bede skladal sztucerek

Moderatorzy: wierzba, P_iter

galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

bede skladal sztucerek

Post autor: galaktyka1 »

Witam jestem nowy na tym forum.Jak w temacie,mam jedaneak jedno moze I glupie pytanko...Jak roznica pomiedzy long action a szort action.dziki
Awatar użytkownika
domel
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 23:14
Lokalizacja: Łosice/Podlasie

Post autor: domel »

Na początek pasowało by się przywitać i przedstawić w odpowiednim dziale.

Long action od short action różni długość komory nabojowej. Short Action najczęściej jest przeznaczony do naboi równych albo krótszych od 308 win, a Long Action dla dłuższych. Niektóre firmy jak np Sako mają aż 5-6 długości zamka.
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Dzieki domel.A jaki bylby do 308 dla standardowej luski?
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Zapomnialem dopisac dla remka 700?Pozdrawiam.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Rem 700 w .308 jest "short action".
https://www.youtube.com/watch?v=iooeou53MPM
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Czyli do 308 short action.
Mampytanko do kolegow jakie maja swoje wizje {idealnej}lufy kal 308 do pocisku 160 grain w gore ale nie ciezszej niz 180 grain.Bede zamawial u Kriegera albo ga precision.Dzieki
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Do czego chcesz to uzywac?
Strzelanie pojedyncze, czy z magazynka?
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

pojedyncze strzaly,Bron dla mnie nie na zawody .mam kolo siebie strzelnice na 200 m troche dalej jest na 450 m.Ale jak bedzie mozliwosc to takrze chcialbym na dalsze odleglosci postrzelac.Osada bedzie od ADIMA.Pozdrawiam
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

O co dokladnie pytasz: dlugosc? skok? freebore? kontur?


Nie ma idealnej lufy, wszystko jest kompromisem, np: dluga lufa daje wieksza predkosc, ale traci sztywnosc, gruba lufa daje sztywnosc, ale wiecej wazy, chuda lufa mniej wazy, ale szybciej sie nagrzewa i tak bez konca.

Ps: GAP nie robi luf, pytales u Kriegera cz Ci wysle?
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Z ga precision myslalem o calym zestawie oprocz McMillana,albo zamowic u kriegera. Dlatego zbieram wiadomosci od kolegow majacych doswiadczenie w boju.
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Myslalem nad lufa 24 lub 26 cali.co do skok gwintu 1 10?system spustu jewel albo timley,zamek na pewnoscia od gap ,bedding i magazynek z Midwest usa, a osada od Adima.narazie to moje przemyslenia.sugestie co do lufy mile widziane.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

galaktyka1 pisze:Z ga precision myslalem o calym zestawie oprocz McMillana,albo zamowic u kriegera. Dlatego zbieram wiadomosci od kolegow majacych doswiadczenie w boju.
,

czyli od GPA chcialbys kupic "akcje" z zamontowana lufa, dobry pomysl, GAP jest na bardzo wysokim poziomie, napisz im na jakie dystansy i jakimi pociskami chcesz strzelac, a oni dobiora cI reszte(dlugosc lufy, komore i skok (oni uzywaja lufy Bartlein).
Ze wzgledu na przepisy export/ imporet moze to trwac wiecej niz rok i duzo pieniedzy.
Jewel jest lepszy niz Timney.
Jezli ADIMA robi osade, to GAP nie moze robic bedding, chyba ze wyslesz osade do GAP.
Wczesniej napisalesze , ze nie bedziesz strzelal z magazynka??? Midwest chyba nie robi magazynkow do Remingtona.
Z ga precision myslalem o calym zestawie oprocz McMillana,albo zamowic u kriegera. Dlatego zbieram wiadomosci od kolegow majacych doswiadczenie w boju.
U kriegera mozesz tylko zamowic lufe, albo wyslac im "akcje" i kazac zamontowac lufe.
Zajmie to pewnie dluzej niz rok.

