Jaki spust timney do CG?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Jacek74
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2014, 19:02
Lokalizacja: Wrocław/Mirków

Jaki spust timney do CG?

Post autor: Jacek74 »

Mam pytanie dotyczące wersji spustu timney do CG 96. Chcę taki spust sprowadzić z Niemiec. Na stronie sklepu są wersje z i bez bezpiecznika. Moje pytanie dotyczy właśnie tego bezpiecznika. Ponieważ CG ma bezpiecznik motylkowy w zamku, domyślam się, że chodzi o jakiś dodatkowy bezpiecznik. Proszę o opinię, czy ten spust z bezpiecznikiem wart jest zachodu, czy też wystarczy wersja bez bezpiecznika. Broń jest wykorzystywana wyłącznie do celów łowieckich.
Awatar użytkownika
domel
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 23:14
Lokalizacja: Łosice/Podlasie

Post autor: domel »

Ten dodatkowy bezpiecznik jest bardzo praktyczny, choć musisz trochę przerobić osadę (na dźwignię bezpiecznika). Miałem taki spust w M98 i po pewnym czasie wymieniłem całą "dupkę zamka" na wersję bez bezpiecznika motylkowego. Osobiście polecam.
Jacek74
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2014, 19:02
Lokalizacja: Wrocław/Mirków

Post autor: Jacek74 »

domel - a gdzie można dostać tę "dupkę zamka", jak to nazwałeś?. Mi ten zamek sprawia sporo problemów i chętnie bym go przerobił, by pozbyć się bezpiecznika motylkowego (nie dość, że przy dłuższej lunecie jest problem z zabezpieczeniem/odbezpieczeniem broni, to na dodatek przy położeniu motylka umożliwiającym rozładowanie, zamek ma tendencje do samodzielnego wysuwania się i wyrzucania naboju).
artur
Posty: 354
Rejestracja: piątek, 02 marca 2012, 15:11

Post autor: artur »

Ja bym zmienił na poziomy, bezpieczny i poręczny bez przeróbek.
Obrazek
Jacek74
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2014, 19:02
Lokalizacja: Wrocław/Mirków

Post autor: Jacek74 »

Też fajny - gdzie można taki dostać, bo w necie (grauwolf.net) widziałem tylko taki uchylający się pod kątem 45 stopni. Rozumiem, że wtedy spust z bezpiecznikiem staje się zbyteczny?
artur
Posty: 354
Rejestracja: piątek, 02 marca 2012, 15:11

Post autor: artur »

Tak zbyteczny, zresztą bezpiecznik blokujący iglice jest rozwiązaniem bezpieczniejszym od tego który blokuje tylko spust. Ja kupowałem taki w Stanach.
ODPOWIEDZ