From USA....

Moderatorzy: wierzba, P_iter

rerut
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 21:13

From USA....

Post autor: rerut »

Witam. Kuzynka przywiozła mi prosto z USA zeiss conquest 6.5-20 x 50 oraz 2 matryce 223 i 308. W walizce miała jeszcze 100 szt partition nosler do 308 oraz 200 szt noslet BST do 223.
Co się okazało. Walizka przekroczyła dopuszczalną wagę i celnik nakazał zmniejszyć wagę walizki. Jak zobaczył co jest w środku stwierdził, iz takich rzeczy(luneta i pociski- o matrycach nie wspomniał- pewnie nie wiedział do czego służą, nie wolno wywozić. Ostatecznie kazal wypakować tylko pociski, które juz idą w paczce.
Zdarzyło się Wam coś takiego? :shock:
Tak nawiasem mówiąc czy to kg gwoździ, czy kg pocisków- co za różnica?
rerut
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Od 11 września niestety różnica i to spora. :( :( :(
forester
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

O imporcie z USA mogę powoli pisać książki.
Ale nie będe Was nudzić a dam przykład:
Coraz więcej sprzętu podlega reglamentacji wysyłkowej za granice USA a tym bardziej do terrorystycznej Europy. Prawie wszystkie rzeczy związane nawet w najmniejszym stopniu z czymś, co tylko kojarzy się z bronią, amunicją itd podpadają pod paragraf. Najlepszy numer jaki przeżyłem to pozwolenie/certyfikat na wywóz z USA boxów/pudełek plastikowych na amunicję. Dla mnie to opakowanie, dla urzędu ochrony czegośtam to urządzenie strategiczne.....
](*,)
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

mają,czego sie bać.
Jasiek
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 17:58
Lokalizacja: Pomorskie Ustka

Post autor: Jasiek »

Witam kolegów z tym trzepaniem przesyłek ze stanów to nie tak strasznie do końca bo niedawno a mianowicie dwa tygodnie temu dostałem paczkę Z USA z kompletem sprzętu do elaboracji. Przesyłka przyleciała drogą lotniczą bez żadnych problemów ani tam ani w kraju. :halo- :D
rerut
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 21:13

Post autor: rerut »

mam nadzieję , że moje dotra wkrótce, ( as soon as posi....)
rerut
Weatherby
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: poznań

Post autor: Weatherby »

syndrom 11 września w Polsce!!
Jasiek po prostu jesteś szczęściarzem!
Odebrałem dzisiaj sprzęt a właściwie większą jego część, resztę dokupię w kraju lub zrobię....

Panowie celnicy mają wytyczne zdaje się pismo było datowane na 30 sierpnia..., miły Pan pokazał mi je informując że te wytyczne to z góry, a on musi bo taka praca. Do odbioru matryc ,prasy, ...... niezbędne okazało się pozwolenie na bron, i standardowe tj. faktura potwierdzenie zapłaty, deklaracja... Pózniej po numerach katalogowych, wydruk jak dany sprzęt wygląda do czego służy i to wszystko dołączone do deklaracji. Pytam Pana na co takie wydruki 'a bo to materiały strategiczne".
Czasu to zajęło sporo i to nie z powodu opieszałości celnika a sprzętu na jakim pracują, 'mają komputery z epoki kamienia łupanego', zanim coś cię na ekranie pojawiło prowadziliśmy dyskusje w miłej atmosferze a drukarka jedna na kilka stanowisk miała tempo .... (chyba szybciej bym to narysował).Gdyby nie ten sprzęt to odprawa celna trwała by około 1h a nie prawie 4h.
Dzięki tej procedurze stwierdzam ze w tym urzędzie celnym pracują bardzo mili ludzie.
Jak jeszcze raz będę coś odprawiał to na wszelki wypadek zrobię wydruki w domu, a do urzędu wpadnę z kawą, wypije ją z celnikami zanim ich komputer wykona jakikolwiek zadanie!! Przeciecz to nie ich wina że pracują na zabytkach.
Weatherby
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: poznań

Post autor: Weatherby »

:halo- czas od wysłania w USA do odbioru 13 dni
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

Mi ostatnio Cabelas odmowil wysylki do Polski dwoch manuali. RESTRICTED. :twisted:
Awatar użytkownika
protechpr
Posty: 142
Rejestracja: poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: protechpr »

Nie przejmuj się :eeg/:
tak na OT
na początku roku szkolnego chciałem ściągnąć córce książkę do historii - liceum I kl. I.B.- też RESTRICTED :med/: :bh|:
SPECNAZ
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 03 czerwca 2010, 19:39
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: SPECNAZ »

Chciałem zamówić kilka magtryc i praske z midway. Paczke będzie mi wysyłał znajomy z Portland , czym ma ja wysłać zeby obyło sie bez cła?
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

bezpieczniej jest drogą morską ale też 100% szansy nie ma.
Awatar użytkownika
protechpr
Posty: 142
Rejestracja: poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: protechpr »

Jedyna szansa na ominięcie cła to jak wyśle ci ją jako np. prezent urodzinowy lub imieninowy (pod warunkiem że je ostatnio miałeś), a wartość zaznaczy taką, żeby z kosztami przesyłki nie przekroczyło ... chyba 200$ :-k
W każdym innym przypadku przyzwyczajaj się do myśli, że +25% :?
:halo-
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

Ostatnio przymusem bylem na celnym. Oni tez maja internet. Dziewczyny z celnego wlasnie czytaly oferty z allegro i z forum (nie tego) i padaly ze smiechu z rad i pomyslow obejscia cla.
Ogolnie wszystkie paczki sa clone jak leci. Jezeli uda ci sie - jestes rodzynkiem.
Awatar użytkownika
protechpr
Posty: 142
Rejestracja: poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: protechpr »

Adrian- Nie wszystkie, nie wszystkie, tylko te paczki o wartości z przesylką powyżej bodajże 40$, ale raz w roku możesz dostać prezent/urodzinowy/imieninowy i też nie zapłacisz cła - pod warunkiem że będzie to dokładnie zaznaczone w przesyłce i wartość nie przekroczy 200$. Sam to przerabiałem w praktyce, nie teorii. :roll:
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

Ja juz teoria dawno przestalem zyc.
Mimo deklaracji - co na stole - odprawa i clo.
Jedyne to co cie ratuje - to, ze przejdziesz przez sito.
Sprawa wygladala jeszcze spokojniej ponad miesiac temu.
Od jakis3 tygodni nic nie przejdzie.
ODPOWIEDZ