Kilka ogolnych uwag: Galaktyka 1, z Twoich postow wnioskuje ze jestes naprawde nowy w tym temacie (nie ma w tym nic zlego), powinienes przemyslec swoje plany jeszcze raz (plany sa dobre, ale niepraktyczne, a moze nawet niemozliwe), porozmawiaj z kolegami, postrzelaj troche.
To samo mozesz osiagnac od reki kupujac Sako TRG 22, czy Tikke Sporter, czy Rem 700 z gruba lufa.
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Mieszkam w Chicago.Do Kriegera mam 3 godz jazdy.Rozmawialem z amerykanami na strzelnicy o tej firmie I wyglada to tak ze przywoze im bron mowie zeby zmienili lufe I oni to robia.Strzelac to strzelam nawet troszke duzo ,sam elaburuje kulki I srut.mam tez luk I dwa pistolety /jeden z nich nosze codziennie za koszulka_tzw licencja noszenia ukrytej broni.Ale chce byc posiadaczem karabinku custom.
Moze BERGARA oni tez robia fajne karabinki I lufy osobno.Jest jeszcze firma Borden ktora sklada bron na zamowienie I sama oferyje zamki ktore sa naprawde tak dobre jak od GAP-zreszta te zamki dla GAPurobi firma z SOUTH Dakoty.Jesli chodzi o firme Midwest to jest tam aluminiowe gniazdo beddingowe do remka 700 I takie samo widzialem juz zamontowane na stronie Adima.Prosze tez zwrocic uwage na stock nazwy ELISEO bardzo ciekawa konstrukcja.Widzialem na wlasne oczy I naprawde robi wrazenie,szczegolnie z lufa 30 calowa. ;;pelenluz .
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

abersfelderami dzieki za zainteresowanie moim tematem jak masz jakies sugestie bede wdzieczny.Pozdrawiam.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

galaktyka1 pisze:Mieszkam w Chicago.Do Kriegera mam 3 godz jazdy.Rozmawialem z amerykanami na strzelnicy o tej firmie I wyglada to tak ze przywoze im bron mowie zeby zmienili lufe I oni to robia.Strzelac to strzelam nawet troszke duzo ,sam elaburuje kulki I srut.mam tez luk I dwa pistolety /jeden z nich nosze codziennie za koszulka_tzw licencja noszenia ukrytej broni.Ale chce byc posiadaczem karabinku custom.
Moze BERGARA oni tez robia fajne karabinki I lufy osobno.Jest jeszcze firma Borden ktora sklada bron na zamowienie I sama oferyje zamki ktore sa naprawde tak dobre jak od GAP-zreszta te zamki dla GAPurobi firma z SOUTH Dakoty.Jesli chodzi o firme Midwest to jest tam aluminiowe gniazdo beddingowe do remka 700 I takie samo widzialem juz zamontowane na stronie Adima.Prosze tez zwrocic uwage na stock nazwy ELISEO bardzo ciekawa konstrukcja.Widzialem na wlasne oczy I naprawde robi wrazenie,szczegolnie z lufa 30 calowa. ;;pelenluz .
OK, jezeli mieszkasz w Chicago to to moja wypowiedz jest nieaktualna :oops:
Jezeli masz akcje, to Krieger wstawi Ci lufe i zrobi komore na pocisk jaki chcesz, trwa to okolo 2 miesiace. Lepszej lufy nie znajdziesz.
Bergara moze robi dobre akcje, ale na zawodach nikt ich nie uzywa, ich lufy sa robione inna metoda niz Krieger,
Bedding kaz zrobic ADIMIe.
Borden jest bardzo dobry i pewnie zrobi Ci wszystko szybciej i taniej niz GAP.
Osady Eliseo sa bardzo dobre i jest ich duzo na zawodach.
apropo, wiesz kto to jest po lewej stronie?:lol:
Obrazek :lol:
Wracajac do lufy:
Co do dlugosci lufy, freebore i konturu to radze ci dac tym rusznikarzom wolna reke, powiedz im tylko do czego ta lufa ma sluzyc, jaki dystans i jaka waga pociskow.
.................. albo jezeli nie strzelasz na zawodach to tak jak napisales 24" - 26", M24 kontur, skok 1"-10", albo 1"-11", .169 freebore, bedzie dobra na wszystkie wagi pociskow do 200 gr do 1000 jardow.
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

O zdj z panem Eliseo.{to chyba gdzies kolo Arizony}Abersfelderami dzieki za wszystkie uwagii sugestie.Jeszcze kilka pytan:co to freebore I kontur?

abersfelderami wow jestem pod wrazeniem.Co to byly za zawody? Jaka tym masz giwerke?Dziekuje I pozdrawiam.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Obrazek

Freebore to czesc gardla od konca szyjki do poczatku gwintu (czesc gardla bez gwintu).
Contour lufy,- jej ksztalt.
Zdjecie jest z regionalnych mistrzostw w Camp Pendleton, CA.
Moj karabin w .308 jest Sako TRG 22 z lufa Kriegera.

