Wkładka jednostrzałowa do CZ527

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Wkładka jednostrzałowa do CZ527

Post autor: wierzba »

Witam,
Zastanawiam się na CZ 527 w .223Rem i jedno mi się nie podoba w tym systemie: magazynek, a uściślając, brak możliwości pojedynczego ładowania nabojów od góry.
Trochę to upierdliwe na strzelnicy, przed każdym strzałem wypinać magazynek, ładować jedną kulkę, podpinać i przeładowywać.

Poszukałem i znalazłem:
https://www.amazon.com/Original-Bob-Sle ... B01GKMQLPO

Znacie coś lepszego albo łatwiej dostępnego po naszej stronie wielkiej kałuży ?
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
tomek5308
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 23:21
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: tomek5308 »

Mam CZ527 i spokojnie można ładować pojedynczo do komory przy podpietym magazynku. Nie sprawia to żadnych trudności.
Nie ma co sobie tym głowy zawracać :)
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Dzięki, wiem że da się na tak małym naboju ale to jednak system Mauzera i po bożemu nabój powinien wślizgiwać się pod pazur z magazynka.
Jakoś tak niekoszernie zatrzaskiwać sztywny pazur na wtoku, jak widać po linku nie tylko jak mam takie problemy w życiu...
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Patrząc na ten wynalazek zza wielkiej wody to po prostu odpowiednik pudełka magazynka na jeden nabój, który dodatkowo nie ma szczęk trzymających łuskę na górze /i sprężyny/.
Brak szczęk umożliwia wrzucenie od góry pojedynczego naboju, który ustawia się tak jak nabój w magazynku ale nie jest podpychany do góry przez sprężynę tylko sobie luźno leży.
Wydaje mi się, że domowym sposobem można to zrobić np. kupując od braci Czechów nowy magazynek CZ527 223Rem za ok. 99zł i zeszlifować szczęki tak aby nabój swobodnie wpadał od góry.
Do tego tylko zablokować na odpowiedniej wysokości podajnik ze sprężyną albo dorobić zamiast sprężyny wkładkę np. z plastiku albo nawet styropianu /tak aby wysokość odpowiadała ostatniemu nabojowi w magazynku/. Resztę wymiarów i blokadę w broni zapewnia samo pudelku magazynka.
Przy obecnych cenach $ oraz kosztach przesyłki na pewno wyjdzie sporo taniej niż to z USA a i będziesz miał zapasowe części do magazynka "głównego".
Pozdrawiam, Tomek
Matlak
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 03 marca 2014, 19:20
Lokalizacja: Märkisch Friedland

Post autor: Matlak »

Można to ogarnąć bez psucia magazynka. Wyciąć drugi otwór na zatrzask magazynka tak żeby dało się go zablokować nieco niżej niż jest normalnie. Wtedy kładziesz nabój i sobie leże swobodnie na podajniku na wysokości "ostatni nabój w magazynku" pod odpowiednim kątem a zamek go sobie swobodnie zabiera i pod pazur też wchodzi.
ODPOWIEDZ