA9.
likker_runner
Posty: 1525
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Też go widzę (WC-BC), ale to jest dość dziwne. Raz że waga to 144gn, nietypowa dla klasycznego wadcuttera. Po drugie naważka prochu AS dla tego pocisku jest o wiele wyższa (2.9 - 3.7gn) niż jedyna w dziale ".38 Special Wadcutter" dla tak samo oznaczonego pocisku 148gn (2.0 - 2.5gn prochu AS). Nawet nie ma podzakresu wspólnego mimo prawie identycznej masy pocisku (4gn różnicy). Biorąc jeszcze pod uwagę że Vectan nie podaje COL, jest za dużo wątpliwości.

Próbowałem Ba9 w niskociśnieniowych ładowaniach i dobrego wrażenia nie zrobił.
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 137
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2016, 22:25
Lokalizacja: Rumia

Re: Co w miejsce Lovex D032

Post autor: remzibi »

manbrug pisze:Witam

Pomału kończy mi się w/w proch który mnie mocno męczy rozsypywaniem się po wymianie dozownika prochu(objętościowy).

Robię naboje 9mm i 38spl na ołowiakach czy możecie polecić jakiś inny proch podobny do LovexaD032 lecz o większym ziarnie.
Moze takie cos ?
https://sites.google.com/site/elaboracjavectan/

Przepraszam, ze wklejam akurat swoja prace, ale zdaje sie w necie innej na ten temat nie ma :wink:
manbrug
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 20 lutego 2015, 11:32

Post autor: manbrug »

Młynek - a możesz wkleić link do tego tematu bo ja nic nie znalazłem na temat Auto Drum

remzibi - dzięki na pewno poczytam

w 38spl składam 158gr FP - jeszcze nie bawię się w WC
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Przy tej kulce Ba9 powinien się sprawdzić, chyba nawet składałem coś podobnego.
Co nie zmienia faktu, że i tak warto poprawić dozownik ;)
seba76
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 04 lipca 2016, 10:10

Post autor: seba76 »

Mam auto drum, używam D032, zrobiłem na nim ok. 3000 szt. 9mm Lugera i nigdy nic nie sypało poz łuske. Wszystko szczelne od początku użytkowania. Masz albo źle poskładany dozownik, albo z nim coś nie tak.
manbrug
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 20 lutego 2015, 11:32

Post autor: manbrug »

Dzięki rozbiorę go , złoże na nowo i sprawdze
ODPOWIEDZ