Obrazek
Awatar użytkownika
Adico
Posty: 218
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adico »

To ja tylko wtrące w temacie beddingu - Adima robi aluminiowe bedding bloki
Obrazek
Adam Madejczyk
www.adima.strefa.pl
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Witam ponownie. Zdecydowalem sie na kaliber6.5 4 lapua ale mam klopot ze znalezieniem magazynka pod niego. Znalazlem w necie cos takiego ale kompletnie tego nie ogarniam.
http://www.6mmbr.com/gunweek084.html
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Osobiscie napewno nie zdecydowal bym sie aby w custom'ie zamontowano mi System a'la Remington z dwoma " warzami ". Szukal bym czegos co ma trzy.

:wink:
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Obrazek
Osada gotowa. Lufa od bartleja bedzie Kaliber 6.5 credmoor.
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Robote zlecilem SHORT ACTION CUSTOM
Lufa bartlein 28 cali z kompensatorem.
Zamek dla mankuta od deviance
Wszystko pokryte melonitem,spust jewel z dolnym bezpiecznikiem.
Kal 6.5 lapua
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Kaliber moim zdaniem wybrales dobry, jezeli mowa o 6,5 x 47 Lapua, pytanie tylko, co chcesz strzelac z tej osady ?

Osobiscie wybral bym osade jezeli nie F-Class to napewno cos w jej stylu.

Ile rygli ma Twoj zamek ?

pozdro

:wink:
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Bede strzelal dla swojej satysfakcji,osobiscie nie lubie plastikowych osad dlatego mam w drzewie.
Wiem ze lapua dobry kal jednak wolalbym 7 284 ale zaduzo roboty z obrabianiem luski.
Tu cos do poczytania http://precisionrifleblog.com/
Pozdrawiam.`
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Na podanej stronce jest link (what the pros use)a tam linki poszczegulnych firm
Mysle tez zeby zalozyc na karabin Bushnell elite z siatka G2.
Bede strzelal najczesciej 200m ale mam na oku strzelnice 600 yardow.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

abersfelderami pisze: Osady Eliseo sa bardzo dobre i jest ich duzo na zawodach.
Dostałem jedną jego osadę i będę próbował jak to się zachowuje w praktyce. Kaliber 284Win , może się uda jeszcze pobawić w tym tygodniu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

a jak twój sztucerek, jesteś zadowolony z wyboru?
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Nie jestem pewny czy zwracasz sie do mnie.
Jezeli tak, ..........to karabin moj uwielbiam, ale do FTR optymalny nie jest.

PS: gratuluje nabytku i kalibru.
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

PIOTRJUB b.fajny podoba mi sie.
Ja dalej czekam na moj.to juz liczac od wrzesnia kawal ale nic niech zrobia pozadnie.
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

juz zlozony ale jeszcze musi przejsc kontrole
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Super to wygląda.
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

galaktyka1
Gratuluje nowej zabawki,
Sam czekam na swoja nowa lufe w tym samym kalibrze i dl co Twoja
Zastanawiam sie jeszcze nad kompesatorem, czy jest potrzebny przy tym kalibrze?
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

MYSLIWY mysle ze nie jest potrzebny ja zrobilem dla estetyki zreszta ten kompensator nie nalezy do najlepszych.
Piotrlub jakie szklo i obejmy bedziesz zakladal?
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Na raczke zamka przychodzi inna kulka.ta mi sie nie6podoba.
Dzis wieczorem postaram sie wyslac zdj zakupu z tej zimy.
Jest to strzelba wykonana na zamowienie przez Imman Mefferd (niemiec)z przed 1890 r.Zachowana w b.dobrym stanie ale co najciekawsze z komorami 70 mm 12 kaliber.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Optykę NF 15-55x52 na razie zdjąłem z innej broni (montaż zamocowany to regulowany Era-Tac 0-70MOA)

Obrazek Obrazek

Mam dwie takie lunety i albo dokupię trzecia taką samą, albo ........ doczekam się przypływu gotówki i zakupie najnowszego march-a 10-60x56 ale to na razie strefa marzeń :lol:
Montaż regulowany 0-70MOA Era-Tac do MARCH-a na średnicę 34mm kupiłem ze dwa lata temu a więc nie musiał bym przynajmniej montażu do march-a kupować.
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

futurystyczna osada,piekna.Zobacz osady MASTERPIECE.nawet przystepne ceny rownierz cale karabiny.
Przedstawiam moja babcie
Obrazek
120 lat I 3ma sie wysmienicie.
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Nie denerwuj mnie proszę :D
:piwo:
ODPOWIEDZ